Főegyházmegye a Facebookon Élő közvetítés Szentírás
Tudásolimpia döntő

Tudásolimpia döntő


2017-05-04 16:08:42
Szerző: Szent Atanáz Görögkatolikus Hittudományi Főiskola
Metropólia
Szent Atanáz Görögkatolikus Hittudományi Főiskola
facebook email nyomtatás
"Bármit tanul az ember, annak eredménye, hogy önmagát jobban megismeri..."
VEZETŐ HÍREK
A zsolozsma az egyház imádsága, november 23-25.

HaGIT a hajdúdorogi Szent Bazil Középiskolában

Egri kiránduláson a nyíracsádi fiatalokkal
 
AKTUÁLIS
Eucharisztikus Kongresszusra készülve

Kerekasztalbeszélgetés a romák vallásosságáról

Remény a reménytelenségben
 

A Szent Atanáz Görögkatolikus Hittudományi Főiskola ebben a tanévben is meghirdette a Görögkatolikus Tudásolimpiát. A versenyt 14 kategóriában hirdették meg, az angol, német nyelveken túl, liturgikus ismeretekből és magyar nyelvtanból és ettől az évtől kezdve három új tantárggyal bővült a verseny palettája: matematikával, informatikával és történelemmel. Összesen 749 diák vállalkozott a megmérettetésre 20 oktatási és nevelési intézményből és ezen kívül voltak még az egyéni indulók.

Kocsis Fülöp érsek-metropolita üzenete Rómából a következő volt a résztvevő a versenyzők számára:

„Bármit tanul az ember, annak eredménye, hogy önmagát jobban megismeri. Az önismeret pedig egyre mélyebb Isten-ismeretre vezet. Az ebben való előrejutás az emberi élet legfőbb célja. Tehát érdemes tanulni.”

A versenyben résztvevő intézmények:

  • Debreceni és Nyírségi Görögkatolikus Gyermekvédelmi Központ
  • Dienes László Görögkatolikus Gimnázium, Egészségügyi Szakgimnázium és Szakközépiskola
  • Dudás Miklós Görögkatolikus Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola, Máriapócs
  • Fáy András Görögkatolikus Közgazdasági Szakközépiskola
  • Fényi Gyula Jezsuita Gimnázium és Kollégium
  • Georgikon Görögkatolikus Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Szakgimnázium, Szakközépiskola és Kollégium, Sátoraljaújhely
  • Istenszülő Oltalmáról Elnevezett Görögkatolikus Óvoda és Általános Iskola, Újfehértó
  • Miskolci Görögkatolikus Általános Iskola
  • Szent Bazil Görögkatolikus Óvoda, Általános Iskola, Gimnázium, Szakgimnázium és Kollégium
  • Szent György Görögkatolikus Óvoda és Általános Iskola, Kisvárda
  • Szent Efrém Görögkatolikus Óvoda, Általános Iskola és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény
  • Szent Imre Katolikus Gimnázium, Álalános Iskola, Kollégium, Óvoda és Alapfokú Művészeti Iskola
  • Szent János Görögkatolikus Gimnázium és Szakképző Iskola, Edelény
  • Szent Miklós Görögkatolikus Általános Iskola, Óvoda és Alapfokú Művészeti Iskola, Edelény
  • Szent Miklós Görögkatolikus Általános Iskola és Gimnázium, Nyíregyháza
  • Szent Mihály Görögkatolikus Általános Iskola, Nyíradony
  • Szent Piroska Görögkatolikus Általános Iskola, Nyíracsád
  • Szent Tamás Görögkatolikus Óvoda és Általános Iskola, Szolnok
  • Szent Zotikosz Gyermekvédelmi Intézmény, Tolcsva

A verseny 2 részből állt. Az első két forduló volt az írásbeli levelező rész és a mai napon zajlott le a döntő forduló.

Inántsy Pap Ágnes szervező köszöntő szavai után Dr. Orosz Atanáz megyéspüspök úr nyitotta meg a versenyt, amit imaóra előzött meg.  A feladatlapok megoldása után egy különleges esemény részesei lehettek a diákok. Atanáz püspök úr a diákok rendelkezésére állt egy vidám, beszélgetős fórum keretén belül, amelynek a témája a hivatás és az elköteleződés volt. A finom ebédet követően zajlott le az eredményhirdetés, amelyen Szocska A.Ábel kormányzó úr adta át az okleveleket a helyezetteknek.

A helyezettek nevét az alábbiakban közöljük:            

Német 7-8. osztály         

  1. helyezett Ványi Zsombor Szent Imre Katolikus Gimnázium, Általános Iskola, Kollégium, Óvoda és Alapfokú Művészeti Iskola
  2. helyezett Mihály Balázs Szent Imre Katolikus Gimnázium, Általános Iskola, Kollégium, Óvoda és Alapfokú Művészeti Iskola
  3. helyezett Urszuly Krisztina Szent Mihály Görögkatolikus Általános Iskola, Nyíradony            

Német 9-10. osztály       

  1. helyezett Papp Glória Fényi Gyula Jezsuita Gimnázium, Miskolc
  2. helyezett Gönczöl Veronika Dienes László Görögkatolikus Gimnázium és Egészségügyi Szakgimnázium
  3. helyezett Ujszászi Anna Szent Imre Katolikus Gimnázium, Általános Iskola, Kollégium, Óvoda és Alapfokú Művészeti Iskola            

Matematika 7-8. osztály       

  1. helyezett Kerekes Miklós Báthory Anna Református Általános Iskola, Nyírbátor
  2. helyezett Mohamed Tamimah Awad Szent Bazil Oktatási Központ
  3. helyezett Veres Attila Szent Piroska Görögkatolikus Általános Iskola, Nyíracsád            

