Első körben Székelyhídon kezdték el kialakítani a tanösvényt, a későbbiekben azonban az erdélyi településtől egészen Koltóig járhatunk majd Petőfi Sándor és Szendrey Júlia szerelmének nyomában. Csaba testvér a terv lebonyolítására egy fiatal jegyespárt, Craciun Richárdot és Gyarmati Andreát kérte fel, hogy a tiszta szerelmet, a házasságon alapuló családi élet szépségeit, annak megtartó erejét hitelesen tudják követendő példaként állítani a mai fiatalok elé.
A projekt fontos célkitűzése, hogy kilenc megállón keresztül vezesse végig a párokat, jegyeseket a párkapcsolat útján. Egyfajta zarándokút ez, melynek minden megállóját egy-egy oszlop jelöl, körülötte fákkal, bokrokkal, virágokkal – a növények pedig szimbolikus jelentéssel bírnak egy-egy állomás esetében.
A székelyhídi tanösvényt nem egyedül valósítják meg: a Csaba testvér alapította Dévai Szent Ferenc Alapítvány mellett több vállalkozó és egyesület is segíti a projektet. Az ötletgazdák nem támogatókat kerestek, hanem örökbefogadókat: olyan személyeket, alapítványokat, akik egy-egy olyan megállót adoptálnak, amellyel azonosulni tudnak.
Ilyen „örökbefogadó” lett a Hajdúdorogi Főegyházmegye is.
- Görögkatolikusságunk minden érzékszervünkre ható szertartásainkban nyilvánul, erősödik meg, hasonlóan az ismerkedés fázisához. Hiszen egy kapcsolat elején is fel kell fedezni a másik szemét, fülét, hangját, közelségét. Úgy tudunk egymáshoz és az Istenhez is közelebb kerülni, ha adunk egymásnak teret, és elegendő időt töltünk egymással. Csak ebből alakulhat ki komoly kapcsolat, szerelem. Ezért örülünk, hogy az "ismerkedés" stációját fogadhattuk örökbe – mondta el Terdik János atya, a Főegyházmegye családügyi referense.
A stációkat jelző faragott oszlopok már állnak, az arculat kialakítása van hátra. A Főegyházmegye megállójának csinosításához házaspárok, jegyespárok segítségét fogja kérni János atya, erre valamikor május környékén kerülhet sor.
Még több érdekesség a Szerelem-ösvényről IDE kattintva olvasható.