Mindkét társaság nagyszerű zenei élményeket ígér a közönségnek: az orosz énekegyüttes elnevezése görögül ajándékot jelent, a magyar férfikar névadóját pedig kortársai a Szentlélek hárfájaként is emlegették. Moszkva talán legismertebb építészeti emlékét, a Vörös téri Boldog Vazul székesegyházat szinte mindennap a Doros hangja tölti be.
Az együttes 2019-ben - akkor még kvintettként - a SzentEfrém meghívására koncertezett először hazánkban, most egy hatodik taggal bővülve térnek vissza. A két világhírű együttes nem csupán zenei érdeklődésben osztozik: egyidősek is, hiszen 2002-ben alakultak meg.
A Szent Efrém Férfikar a bizánci kereszténység vokális örökségének avatott előadója, de épp ilyen elkötelezett a magyar férfikari hagyományba tartozó művek és a kortárs kóruszene megszólaltatása iránt is. Tagjai nem riadnak vissza attól, hogy átiratokat készítsenek vagy komponáljanak, sőt nem idegen tőlük a humor sem. A Doros Ensemble otthonosan mozog a szláv kórusrepertoárban, és szívesen vesz részt a keleti keresztény egyházzenét új kontextusba helyező projektekben.
A koncert Debrecen Megyei Jogú Város Önkormányzatának támogatásával valósul meg.
Támogatók:
Debrecen Megyei Jogú Város Önkormányzata
Emberi Erőforrások Minisztériuma
Hajdúdorogi Főegyházmegye
Helyszín: Szent Anna-székesegyház, Debrecen
Időpont: 2022. január 29., 19:15
Jegyek: https://szentefrem.jegy.hu/program/orientale-lumen-doros-moszkva-130755/780010