November 13-án, a magyar nyelv napján, minden évben az édes anyanyelvünk sokszínűsége által adott lehetőségek tárházából igyekszünk bemutatni egy-egy új szeletet a diákoknak a nyíracsádi Szent Piroska Görögkatolikus Általános Iskolában. Idén a rímekre, a nyelv dallamosságára, és a tartalmi humor eszközeire helyeztük a hangsúlyt.
A felső tagozatos diákok azzal ismerkedhettek meg, hogyan lehet a rímek segítségével játszani a magyar nyelvvel. Arra világítottunk rá, miként lehet rímes névcsúfolókkal és igényes versparódiákkal, no meg a rímek és a nyelvi dallamosság segítségével derültséget kelteni anélkül, hogy gúny tárgya legyen a parodizált vers, vagy akár egy keresztnév.
„Rádumálós üzenet”
A gyerekek nagyokat derültek a 110 rímes névcsúfolón. Mivel újszerű volt számukra a versparódia műfaja, ezért tetszett mindenkinek többek között a Bukott altató, a Csokonai Tartózkodó kérelem című verse nyomán született Rádumálós üzenet, és Petőfi Füstbement terve nyomán íródott Dugába dőlt próbálkozás is.
Az alsó tagozatosok szófelhőkben olvashattak magyar szavakat, s ha kellően figyelmesek voltak, mindegyik felhőcskében megtalálhatták a kakukktojást is. A nap szervezője a felső tagozatban Kedves Györgyné Zilahi Enikő, az alsó tagozatban Bollók Nikolett volt.