Liturgikusének- és hittanverseny: lezajlott az egyházmegyei forduló

Liturgikusének- és hittanverseny: lezajlott az egyházmegyei forduló

2024-02-23 12:41:56
Szerző: Hajdúdorogi Főegyházmegye
Oktatás
Liturgikus
Hajdúdorogi Főegyházmegye
A továbbjutókkal március 22-én találkozunk a döntőben, Máriapócson!

Február 24-én rendezték meg a Liturgikusének-verseny és a görögkatolikus hittanverseny egyházmegyei döntőjét Hajdúdorogon. Az egybegyűlteket Kocsis Fülöp metropolita köszöntötte a Nagy Szent Bazil Görögkatolikus Óvoda, Általános Iskola, Gimnázium, Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium aulájában. A fiatalok nagyon lelkesek voltak, és sokan elárulták: még izgultak is a megmérettetés előtt. A korcsoportok külön termekbe vonultak, ahol mindenki megmutathatta a zsűri és a közönség előtt, mit is tud. A verseny szoros volt, végül kialakult az a névsor, akik Máriapócson is megcsillogtathatják tudásukat március 22-én a döntőben.

Gratulálunk mindenkinek!

Az eredmények:

LITURGIKUSÉNEK-VERSENY EGYHÁZMEGYEI VERSENY 2024

I.KORCSOPORT

Egyéni versenyzők:

Arany minősítés:

Oceák Ilona
Szent Efrém Görögkatolikus Általános Iskola
Felkészítő: Deli Gabriella, Sivadó Miklós

Dervishaj Debóra
Szent Efrém Görögkatolikus Általános Iskola
Felkészítő: Deli Gabriella, Sivadó Miklós

Glevitzky Milán
Szent Efrém Görögkatolikus Általános Iskola
Felkészítő: Deli Gabriella, Sivadó Miklós

Ezüst minősítés:

Budai Luca
Szent Efrém Görögkatolikus Általános Iskola
Felkészítő: Deli Gabriella, Sivadó Miklós

Nyirán Sára
Szent Efrém Görögkatolikus Általános Iskola
Felkészítő: Deli Gabriella, Sivadó Miklós

Csapatok:

Arany minősítés:

Efrém – Csipet-csapat: Buda Luca, Glevitzky Milán, Hart Anita, Kele Zsuzsanna, Májer Liza, Oceák Ilona, Tikász Réka, Tóth Levente
Szent Efrém Görögkatolikus Általános Iskola
Felkészítő: Deli Gabriella, Sivadó Miklós

Szent Cecília: Dervishaj Debóra, Háláhán Szófia, Kuszka Szabolcs, Nyirán Sára, Reszegi Rezeda
Szent Efrém Görögkatolikus Általános Iskola
Felkészítő: Deli Gabriella, Sivadó Miklós

Ezüst minősítés:

Kerubok kara: Máté Hanna, Tulipán Lujza, Lengyel Luca, Kovács Vivien
Szent Piroska Görögkatolikus Általános Iskola
Felkészítő: Tatai Zoltán

II.KORCSOPORT

Egyéni versenyzők:

Arany minősítés:

Papp Veronika
Szent Efrém Görögkatolikus Általános Iskola
Felkészítő: Deli Gabriella, Sivadó Miklós

Erdei Csenge
Szent Efrém Görögkatolikus Általános Iskola
Felkészítő: Deli Gabriella, Sivadó Miklós

Tóth Zselyke
Szent Efrém Görögkatolikus Általános Iskola
Felkészítő: Deli Gabriella, Sivadó Miklós

Szabó Emma
Szent Efrém Görögkatolikus Általános Iskola
Felkészítő: Deli Gabriella, Sivadó Miklós

Gulybán Sára
Gödöllői Görögkatolikus Parókia
Felkészítő: Királyné Kocsis Magdolna

Ezüst minősítés:

Lovász Julianna
Szegedi Görögkatolikus Parókia
Felkészítő: Királyné Kocsis Magdolna

Baranyi Vazul
Szent Efrém Görögkatolikus Általános Iskola
Felkészítő: Deli Gabriella, Sivadó Miklós

Seszták István
Szent Efrém Görögkatolikus Általános Iskola
Felkészítő: Deli Gabriella, Sivadó Miklós

Cserepes Zsófia
Nagy Szent Bazil Görögkatolikus Általános Iskola
Felkészítő: Kissné Dalanics Ildikó

Somogyi Mira
Nagy Szent Bazil Görögkatolikus Általános Iskola
Felkészítő: Kissné Dalanics Ildikó

Bronz minősítés:

Csontos Péter
Szent Piroska Görögkatolikus Általános Iskola
Felkészítő: Tatai Zoltán

Csapatok:

Arany minősítés:

Szentlélek hárfája: Bucsku Lilla, Erdei Csenge, Papp Veronika, Pilka Sára, Szabó Panni, Ungvári Sára
Szent Efrém Görögkatolikus Általános Iskola
Felkészítő: Deli Gabriella, Sivadó Miklós

