A missziós kereszt a Hajdúdorogi Főegyházmegyében
 

szeptember 17-19. — Hajdúdorog

2019. szeptember 17.

16:00 Kereszt fogadása, Nánási u. vége 17:00 Kereszt köszöntése a Székesegyházban 17:30 Vecsernye 19:00 Elmélkedés/ Verdes Miklós/ 20:00 Akathisztosz / Boksay Péter/ 22:00 Kis esti zsolozsma / Kapcsai Viktor/ EGÉSZ ÉJSZAKA VIRRASZTÁS

2019. szeptember 18.

6:30 I. Imaóra 7:00 Utrenye 8:00 Szt. Liturgia 9:00 III. Imaóra 9:30 Óvodás, iskolás csoportok imádságai a kereszt előtt 12:00 VI. Imaóra 12:30 Iskolás csoportok látogatása 15:00 IX. Imaóra 15:30 Helyi közösségek imádságai 17:30 Elmélkedés 18:00 Vecsernye 21:00 Kis esti zsolozsma 22:00 Virrasztás

2019. szeptember 19.

6:30 Imaóra 7:00 Utrenye 8:00 Iskolás csoportok imádsága 9:00 Imaóra 9:30 Imádság a kereszt előtt 11:00 Szt. liturgia 12:00 Búcsúzás a kereszttől 13:00 A kereszt elindulása Mindhárom nap lehetőség van a szent gyónás elvégzésére.

szeptember 19-20. — Hajdúböszörmény

2019. szeptember 19. csütötök

17.00 A Missziós Kereszt fogadása, köszöntése VI. Imaóra Taizei - énekek 18.00 Vecsernye vezeti: Kocsis Fülöp érsek-metropolita 19.15 Zsoltár-olvasás 20.00 Akathisztosz a Szent Kereszthez 21.00 Kis esti zsolozsma 21.30 Virrasztás

2019. szeptember 20. péntek

8.00 Utrenye 09.00 I. imaóra 09.15 Helyi közösségek imádságai 10.00 III. imaóra 10.15 Zsoltár-olvasás 11.00 Szent Liturgia 12.00 VI. imaóra Búcsúzás a kereszttől 13.00 A kereszt elindulása Téglásra

szeptember 20-21. — Téglás

2019. szeptember 20. péntek

16.00 A Missziós Kereszt fogadása, köszöntése, VI. Imaóra 16.30 Római Katolikus Szentmise 18.00 Vecsernye, elmélkedés: Dr. Seszták István főhelynök 19.30 Akathisztosz a Szent Kereszthez 21.00 Kis esti zsolozsma 22.00 Virrasztás

2019. szeptember 21. szombat

8.00 Utrenye 9.30 Szent Liturgia, celebrálja: Kocsis Fülöp érsek, metropolita

szeptember 21-23. — Debrecen

Szeptember 21. szombat

16.00 Érkezés, köszöntés, IX. imaóra, elmélkedés (parókus) 17.30 Szent Liturgia, majd vecsernye 19.00 Akathisztosz 20.00 Kis esti zsolozsma 23.00 Éjféli zsolozsma

Szeptember 22. vasárnap

6.30 Szent Liturgia 7.15 Utrenye 8.30 Szent Liturgia 10.00 Szent Liturgia 12.00 Szent Liturgia 17.30 Szent Liturgia, majd vecsernye 20.00 Kis esti zsolozsma 23.00 Éjféli zsolozsma

Szeptember 23. hétfő

6.30  I. imaóra 6.45  Szent Liturgia Napközben – egy egyeztetés után – az egyházi fenntartású intézményeink látogatása 9.00  III. imaóra 11.40  VI. imaóra

szeptember 23-24. — Nyíradony

SZEPTEMBER 23. (hétfő)

14.30: A kereszt megérkezése Debrecenből - fogadják Papp Miklós parókus, Szikora József iskolalelkész és a Szent Mihály Iskola tanulói 16.00-tól: szertartások és hódolat a kereszt előtt: - egyházközségek: Balkány, Szakoly, Nyírgelse, Nyírlugos; - Nyíradonyi Szent Mihály óvoda és iskola 17.30: a missziós kereszt bemutatása 18.00: vecsernye Kocsis Fülöp érsek-metropolita vezetésével 19.00: Nyíradonyi Róm.Kat. Egyházközség Sárközi Balázs plébános vezetésével 20.00: esti zsolozsma – hódolat a kereszt előtt 21.00: Akathiszt az Úr tiszta és életadó keresztjéhez 22.00: hódolat a kereszt előtt 24.00: éjféli zsolozsma és éjszakai virrasztás

SZEPTEMBER 24. (kedd)

szertartások és hódolat a kereszt előtt: egyházközségek, Szent Mihály óvoda és iskola 7.00: utrenye 8.00: I. imaóra 9.00: III. imaóra 11.00: Szent Liturgia 12.00: VI. imaóra és elköszönés a kereszttől 13.00: a kereszt továbbindul Nyíracsádra A kereszt őrzése legalább két fő jelenlétével 20 percenkénti váltással nappal és éjjel.

szeptember 24-26. — Nyíracsád

2019. szeptember 24. (kedd)

13.30 A Kereszt érkezése 17.00 A templom megnyitása. Egyéni hódolat a Kereszt előtt 17.30 Az Eukarisztikus Kongresszus és a Missziós Kereszt (Tóth Elek parókus) 18.00 Vecsernye és prédikáció (Szimicsku Ferenc kerületi esperes) 19.00 Római katolikus litánia és prédikáció (Eiben Tamás) 19.30 Rózsafüzér ájtatosság (Eiben Tamás) 20.00 A Missziós Kereszt szentjei élete 1. 21.00 Akatisztosz 22.00 Éjszakai virrasztás

2019. szeptember 25. (szerda)

07.30 Utrenye (Tatai Zoltán) 08.00 I. imaóra (Tóth Elek) 09.00 III. imaóra 10.00 Érseki Szent Liturgia (Kocsis Fülöp érsek-metropolita) 14.30 Jézus Keresztjének története (Tóth Elek) 15.00 IX. imaóra 16.00 A Missziós Kereszt szentjeinek élete 2. 17.30 A Missziós Kereszt szentjeinek élete 3. 18.00 Vecsernye és prédikáció (Troszt Máté debreceni segédlelkész) 19.00 A Missziós Kereszt szentjeinek élete 4. 20.00 Akatisztosz 21.00 Éjszakai virrasztás

2019. szeptember 26. (csütörtök)

08.00 Szent Liturgia – búcsúzás a Kereszttől

szeptember 26-27. — Szolnok

1200   A kereszt érkezése Nyíracsádról: Szent Tamás Óvoda és Általános Iskola diákjai fogadják 1215   VI. Imaóra - A kereszt ereklyéi 1330   Iskolások a kereszt előtt - A kereszt ereklyéi 1500   IX. Imaóra - A kereszt ereklyéi 1630   Római katolikus szent mise 1800   Érseki alkonyati istentisztelet (vecsernye) 1930   Jubilate kórus zene áhítata 2100   Paraklisz 0000   Nagyesti zsolozsma 01-06   Virrasztás 0600   Reggeli istentisztelet (utrenye) 0730   Liturgia 0830   Búcsú a kereszttől