Matematika  9-10. osztály           

  1. helyezett Pacsai Luca Fényi Gyula Jezsuita Gimnázium, Miskolc
  2. helyezett Gedeon Máté Fényi Gyula Jezsuita Gimnázium, Miskolc
  3. helyezett Bárány Fruzsina Szent Bazil Oktatási Központ            

Magyar nyelv 7-8. osztály           

  1. helyezett Riczu Sára Krúdy Gyula Gimnázium, Nyíregyháza
  2. helyezett Dankó Csenge Szent Imre Katolikus Gimnázium, Általános Iskola, Kollégium, Óvoda és Alapfokú Művészeti Iskola
  3. helyezett Tamási Lili Szent Bazil Oktatási Központ            

Magyar nyelv 9-10. osztály         

  1. helyezett Káplár Veronika Fényi Gyula Jezsuita Gimnázium, Miskolc
  2. helyezett Csuhaj Nikoletta Szent Zotikosz Gyermekvédelmi Intézmény
  3. helyezett Koleszár Anna Szent Bazil Oktatási Központ            

Angol 7-8. osztály          

  1. helyezett Szilágyi Zsófia Szent Miklós Görögkatolikus Általános Iskola
  2. helyezett Mohamed Tamimah Awad Szent Bazil Oktatási Központ
  3. helyezett Szabó Panna Szent Mihály Görögkatolikus Általános Iskola, Nyíradony 

Angol 9-10. osztály        

  1. helyezett Sopronyi Boglárka Szent Imre Katolikus Gimnázium, Általános Iskola, Kollégium, Óvoda és Alapfokú Művészeti Iskola
  2. helyezett Gosztonyi Petra Dienes László Görögkatolikus Gimnázium és Egészségügyi Szakgimnázium
  3. helyezett Göblyös Krisztina Dienes László Görögkatolikus Gimnázium és Egészségügyi Szakgimnázium 

Liturgikus ismeretek 7-8. osztály       

  1. helyezett Bődi Borostyán Szent Miklós Görögkatolikus Általános Iskola, Nyíregyháza
  2. helyezett Lőrincz Kristóf Szent Piroska Görögkatolikus Általános Iskola, Nyíracsád
  3. helyezett Tótszegi Rebeka Miskolci Görögkatolikus Általános Iskola      

Liturgikus ismeretek 9-10. osztály           

  1. helyezett Káplár Veronika Fényi Gyula Jezsuita Gimnázium, Miskolc
  2. helyezett Kocsis Gergely Fényi Gyula Jezsuita Gimnázium, Miskolc
  3. helyezett Papp Eszter Anna Fényi Gyula Jezsuita Gimnázium, Miskolc            

Történelem 7-8. osztály        

  1. helyezett Gajdos Petra Szent Imre Katolikus Gimnázium, Általános Iskola, Kollégium, Óvoda és Alapfokú Művészeti Iskola
  2. helyezett Varga Szabolcs Szent Piroska Görögkatolikus Általános Iskola, Nyíracsád
  3. helyezett Béres István Szent Imre Katolikus Gimnázium, Általános Iskola, Kollégium, Óvoda és Alapfokú Művészeti Iskola            

Történelem 11-12. osztály          

  1. helyezett Pikkely Orsolya a Fáy András Görögkatolikus Közgazdasági Szakközépiskola tanulója
  2. helyezett Tóth Miklós Szent Miklós Görögkatolikus Gimnázium, Nyíregyháza
  3. helyezett Németh Tamás Szent Imre Katolikus Gimnázium, Általános Iskola, Kollégium, Óvoda és Alapfokú Művészeti Iskola            

Informatika 7-8. osztály       

  1. helyezett Tóth Balázs Szent Bazil Oktatási Központ
  2. helyezett Serbán Balázs Dudás Miklós Görögkatolikus Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola
  3. helyezett Véghseő Tamás Szent Miklós Görögkatolikus Általános Iskola, Nyíregyháza            

Informatika 9-10. osztály            

  1. helyezett Molnár Zsombor Fényi Gyula Jezsuita Gimnázium, Miskolc
  2. helyezett Mezei Márk Szent János Görögkatolikus Gimnázium és Szakképző Iskola, Edelény
  3. helyezett Rontó Eszter Fáy András Görögkatolikus Közgazdasági Szakközépiskola 

Külön köszönet illeti a feladatlapok kidolgozóit:

Árendás Veronika - matematika

Inántsy Pap Ágnes  - angol nyelv

Ft.Kanyó Árpád  - liturgikus ismeretek

Ft. Papp Tibor - német nyelv

Riczuné Vadász Csilla - magyar nyelvtan

Szabó István  - történelem

Verdes Miklós – olasz nyelv

Zsigó Zsolt - informatika 

KAPCSOLÓDÓ GALÉRIA
EZEKET OLVASTA MÁR?
 
Konferencia-felhívás
Konferencia-felhívás class=
 
Nemzetközi Teológuskonferencia
Nemzetközi Teológuskonferencia class=
 
Főiskolai pályázat!
Főiskolai pályázat! class=
 
Kántorok lelkigyakorlata
Kántorok lelkigyakorlata class=
 
Úton Betlehembe
Úton Betlehembe class=
 
Remény a reménytelenségben
Remény a reménytelenségben class=
UGRÁS AZ OLDAL TETEJÉRE
LELKIATYA
ÍRJON NEKÜNK  IMPRESSZUM
Hajdúdorogi Főegyházmegye © 2016