Töltőpontként működhet az új tócóskerti templom, amelyre

Töltőpontként működhet az új tócóskerti templom, amelyre "rácsatlakozhatnak" a hívek

2022-09-21 09:47:49
Szerző: Dehir.hu
Debrecen
Hajdúdorogi Főegyházmegye
A végéhez közeledik a kétszáz fő befogadására alkalmas Szentháromság-templom építése, novemberben felszentelhetik a lelki hajlékot.

Rövidesen elkészül Debrecen legújabb görögkatolikus temploma. A Szentháromság névre keresztelt lelki hajlékot 2020-ban kezdték építeni, ám a munkálatok számos nehézség miatt lassan haladtak. Mostanra azonban a végéhez közeledik a kétszáz fő befogadására alkalmas templom építése. A munkálatokról, a felszentelésről és a lelki munkáról is beszélt Jaczkó Dániel szervezőlelkész a Debrecen televízió Esti Közelkép című műsorában.

Jaczkó Dániel elmondta, a Hajdúdorogi Főegyházmegye vezetősége és a hívek is azt szeretnék, hogy még ebben az évben felszenteljék a templomot – ha minden jól alakul, november közepén ez meg is valósulhat.

„A hitélet mindig formálódik, alakul, próbáljuk Debrecen dinamikus fejlődésével mi is tartani a lépést”, fogalmazott, hozzátéve, hogy a reformátusok 25, a római katolikusok pedig 24 éve imádkozhatnak saját templomban, most pedig a görögkatolikus tócóskertieknek is megadatik, hogy legyen egy saját lelki hajlékuk.

Fotó: Török József

- Azt olvassuk a Szentírásban, hogy a rókáknak odújuk van, az ég madarainak fészkük, az emberfiának nincs hová lehajtania a fejét. A tócóskerti görögkatolikus hívek sokáig így érezhettek, hogy nincs otthonuk. Bár a római testvérek a fészküket megosztották velünk, ott tudtunk szertartásokat végezni a Szent Család-templomban, de mégiscsak tudjuk, ismerjük a közmondást: mindenütt jó, de legjobb otthon. Nagyon várjuk, hogy végre a saját otthonunkban tudjuk a saját hagyományainknak megfelelően a szertartásainkat, az istenkapcsolatunkat megélni.

Jaczkó Dániel az új templomra töltőpontként tekint, amire szeretné „rácsatlakoztatni” a híveket is. Manapság szinte mindent töltünk – legyen az telefon, autó vagy gyerekjáték –, és a templom egyik célja is az lenne, hogy erőforrásként működjön, ahol lelkileg tudunk töltekezni – fogalmazott az atya.

Arról is beszélt, hogy a szentmisék mellett más lelki programokat is szeretnének majd tartani, nemcsak a felnőtteknek, hanem a gyerekeknek is.

- Szeretnénk, hogy a hamarosan átadandó templom kertjébe is tudjanak jönni. Jó lenne majd ott sétányt, játszóteret kialakítani, ahol a mise előtt, illetve után ott tudnak maradni a szüleikkel együtt – tette hozzá.

A Debrecen-Tócóskerti Görögkatolikus Szervezőlelkészséghez körülbelül kétszáz család tartozhat, de az októberi népszámlálást követően kapnak majd pontosabb képet erről. Belül a burkolással, festéssel, a nyílászárók beépítésével és a világítótestek felszerelésével már végeztek, a használatbavételi engedély kiadását követően pedig elkezdhetik a berendezési tárgyakat – oltárt, padokat, székeket, szekrényeket – elhelyezni.

A külső munkák is hamarosan lezárulnak: a térkövezés, a járda kialakítása, a kerítés építése is az utolsó simításoknál tart.

A teljes beszélgetés az alábbi videó második felében tekinthető meg:

VEZETŐ HÍREK
Idén is nagy sikere volt a Görögkatolikus Metropólia Családtáborának

Krisztus lelkületével – Nagykállóban tartották a VIII. Országos Cigánypasztorációs Lelkigyakorlatot

Ismét a közös imádságé volt a főszerep a létavértesi zsolozsmás táborban
 
AKTUÁLIS
KAPCSOLÓDÓ GALÉRIA
KAPCSOLÓDÓ MÉDIA
 
Esti Közelkép 2022-09-19
VEZETŐ HÍREK
Idén is nagy sikere volt a Görögkatolikus Metropólia Családtáborának

Krisztus lelkületével – Nagykállóban tartották a VIII. Országos Cigánypasztorációs Lelkigyakorlatot

Ismét a közös imádságé volt a főszerep a létavértesi zsolozsmás táborban
 
AKTUÁLIS
EZEKET OLVASTA MÁR?
 
Idén is nagy sikere volt a Görögkatolikus Metropólia Csa...
Idén is nagy sikere volt a Görögkatolikus Metropólia Csa...
 
Krisztus lelkületével – Nagykállóban tartották a VIII...
Krisztus lelkületével – Nagykállóban tartották a VIII...
 
Ismét a közös imádságé volt a főszerep a létavértes...
Ismét a közös imádságé volt a főszerep a létavértes...
 
A Kárpátaljai Magyar Görögkatolikus Helynökség búcsú...
A Kárpátaljai Magyar Görögkatolikus Helynökség búcsú...
 
Tizedik alkalommal zarándokoltak együtt az Útonlevők Má...
Tizedik alkalommal zarándokoltak együtt az Útonlevők Má...
 
Letölthetőek az idei Családtáborban készült képek
Letölthetőek az idei Családtáborban készült képek