Menekültáradat-Szíria, Európa egyaránt vesztese lehet

Menekültáradat-Szíria, Európa egyaránt vesztese lehet

2018-04-26 13:25:08
Szerző: Hajdúdorogi Főegyházmegye
Kocsis Fülöp érsek
A V4 országok görögkatolikus püspökeinek tegnap kiadott nyilatkozata kapcsán volt a vendége Kocsis Fülöp érsek atya az M1 Ma délelőtt című műsorának, április 26-án. A Hajdúdorogi Főegyházmegye metropolitája arról beszélt, hogy mi a célja és a tartalma a magyar, szlovák, cseh és lengyel főpásztorok által megfogalmazott üzenetnek.

A püspökök arra szerették volna felhívni a figyelmet, hogy törődni kell azokkal a szegény emberekkel, akik elindultak. Nem lehet szemet hunyni a probléma felett, ugyanakkor úgy kell őket segíteni, hogy az, ami ránk van bízva az Úr Isten tervei szerint Európában nem sérülhet! – hangsúlyozta érsek atya. Tehát a keresztény kultúrát, értékrendszert óvni kell, mert meg van a veszélye annak, hogy a menekültáradat elsöpri.

A nyugati társadalomnak abban van felelőssége és azzal kapcsolatban van feladata, hogy segít ezeknek az embereknek visszamenni hazájukba, illetve olyan körülményeket teremt számukra, hogy ne jöjjenek el. Ez rá is tereli a figyelmet a szíriai háborúra – mondta főegyházmegyénk főpásztora – aminek meg kellene találni minél hamarabb kirobbantóit és azokat, akik fenntartják, hiszen miattuk indulnak el ezek az emberek a nagyvilágba.

A keresztényüldözésről is részletesen beszélt érsek atya, kihangsúlyozva, hogy most amikor a migránsáradatról van szó, Magyarországon kívül alig van más ország, ami felhívná a figyelmet a vallásuk miatt megtámadottakra. „Nekünk, keresztényeknek kötelességünk a kereszténységet és a keresztényeket védeni! Szíria az őskereszténység bölcsője, ma egyházak sokasága él meg az országban: katolikus és ortodox egyaránt. Ha szíria lakói elhagyják hazájukat, ezek az egyházak megszűnnek, de másutt is megszűnik, mert ezek az emberek hiába jönnek Európába, ki fogja őket a saját rítusukban, saját egyházuknak megfelelően segíteni, gondozni?  Márpedig ha ezt nem kapják meg elveszítik identitásukat és így összességében mindenki veszít majd azzal, ha a menekült áradatot nem állítjuk meg!”

Személyes és célirányos segítségre van szükség – hívta fel a figyelmet érsek atya és felidézte tavalyi látogatást Szíriában és Libanonban. Mindkét országban arról tájékoztatták őt az egyházi vezetők, hogy bár óriási mértékű segély jön az egész világból, de sok esetben a háborús helyzet miatt nem érnek célba, vagy nem azok kapják meg, akik a legjobban rászorulnak. Éppen ezért tájékozódni kell abban, hogy mire van szükségük, ami nem első sorban pénzbeli adományt jelent, hanem hogy érezzék nincsenek magukra hagyva!

A teljes beszélgetést az alábbi linken lehet megnézni, 06:50-től

https://www.mediaklikk.hu/video/ma-delelott-2018-04-26-i-adas/

 

VEZETŐ HÍREK
Diakónusszentelés lesz Debrecenben Gyertyaszentelő Boldogasszony ünnepén

"Éltet, táplál és fölemel minket" - Vízkereszt a debreceni főszékesegyházban

„Üdvözlégy, Istennek szeplőtelen jegyese!” – Akathisztosz himnusz Budapesten
 
AKTUÁLIS
VEZETŐ HÍREK
Diakónusszentelés lesz Debrecenben Gyertyaszentelő Boldogasszony ünnepén

"Éltet, táplál és fölemel minket" - Vízkereszt a debreceni főszékesegyházban

„Üdvözlégy, Istennek szeplőtelen jegyese!” – Akathisztosz himnusz Budapesten
 
AKTUÁLIS
EZEKET OLVASTA MÁR?
 
Diakónusszentelés lesz Debrecenben Gyertyaszentelő Boldog...
Diakónusszentelés lesz Debrecenben Gyertyaszentelő Boldog...
 
"Éltet, táplál és fölemel minket" - Vízkereszt a debre...
 
Vízkereszt Budapesten – megszentelte a Dunát a metropoli...
Vízkereszt Budapesten – megszentelte a Dunát a metropoli...
 
Valóban észrevesszük-e jelenlétét a hétköznapokban?
Valóban észrevesszük-e jelenlétét a hétköznapokban?
 
„Üdvözlégy, Istennek szeplőtelen jegyese!” – Akath...
„Üdvözlégy, Istennek szeplőtelen jegyese!” – Akath...
 
A szenteltvíz a lelkünket tisztítja meg – Tisza-szentel...
A szenteltvíz a lelkünket tisztítja meg – Tisza-szentel...