Szent Efrém hada: Tóth Zselyke, Kuszka Szabolcs, Szabó Dominik, Tikász Edvard, Vona Hunor
Szent Efrém Görögkatolikus Általános Iskola
Felkészítő: Deli Gabriella, Sivadó Miklós

Szent Bazil hangjai: Balogh Boglárka,Gulyás Hanna, Koszta Ágnes, Simon Sára
Nagy Szent Bazil Görögkatolikus Általános Iskola
Felkészítő: Kissné Dalanics Ildikó

Ezüst minősítés:

Dallamvívők: Cserepes Zsófia, Somogyi Mira, Czifra Csenge
Nagy Szent Bazil Görögkatolikus Általános Iskola
Felkészítő: Kissné Dalanics Ildikó

Aranyszájú Szent János: Baranyi Vazul, Fülöp Zsombor, Seszták István
Szent Efrém Görögkatolikus Általános Iskola
Felkészítő: Deli Gabriella, Sivadó Miklós

Hangjegyecskék: Ányos Luca, Bakos Villő, Borza Emma, Rakaczki Anna, Szabó Emma
Szent Efrém Görögkatolikus Általános Iskola
Felkészítő: Deli Gabriella, Sivadó Miklós

Bronz minősítés:

Csicsergők: Béres Abigél Maja, Bige Janka Erika, Birki Krisztina, Nagy Natasa, Romász Rudolf, Szulyák Attila
Szent Mihály Görögkatolikus Általános Iskola
Felkészítő: Illyés Andrea

Angyalok: Erdei Hanna, Lengyel Anna, Csontos Péter, Bálega Boróka, Bálega Tamás, Burik Izabella
Szent Piroska Görögkatolikus Általános Iskola
Felkészítő: Tatai Zoltán

III.KORCSOPORT

Egyéni versenyzők:

Arany minősítés:

Piros Abigél
Szegedi Görögkatolikus Parókia
Felkészítő: Királyné Kocsis Magdolna

Dalanics Réka
Nagy Szent Bazil Görögkatolikus Általános Iskola
Felkészítő: Feczák László

Lovász Katalin Édua
Szegedi Görögkatolikus Parókia
Felkészítő: Királyné Kocsis Magdolna

Ezüst minősítés:

Vatamány Szofia Mária
Budapest-Rákosmente Görögkatolikus Parókia
Felkészítő: Vatamány Sándor, Vatamány Sándorné

Lovász Magdolna Mikolt
Szegedi Görögkatolikus Parókia
Felkészítő: Királyné Kocsis Magdolna

Bronz minősítés:

Kolics Ida
Dél-Budai Görögkatolikus Szervezőlelkészség
Felkészítő: Kökényessy Júlianna

Bácsi Eszter
Szent Efrém Görögkatolikus Általános Iskola
Felkészítő: Nemes József, Sivadó Miklós

Balogh Noémi Zsanett
Szent Anna Gyermekvédelmi Központ
Felkészítő: Tóth Lóránt

Csapatok:

Arany minősítés:

Szent Efrém 5. csapat: Takács Lara, Kerekes Borbála, Bródi Panna
Szent Efrém Görögkatolikus Általános Iskola
Felkészítő: Nemes József, Sivadó Miklós

#szeretünkénekelni: Nyírán Rozália, Bodnár Zelina, Tóth Dorottya, Kapin Léda
Szent Efrém Görögkatolikus Általános Iskola
Felkészítő: Nemes József, Sivadó Miklós

IV.KORCSOPORT

Egyéni versenyzők:

Arany minősítés:

Simon Kristóf
Felkészítő: Feczák László

Csapatok:

Ezüst minősítés:

Szent Pál Kamarakórus (Szombathely): Burkus Noémi, Mitrovka Mihály, Kocsis Márta, Szabó Gyula, Oroszné Koleszár Mária, Sidor Jurij

 

GÖRÖGKATOLIKUS EGYHÁZMEGYEI HITTANVERSENY 2024

Helyezések:

5-6. OSZTÁLY - EGYHÁZKÖZSÉGI CSAPATOK

1. Pisák Lelle, Pisák Lilla
Debreceni Görögkatolikus Parókia
Felkészítő tanár: Medvéné Farkas Judit

2. Pósán Léna, Kóté Gemma
Debreceni Görögkatolikus Parókia
Felkészítő: Glevitzkyné Mudri Szilvia

3. Nagy Gellért, Varga Antal
Hajdúböszörményi Görögkatolikus Parókia
Felkészítő: Molnár Erika

4. Orosz Dávid, Bódi Zsófia Andrea, Volosinovszki Dániel
Hajdúdorogi Görögkatolikus Parókia
Felkészítő: Dalanics Zoltán

5. Borbély Nikoletta, Ferencz Lara, Dublinszki Sándor
Nyíradonyi Görögkatolikus Parókia
Felkészítő: Molnárné Ozsváth Emma

