A metropólia csalogányai - Liturgikusének-verseny

A metropólia csalogányai - Liturgikusének-verseny

2018-03-06 10:33:52
Szerző: Hajdúdorogi Főegyházmegye
Máriapócs
Kocsis Fülöp érsek
Ifjúsági
Nyíregyházi Egyházmegye
Miskolci Egyházmegye
Orosz Atanáz püspök
Nyolcadik alkalommal rendezték meg kicsik és nagyok számára a liturgikusének-versenyt, Máriapócson. Az indulók négy korcsoportban mérettek meg.

Kocsis Fülöp metropolita köszöntötte az énekelni szerető és tudó résztvevőket. Emlékeztetett arra, hogy a döntőbe azok jutottak be, akik megnyerték saját kategóriájukat a három egyházmegyében megrendezett selejtezőben. Az érsek kiemelte, hogy énekelni sokan szeretnek, de a liturgikuséneket az szereti, aki a Jóistent is, hiszen ezek a dallamok Őt dicsőítik. Legtöbbször a templomokban hallhatók, de az érsek a családokat is arra buzdította, hogy minél többet énekeljék otthonaikban is.A versenyen 23 csapat illetve 2 család indult, míg egyénileg összesen 34-en mérettek meg. A legjobbak oklevelekkel és különböző ajándékokkal térhettek haza.Íme az eredmények: 

1. korcsoport

Egyéni:

  1. Pataki Anna Miléna (2. o. Szent Imre Katolikus Gimnázium, Általános Iskola, Kollégium, Óvoda és AMI, Nyíregyháza – Gebri Zsanett)
  2. Gulybán Zsófia (1. o. Rákosmenti Görögkatolikus Egyházközség, Budapest - Gulybánné Király Márta)
  3. Nyirán Rozália (1. o. Szent Efrém Görögkatolikus Általános Iskola Debrecen – Sivadó Miklós, Deli Gabriella)

Különdíj: Kós Bence (1. o. Miskolci Görögkatolikus Általános Iskola – Báthoryné Izsépy Gabriella, Béres Gáborné)

Csapat:

  1. Szent Efrém 2. o. csapata: Papp Rebeka, Sipos Ármin, Széles Martin, Telenkó Zsófia, Terdik Berta (Szent Efrém Görögkatolikus Általános Iskola, Debrecen – Sivadó Miklós, Deli Gabriella)
  2. Gyertyaláng 1. o. Szilágyi Anna, Krajnyák Hanna, Hlatky Luca, Grósz Annamária, Asztalos Kincső, Tóth Flóra (Szent Miklós Görögkatolikus iskola, Nyíregyháza – Szabadosné Majoros Gabriella)
  3. Alleluja kórus Bakos Flóra, Bene Zsófia, Lukács Lara Dorka, Németh Zsombor, Tóth Zengő Katalin (Miskolci Görögkatolikus Általános Iskola – Fedorné Severnyák Rita) 

Különdíj: Szent Bazil 2. o. Dalanics Réka, Bencze Hanga Sára, Kranyik Lizett (Szent Bazil Óvoda, Általános Iskola és Gimnázium Hajdúdorog - Kissné Dalanics Ildikó)

2.korcsoport

Egyéni:

  1. Kerékgyártó Lili 4. o. (Szent Bazil iskola, Hajdúdorog - Boksay Péter)
  2. Seszták Dóra 3. o. (Szent Efrém Görögkatolikus Általános Iskola, Debrecen – Sivadó Miklós, Deli Gabriella)
  3. Megosztott harmadik hely: Kozma Dorottya 4. o. (Miskolci Görögkatolikus Általános Iskola – Ambrus Annamária) és Simon Kristóf 4. o. (Szent Bazil Óvoda, Általános Iskola és Gimnázium Hajdúdorog  Boksay Péter)

Csapat:

  1. Egri kántorpalánták 3-4. o.: Birinyi Dorka, Brunczel Annamária, Buday Soma (Egri Görögkatolikus Szervezőlelkészség, Demkóné Ács Katalin)
    Szent Efrém 3. o.: Lukács Lilla, Nyirán János, Seszták Dóra, Tamási Maja, Kaszonyi Zsuzsanna (Szent Efrém Görögkatolikus Általános Iskola Debrecen – Sivadó Miklós, Deli Gabriella)
  2. Glória csapat Horváth Hanna, Figeczki Csenge, Toka Márta, Szabó Boldizsár  (Szent Miklós Görögkatolikus Óvoda, Általános Iskola és Gimnázium, Nyíregyháza – Szabadosné Majoros Gabriella)
  3. Mennyei kórus 4.o.: Novák Sára, Szilvasán Nikolett Anna, Ócsai Adél, Töttös Maja (Miskolci Görögkatolikus Általános Iskola, Barva Brigitta)

