Liturgikusének- és hittanverseny: lezajlott az egyházmegyei forduló

Liturgikusének- és hittanverseny: lezajlott az egyházmegyei forduló

2024-02-23 12:41:56
Szerző: Hajdúdorogi Főegyházmegye
Oktatás
Liturgikus
Hajdúdorogi Főegyházmegye
A továbbjutókkal március 22-én találkozunk a döntőben, Máriapócson!

Február 24-én rendezték meg a Liturgikusének-verseny és a görögkatolikus hittanverseny egyházmegyei döntőjét Hajdúdorogon. Az egybegyűlteket Kocsis Fülöp metropolita köszöntötte a Nagy Szent Bazil Görögkatolikus Óvoda, Általános Iskola, Gimnázium, Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium aulájában. A fiatalok nagyon lelkesek voltak, és sokan elárulták: még izgultak is a megmérettetés előtt. A korcsoportok külön termekbe vonultak, ahol mindenki megmutathatta a zsűri és a közönség előtt, mit is tud. A verseny szoros volt, végül kialakult az a névsor, akik Máriapócson is megcsillogtathatják tudásukat március 22-én a döntőben.

Gratulálunk mindenkinek!

Az eredmények:

LITURGIKUSÉNEK-VERSENY EGYHÁZMEGYEI VERSENY 2024

I.KORCSOPORT

Egyéni versenyzők:

Arany minősítés:

Oceák Ilona
Szent Efrém Görögkatolikus Általános Iskola
Felkészítő: Deli Gabriella, Sivadó Miklós

Dervishaj Debóra
Szent Efrém Görögkatolikus Általános Iskola
Felkészítő: Deli Gabriella, Sivadó Miklós

Glevitzky Milán
Szent Efrém Görögkatolikus Általános Iskola
Felkészítő: Deli Gabriella, Sivadó Miklós

Ezüst minősítés:

Budai Luca
Szent Efrém Görögkatolikus Általános Iskola
Felkészítő: Deli Gabriella, Sivadó Miklós

Nyirán Sára
Szent Efrém Görögkatolikus Általános Iskola
Felkészítő: Deli Gabriella, Sivadó Miklós

Csapatok:

Arany minősítés:

Efrém – Csipet-csapat: Buda Luca, Glevitzky Milán, Hart Anita, Kele Zsuzsanna, Májer Liza, Oceák Ilona, Tikász Réka, Tóth Levente
Szent Efrém Görögkatolikus Általános Iskola
Felkészítő: Deli Gabriella, Sivadó Miklós

Szent Cecília: Dervishaj Debóra, Háláhán Szófia, Kuszka Szabolcs, Nyirán Sára, Reszegi Rezeda
Szent Efrém Görögkatolikus Általános Iskola
Felkészítő: Deli Gabriella, Sivadó Miklós

Ezüst minősítés:

Kerubok kara: Máté Hanna, Tulipán Lujza, Lengyel Luca, Kovács Vivien
Szent Piroska Görögkatolikus Általános Iskola
Felkészítő: Tatai Zoltán

II.KORCSOPORT

Egyéni versenyzők:

Arany minősítés:

Papp Veronika
Szent Efrém Görögkatolikus Általános Iskola
Felkészítő: Deli Gabriella, Sivadó Miklós

Erdei Csenge
Szent Efrém Görögkatolikus Általános Iskola
Felkészítő: Deli Gabriella, Sivadó Miklós

Tóth Zselyke
Szent Efrém Görögkatolikus Általános Iskola
Felkészítő: Deli Gabriella, Sivadó Miklós

Szabó Emma
Szent Efrém Görögkatolikus Általános Iskola
Felkészítő: Deli Gabriella, Sivadó Miklós

Gulybán Sára
Gödöllői Görögkatolikus Parókia
Felkészítő: Királyné Kocsis Magdolna

Ezüst minősítés:

Lovász Julianna
Szegedi Görögkatolikus Parókia
Felkészítő: Királyné Kocsis Magdolna

Baranyi Vazul
Szent Efrém Görögkatolikus Általános Iskola
Felkészítő: Deli Gabriella, Sivadó Miklós

Seszták István
Szent Efrém Görögkatolikus Általános Iskola
Felkészítő: Deli Gabriella, Sivadó Miklós

Cserepes Zsófia
Nagy Szent Bazil Görögkatolikus Általános Iskola
Felkészítő: Kissné Dalanics Ildikó

Somogyi Mira
Nagy Szent Bazil Görögkatolikus Általános Iskola
Felkészítő: Kissné Dalanics Ildikó

Bronz minősítés:

Csontos Péter
Szent Piroska Görögkatolikus Általános Iskola
Felkészítő: Tatai Zoltán

Csapatok:

Arany minősítés:

Szentlélek hárfája: Bucsku Lilla, Erdei Csenge, Papp Veronika, Pilka Sára, Szabó Panni, Ungvári Sára
Szent Efrém Görögkatolikus Általános Iskola
Felkészítő: Deli Gabriella, Sivadó Miklós