6. Adomán Panna, Csige Gyöngy Harmat, Moczok Nóra
Létavértesi Görögkatolikus Parókia
Felkészítő: Máté Ilona


7-8. OSZTÁLY - EGYHÁZKÖZSÉGI CSAPATOK

1. Balogh Adél, Retek Viktória
Szegedi Görögkatolikus Parókia
Felkészítő: Veres Zoltán, Szaplonczay Miklós

2. Biró Kata, Seres Nóra, Horváth Boglárka
Makói Görögkatolikus Parókia
Felkészítő: Biró István

3. Tasi Léna, Mosolygó Boglárka
Debreceni Görögkatolikus Parókia
Felkészítő: Gelvitzkyné Mudri Szilvia


4. Cseke Roland Sándor, Erdei Bálint, Huszthy Boldizsár
Debrecen-Csapókerti Görögkatolikus Parókia
Felkészítő: Borza Vajk


5. Pálszabó Anna, Várszegi Márton, Várszegi Zalán
Székesfehérvári Görögkatolikus Szervezőlelkészség
Felkészítő: Jármi Zoltán


6. Lovas Dorina, Lupócz Marcell Róbert, Luopócz Benedek Pál
Budapesti Görögkatolikus Parókia
Felkészítő: Balázs Mihály


5-6. OSZTÁLY - EGYHÁZI ISKOLÁS CSAPATOK

1. Bródi Dénes, Szabaó Hanna
Szent Piroska Görögkatolikus Általános Iskola
Felkészítő: Simonné Czentye Anikó

2. Piros Fábián, Piros Vince, Gellér Áron
Szegedi Görögkatolikus Parókia
Felkészítő: Veres Zoltán

3. Szikora Bence, Bujdosó Marcell, Sándor Mirkó
Szent Mihály Görögkatolikus Általános Iskola
Felkészítő: Szikora Józsefné

4. Hudácskó Simon, Máté Botond, Patalenszki Lara
Nyíracsádi Görögkatolikus Parókia
Felkészítő: Simonné Czentye Anikó

5. Vatamány Szofia Mária, Youssef Jyano Amir, Fachet-Szabó Noel
Rákosmenti Görögkatolikus Parókia
Felkészítő: Kelemen Andzselika

6. Boros Csanád, Dobó Ádám, Hegedűs István
Téglási Görögkatolikus Parókia
Felkészítő: Urgyán Antal


7-8. OSZTÁLY - EGYHÁZI ISKOLÁS CSAPATOK

1. Bródi Berta, Szabó Gréta, Szász András
Szent Piroska Görögkatolikus Általános Iskola
Felkészítő: Simonné Czentye Anikó

2. Tóth Árpád, Lovász Katalin Edua
Szegedi Görögkatolikus Parókia
Felkészítő: Szaplonczay Miklós

3. Ruszinkó Cecília, Juhász Kitti, Juhász Emese
Kecskeméti Görögkatolikus Parókia
Felkészítő: Kovács Lászlóné, Baranyi-Bozi Károly, Feczák Lászlóné

4. Lenkey Emanuel, Lenkey Emanuela
Szent Anna Görögkatolikus Gimnázium és Technikum
Felkészítő: Balázs Mihály

5. Czifra Jázmin, Domokos Izabella, Oláh Zsanett
Hajdúdorogi Görögkatolikus Parókia
Felkészítő: Verdes Miklós

6. Dalanics Réka, Koszta Sándor, Kozák Levente
Nagy Szent Bazil Görögkatolikus Általános Iskola
Felkészítő: Dalanics Zoltán

VEZETŐ HÍREK
22+ a fiatal felnőtteknek - Íme a részletes program!

Tanítót keresnek Nyíracsádra

Isten a jókedvű adakozót szereti
 
AKTUÁLIS
KAPCSOLÓDÓ GALÉRIA
VEZETŐ HÍREK
22+ a fiatal felnőtteknek - Íme a részletes program!

Tanítót keresnek Nyíracsádra

Isten a jókedvű adakozót szereti
 
AKTUÁLIS
EZEKET OLVASTA MÁR?
 
Isten a jókedvű adakozót szereti
Isten a jókedvű adakozót szereti
 
A Metropóliai Hivatal nyári nyitvatartása
A Metropóliai Hivatal nyári nyitvatartása
 
Aki szeret, az énekel - ilyen volt a Liturgikusének-tábor
Aki szeret, az énekel - ilyen volt a Liturgikusének-tábor
 
Együtt Máriapócsra - Csatlakozzon a motorosokhoz!
Együtt Máriapócsra - Csatlakozzon a motorosokhoz!
 
Jó hangulatban, újra együtt: ilyen volt a Görögtűz + t...
Jó hangulatban, újra együtt: ilyen volt a Görögtűz + t...
 
Pest vármegyébe keresünk óvodavezetőt
Pest vármegyébe keresünk óvodavezetőt