Különdíj: Szent Efrém 4. o.: Hajós Boróka, Hernádi Flóra, Mező Dorottya, Nagy Dániel (Szent Efrém Görögkatolikus Általános Iskola Debrecen – Sivadó Miklós, Deli Gabriella

3. korcsoport

Egyéni:

  1. Lóczi Lotti 7. o. (Szent Miklós görögkatolikus iskola, Nyíregyháza – Szabadosné Majoros Gabriella)
  2. Gánicz Gábor 7. o. (Szent Miklós görögkatolikus iskola, Nyíregyháza – Szabadosné Majoros Gabriella)
  3. Ládi Bálint 8. o. (Miskolci Görögkatolikus Általános Iskola – Telenkóné Tóth Cecília)

Különdíj: Soltész Sztella Lili 6. o. (Erdőhorváti, Szikoráné Király Ágnes):Brunczel Andrásné Balogh Mária, Brunczel Borbála, Brunczel Annamária, Ifj. Brunczel András Csenge (Egri Görögkatolikus Szervezőlelkészség – Demkóné Ács Katalin)

 Csapat:

  1. Szent Miklós 6. o. Sivadó Márton, Sivadó Zsombor, Horváth Tamás, Toka Levente (Szent Miklós görögkatolikus iskola, Nyíregyháza – Szabadosné Majoros Gabriella)
  2. Egri Dallamvirágok 6. o.: G6. o.: Gyarmathy Anna, Hajós Gertrúd, Nyirán Anna, Urbán Janka (Szent Efrém Görögkatolikus Általános Iskola, Debrecen – Sivadó Miklós Gyarmathy Anna, Hajós Gertrúd, Nyirán Anna, Urbán Janka (Szent Efrém Görögkatolikus Általános Iskola Debrecen – Sivadó Miklós)
  3. Szent Efrém 6. o.: Gyarmathy Anna, Hajós Gertrúd, Nyirán Anna, Urbán Janka (Szent Efrém Görögkatolikus Általános Iskola Debrecen – Sivadó Miklós)

Különdíj: Brunczel Család Brunczel Andrásné Balogh Mária, Brunczel Borbála, Brunczel Annamária, Ifj. Brunczel András Csenge (Egri Görögkatolikus Szervezőlelkészség – Demkóné Ács Katalin)

4. korcsoport

Egyéni:

  1. megosztott 1. hely: Makláry Emma, (Budai parókia - Makláry Ákos) és Haramura Anna (Svetits Katolikus Gimnázium Debrecen -  Haramura Béla)
  2. Kökényessy Júlia (Budai parókia - Makláry Ákos)

Különdíj: Deák Eszter (Zemplénagárdi Görögkatolikus Parókia – Fodor Bertalan, Gánicz László)

Csapat:

  1. Szent Bazil középiskola csapata
  2. Pécsi egyházközség férfi csapata
  3. Hajdúdorogi parókia csapata

Különdíj: Pécsi egyházközség női csapata

 

VEZETŐ HÍREK
A 20. ifjúsági gyalogos zarándoklat 1. napja

A huszadik ifjúsági gyalogos zarándoklat 0. napja

Isten nem a származást, a tettet nézi - megkezdődött az Országos Cigánypasztorációs Lelkigyakorlat
 
AKTUÁLIS
KAPCSOLÓDÓ GALÉRIA
VEZETŐ HÍREK
A 20. ifjúsági gyalogos zarándoklat 1. napja

A huszadik ifjúsági gyalogos zarándoklat 0. napja

Isten nem a származást, a tettet nézi - megkezdődött az Országos Cigánypasztorációs Lelkigyakorlat
 
AKTUÁLIS
EZEKET OLVASTA MÁR?
 
A 20. ifjúsági gyalogos zarándoklat 1. napja
A 20. ifjúsági gyalogos zarándoklat 1. napja
 
Igazgatói pozícióba keres szakembert a Szent Bazil Oktat...
Igazgatói pozícióba keres szakembert a Szent Bazil Oktat...
 
Isten nem a származást, a tettet nézi - megkezdődött az...
Isten nem a származást, a tettet nézi - megkezdődött az...
 
A huszadik ifjúsági gyalogos zarándoklat 0. napja
A huszadik ifjúsági gyalogos zarándoklat 0. napja
 
A Hajdúböszörmény Görögkatolikus Egyházközség szolg...
A Hajdúböszörmény Görögkatolikus Egyházközség szolg...
 
Augusztus 6 - Úrszínváltozás ünnepe
Augusztus 6 - Úrszínváltozás ünnepe