Szent Efrém hada: Tóth Zselyke, Kuszka Szabolcs, Szabó Dominik, Tikász Edvard, Vona Hunor
Szent Efrém Görögkatolikus Általános Iskola
Felkészítő: Deli Gabriella, Sivadó Miklós

Szent Bazil hangjai: Balogh Boglárka,Gulyás Hanna, Koszta Ágnes, Simon Sára
Nagy Szent Bazil Görögkatolikus Általános Iskola
Felkészítő: Kissné Dalanics Ildikó

Ezüst minősítés:

Dallamvívők: Cserepes Zsófia, Somogyi Mira, Czifra Csenge
Nagy Szent Bazil Görögkatolikus Általános Iskola
Felkészítő: Kissné Dalanics Ildikó

Aranyszájú Szent János: Baranyi Vazul, Fülöp Zsombor, Seszták István
Szent Efrém Görögkatolikus Általános Iskola
Felkészítő: Deli Gabriella, Sivadó Miklós

Hangjegyecskék: Ányos Luca, Bakos Villő, Borza Emma, Rakaczki Anna, Szabó Emma
Szent Efrém Görögkatolikus Általános Iskola
Felkészítő: Deli Gabriella, Sivadó Miklós

Bronz minősítés:

Csicsergők: Béres Abigél Maja, Bige Janka Erika, Birki Krisztina, Nagy Natasa, Romász Rudolf, Szulyák Attila
Szent Mihály Görögkatolikus Általános Iskola
Felkészítő: Illyés Andrea

Angyalok: Erdei Hanna, Lengyel Anna, Csontos Péter, Bálega Boróka, Bálega Tamás, Burik Izabella
Szent Piroska Görögkatolikus Általános Iskola
Felkészítő: Tatai Zoltán

III.KORCSOPORT

Egyéni versenyzők:

Arany minősítés:

Piros Abigél
Szegedi Görögkatolikus Parókia
Felkészítő: Királyné Kocsis Magdolna

Dalanics Réka
Nagy Szent Bazil Görögkatolikus Általános Iskola
Felkészítő: Feczák László

Lovász Katalin Édua
Szegedi Görögkatolikus Parókia
Felkészítő: Királyné Kocsis Magdolna

Ezüst minősítés:

Vatamány Szofia Mária
Budapest-Rákosmente Görögkatolikus Parókia
Felkészítő: Vatamány Sándor, Vatamány Sándorné

Lovász Magdolna Mikolt
Szegedi Görögkatolikus Parókia
Felkészítő: Királyné Kocsis Magdolna

Bronz minősítés:

Kolics Ida
Dél-Budai Görögkatolikus Szervezőlelkészség
Felkészítő: Kökényessy Júlianna

Bácsi Eszter
Szent Efrém Görögkatolikus Általános Iskola
Felkészítő: Nemes József, Sivadó Miklós

Balogh Noémi Zsanett
Szent Anna Gyermekvédelmi Központ
Felkészítő: Tóth Lóránt

Csapatok:

Arany minősítés:

Szent Efrém 5. csapat: Takács Lara, Kerekes Borbála, Bródi Panna
Szent Efrém Görögkatolikus Általános Iskola
Felkészítő: Nemes József, Sivadó Miklós

#szeretünkénekelni: Nyírán Rozália, Bodnár Zelina, Tóth Dorottya, Kapin Léda
Szent Efrém Görögkatolikus Általános Iskola
Felkészítő: Nemes József, Sivadó Miklós

IV.KORCSOPORT

Egyéni versenyzők:

Arany minősítés:

Simon Kristóf
Felkészítő: Feczák László

Csapatok:

Ezüst minősítés:

Szent Pál Kamarakórus (Szombathely): Burkus Noémi, Mitrovka Mihály, Kocsis Márta, Szabó Gyula, Oroszné Koleszár Mária, Sidor Jurij

 

GÖRÖGKATOLIKUS EGYHÁZMEGYEI HITTANVERSENY 2024

Helyezések:

5-6. OSZTÁLY - EGYHÁZKÖZSÉGI CSAPATOK

1. Pisák Lelle, Pisák Lilla
Debreceni Görögkatolikus Parókia
Felkészítő tanár: Medvéné Farkas Judit

2. Pósán Léna, Kóté Gemma
Debreceni Görögkatolikus Parókia
Felkészítő: Glevitzkyné Mudri Szilvia

3. Nagy Gellért, Varga Antal
Hajdúböszörményi Görögkatolikus Parókia
Felkészítő: Molnár Erika

4. Orosz Dávid, Bódi Zsófia Andrea, Volosinovszki Dániel
Hajdúdorogi Görögkatolikus Parókia
Felkészítő: Dalanics Zoltán

5. Borbély Nikoletta, Ferencz Lara, Dublinszki Sándor
Nyíradonyi Görögkatolikus Parókia
Felkészítő: Molnárné Ozsváth Emma

