Adománygyűjtő vacsora Kecskeméten

Adománygyűjtő vacsora Kecskeméten

2018-05-29 10:34:56
Szerző: Feczák László szervezőlelkész
Kocsis Fülöp érsek
Adománygyűjtő vacsorát rendezett a KDNP Bács-Kiskun Megyei és Kecskeméti Szervezete a görögkatolikus templom építésének támogatására a Református Újkollégium éttermében, a hétvégén.

A rendezvényt Rigóné Kiss Éva, a Magyar Máltai Szeretetszolgálat kecskeméti csoportjának vezetője nyitotta meg. A bevezető gondolatokat követően Radics Sándor, cimbalom művész előadásában gyönyörködhettek a megjelentek.  Ezt követően Mák Kornél alpolgármester úr köszöntötte a vendégeket, figyelmükbe ajánlva az árverésre kerülő több mint 150 tételből álló felajánlást, külön kiemelve az anyagi támogatók nagylelkűségét a nemes cél iránt. Hangsúlyozta, hogy Kecskemét városának fontos a történelmi egyházak, így a Görögkatolikus Egyház céljainak támogatása és lelkipásztori feladatainak segítése.

Az alpolgármester úr szavait követően Feczák László atya kifejtette, hogy miért is fontos a templom a keresztény közösségnek. Példaértékűnek nevezte azt a szép ökumenikus kapcsolatot, amely Kecskemét egyházainak együttműködését jellemezi. Ennek ékes bizonyítéka a mai este is, hiszen a Református Egyház adott otthont ennek a rendezvénynek. László atya felkérte házigazdáink képviseletében megjelent Kuti Józsefet a Kecskemét-keleti egyházrész lelkipásztorát – Igazgatótanács elnökét, hogy közös imával adjanak áldást a vacsora kezdetéhez.

Külön megtiszteltetés volt, hogy rendezvényünkre Fülöp érsek atya is ellátogatott. A vacsorát követően Dr. Ruszinkó Ádám kezében tartva kalapácsát vezette a licitálást. Akinek, feleségének, Évikének és családtagjainak köszönettel tartozunk az ötletért, a megvalósításért. Nagyon jó hangulatban, játékos, olykor kemény verseny bontakozott ki egy-egy árverésre bocsátott tárgyért. Az ikonok, festmények, rézkarcok, könyvekért, kézműves alkotások, műszaki berendezések, ajándékkosarak, italok, mézek és még sok más mellett, igazán a pistike virágokért folyt a legnagyobb, leglátványosabb küzdelem.

A vacsora befejezéseként Érsek atya vezetésével elénekeltük a pünkösdi tropárt. Az imádság után megköszönte a nagylelkű adományokat, külön kiemelve a Református Egyházközség fél millió forintos, az Evangélikus Egyház, a Piarista atyák, cégek és vállalkozások felajánlását. Mielőtt útra kelt, azok kérésére, akik csotkit vásároltak rövid, gyakorlati oktatást tartott annak használatáról. Vendégeink 11 óra tájban megelégedetten és nem üres kézzel térhettek otthonaikba. Többen kérték, hogy az elkövetkezendőkben legyen folytatása ennek a szép kezdeményezésnek.,Mi, kecskeméti görögkatolikusok Isten gondviselő szeretetében bizakodva reméljük, hogy mielőbb rendeződnek a jogi kérdések és elhárul az akadály a templom építése elől.

„Ha az Úr nem építi a házat, az építők hiába fáradnak. Hogyha az Úr nem őrzi a várost, az őr hiába őrködik fölötte. Hiába keltek hajnalban és fáradoztok késő éjjelig: a kemény fáradság kenyerét eszitek. Ám akiket szeret, ő azokat elhalmozza…” (127. Zsoltár 1-2.)

 

VEZETŐ HÍREK
„Az ikon nem csupán ábrázol, hanem tanít” – véget ért a hajdúszoboszlói templom művészi festése

Kanadában tartott előadást Tóth Attila Ákos

Nyári vízszentelés a Balaton partján – idén is várják az érdeklődőket
 
AKTUÁLIS
KAPCSOLÓDÓ GALÉRIA
VEZETŐ HÍREK
„Az ikon nem csupán ábrázol, hanem tanít” – véget ért a hajdúszoboszlói templom művészi festése

Kanadában tartott előadást Tóth Attila Ákos

Nyári vízszentelés a Balaton partján – idén is várják az érdeklődőket
 
AKTUÁLIS
EZEKET OLVASTA MÁR?
 
„Az ikon nem csupán ábrázol, hanem tanít” – véget...
„Az ikon nem csupán ábrázol, hanem tanít” – véget...
 
Kanadában tartott előadást Tóth Attila Ákos
Kanadában tartott előadást Tóth Attila Ákos
 
Nyári vízszentelés a Balaton partján – idén is várj...
Nyári vízszentelés a Balaton partján – idén is várj...
 
A Szent Miklós Görögkatolikus Roma Szakkollégium felvét...
A Szent Miklós Görögkatolikus Roma Szakkollégium felvét...
 
Akkreditált szociális vezetőképzés indul a görögkatol...
Akkreditált szociális vezetőképzés indul a görögkatol...
 
Leó pápa: A nyaralás alatt se hagyjuk magukra a szegénye...
Leó pápa: A nyaralás alatt se hagyjuk magukra a szegénye...