Ebben az évben tematikus témáink közül a természet és ima kapcsolatát jártuk körbe, „A természetes imádság a természet közelében” címmel. Célunk az volt, hogy olyan személyes Istenélmény lehetőségét kapjanak a ránk bízott kamaszok és fiatalok, mely egész életükre kihatóan meghatározhatja énképüket, önbizalmat nyerjenek és kellő lendületet saját nehézségük rendezéséhez. Egy új és jobb egyensúly és életminőség felállítása volt a legfontosabb cél. Így az imádság természetes velejárója lett minden egyes állomásnak.
A Biblia első lapjain keresztül a világ és ember teremtésének történetéből láthatjuk, hogy minden egyes nap végén az Isten látta, hogy amit alkotott az jó. Nagyon fontos üzenete van ennek a bibliai kijelentésnek, mert arra figyelmeztet bennünket, hogy fedezzük fel ennek a teremtett világnak minden apró szépségét. Vegyük észre mindazt a szépet és jót, ami körülvesz bennünket. S menjünk ennél tovább, merjünk rácsodálkozni benne önmagunkra is! Saját értékességünkre! Hisz az ember megteremtésénél maga az Isten is nyomatékosítja, hogy „maga az ember megteremtése is, amit alkotott nagyon jó volt”.
A természetben való elmélyülésen túl a kerékpáros sport és az ima összekapcsolása is a lelkünk felemelkedését szolgálja, ezért döntöttünk amellett, hogy ismét útnak indulunk, hisz a Krisztusban való élet állandó mozgásban van. Egy olyan megtapasztalás mindez, ami megújulást és lelki növekedést hoz ajándékba a résztvevők számára. Olyan szép, ahogy ezek az alkalmak hozzájárulnak ahhoz, hogy a sebzett lélek gyógyuljon, regenerálódjon. Nem is gyógyszerre van szükség, hanem GYÓGYÍRRA, melynek összetevői az odafigyelés, az egyéni út tiszteletben tartása, a türelem és a szeretet! S ez bizony belső lelki munka nélkül nem megy, legyen ez segítő, vagy épp segített személy! S ha ebbe még az Isten is útitársunk, márpedig az, hisz meghívtuk, csak csodadolgok születhetnek. S közben a zarándoklat végén mi magunk is rájöttünk, hogy mi voltunk a meghívottak, ő pedig a vendéglátónk.
S hogy ez mennyire igaz, a következőkben lássuk, milyen gyümölcsökkel és ajándékokkal készült az Isten számunkra ezen a zarándoklaton:
Idén kis csapatunk, 250 km-t kerékpározott, Szeged és környékén. Így jutottunk el a Szegedi Dómtól egészen a Tisza- partjáig. Tovább gurultunk a Hősök kapujáig, ahol maguk a gyerekek is hősökké váltak, hisz mertek szembenézni önmagukkal, felvállalni gyengeségeiket, s felismerni erősségeiket! Az Ópusztaszeren található Nemzeti Kultúrtörténeti Park is várt bennünket, ahol a magyarság útjával ismerkedhetünk meg és az erős magyar identitástudat okaira pillanthattunk rá, pl. Feszty körkép. A gyökerekhez való visszatérés különösen fontos a mai ember számára, hisz tartást és útirányt ad. A családi és transzgenerációs mintákkal és gyökérrel való találkozás pedig a nehéz felismerések után, vigasztaló és kiengesztelő tud lenni! Mórahalom, szintén egy idei állomáshelyünk volt, ami az „eltéphetetlen gyökér” és a valahová tartozás élményét igyekezett előhívni állami gondozott kamaszainkban, az 1000 Év Parkjában.
Összességében elmondhatjuk, hogy valahonnan indulunk és valahová érkezünk! Mindig önmagunkhoz! És végül az Istenhez térünk vissza! De az út alatt már mások leszünk, s így térünk meg! S így térünk haza! Hajdúnánásra is…
Jövőre a jubileumi X. „Négy kerékkel két keréken” zarándoklatunkra indulunk! Addig is kérjük a Jóisten kegyelemteljes gondviselését ehhez az úthoz is!