6. Adomán Panna, Csige Gyöngy Harmat, Moczok Nóra
Létavértesi Görögkatolikus Parókia
Felkészítő: Máté Ilona


7-8. OSZTÁLY - EGYHÁZKÖZSÉGI CSAPATOK

1. Balogh Adél, Retek Viktória
Szegedi Görögkatolikus Parókia
Felkészítő: Veres Zoltán, Szaplonczay Miklós

2. Biró Kata, Seres Nóra, Horváth Boglárka
Makói Görögkatolikus Parókia
Felkészítő: Biró István

3. Tasi Léna, Mosolygó Boglárka
Debreceni Görögkatolikus Parókia
Felkészítő: Gelvitzkyné Mudri Szilvia


4. Cseke Roland Sándor, Erdei Bálint, Huszthy Boldizsár
Debrecen-Csapókerti Görögkatolikus Parókia
Felkészítő: Borza Vajk


5. Pálszabó Anna, Várszegi Márton, Várszegi Zalán
Székesfehérvári Görögkatolikus Szervezőlelkészség
Felkészítő: Jármi Zoltán


6. Lovas Dorina, Lupócz Marcell Róbert, Luopócz Benedek Pál
Budapesti Görögkatolikus Parókia
Felkészítő: Balázs Mihály


5-6. OSZTÁLY - EGYHÁZI ISKOLÁS CSAPATOK

1. Bródi Dénes, Szabaó Hanna
Szent Piroska Görögkatolikus Általános Iskola
Felkészítő: Simonné Czentye Anikó

2. Piros Fábián, Piros Vince, Gellér Áron
Szegedi Görögkatolikus Parókia
Felkészítő: Veres Zoltán

3. Szikora Bence, Bujdosó Marcell, Sándor Mirkó
Szent Mihály Görögkatolikus Általános Iskola
Felkészítő: Szikora Józsefné

4. Hudácskó Simon, Máté Botond, Patalenszki Lara
Nyíracsádi Görögkatolikus Parókia
Felkészítő: Simonné Czentye Anikó

5. Vatamány Szofia Mária, Youssef Jyano Amir, Fachet-Szabó Noel
Rákosmenti Görögkatolikus Parókia
Felkészítő: Kelemen Andzselika

6. Boros Csanád, Dobó Ádám, Hegedűs István
Téglási Görögkatolikus Parókia
Felkészítő: Urgyán Antal


7-8. OSZTÁLY - EGYHÁZI ISKOLÁS CSAPATOK

1. Bródi Berta, Szabó Gréta, Szász András
Szent Piroska Görögkatolikus Általános Iskola
Felkészítő: Simonné Czentye Anikó

2. Tóth Árpád, Lovász Katalin Edua
Szegedi Görögkatolikus Parókia
Felkészítő: Szaplonczay Miklós

3. Ruszinkó Cecília, Juhász Kitti, Juhász Emese
Kecskeméti Görögkatolikus Parókia
Felkészítő: Kovács Lászlóné, Baranyi-Bozi Károly, Feczák Lászlóné

4. Lenkey Emanuel, Lenkey Emanuela
Szent Anna Görögkatolikus Gimnázium és Technikum
Felkészítő: Balázs Mihály

5. Czifra Jázmin, Domokos Izabella, Oláh Zsanett
Hajdúdorogi Görögkatolikus Parókia
Felkészítő: Verdes Miklós

6. Dalanics Réka, Koszta Sándor, Kozák Levente
Nagy Szent Bazil Görögkatolikus Általános Iskola
Felkészítő: Dalanics Zoltán

VEZETŐ HÍREK
Futózarándoklatot rendeztek Máriapócson

Nemzetközi keleti kánonjogi konferencia

Szakmai ankétra várják az érdeklődőket a Görögkatolikus Múzeumba
 
AKTUÁLIS
KAPCSOLÓDÓ GALÉRIA
VEZETŐ HÍREK
Futózarándoklatot rendeztek Máriapócson

Nemzetközi keleti kánonjogi konferencia

Szakmai ankétra várják az érdeklődőket a Görögkatolikus Múzeumba
 
AKTUÁLIS
EZEKET OLVASTA MÁR?
 
Futózarándoklatot rendeztek Máriapócson
Futózarándoklatot rendeztek Máriapócson
 
S.E.R. Michael W. Banach magyarországi apostoli nuncius bes...
S.E.R. Michael W. Banach magyarországi apostoli nuncius bes...
 
Igazgatási referenst keres a Gyermekvédelmi Iroda
Igazgatási referenst keres a Gyermekvédelmi Iroda
 
Szakmai ankétra várják az érdeklődőket a Görögkatoli...
Szakmai ankétra várják az érdeklődőket a Görögkatoli...
 
Nemzetközi keleti kánonjogi konferencia
Nemzetközi keleti kánonjogi konferencia
 
Ülésezett a Hierarchák Tanácsa
Ülésezett a Hierarchák Tanácsa