A délelőtt folyamán külön programok voltak a 9-12-es diákok és a szakmai érdeklődők valamint a felsőbb éves hallgatók számára. Pl. élménybeszámolók és kvízjátékok, prezentációk a megvalósult mobilitásokról, Nagy-Sinkó Zsófia előadása Tempus Közalapítvány részéről.
A szakmai programot videokonferencia zárta, amelyben, a karlsruhei CJD részéről Peter Siebel a tapasztalatait osztott meg a jövő pályázóival. A rendezvény különösen hasznos volt a görögkatolikus testvériskolák pedagógusai, illetve szociális és ifjúság segítő területek munkatársai számára, de az iskola OKJ-s tanulói számára is új távlatot nyitott.
Mi az Erasmus+ Program?
Európának biztosítania kell polgárai számára a tudásalapú társadalomban szükséges oktatást, készségeket és kreativitást. Gyorsan változó világunkban a megújuló oktatási rendszereknek alkalmazkodniuk kell a tanítás és tanulás új formáihoz, kihasználva az új lehetőségeket. Az oktatás, a képzés és a nem formális tanulás fontos tényező a munkahelyteremtésben és Európa versenyképességének növelésében. Az Erasmus+ ennek érdekében 2014 és 2020 között 14,7 milliárd eurót biztosít az európai oktatás, képzés, ifjúsági szakma és sport megerősítésére.
Magyarországon a program megvalósítását a Tempus Közalapítvány koordinálja.
Mi az Erasmus+ program célja ?
Kiknek szól az Erasmus+ program?
A program hallgatók, gyakornokok, önkéntesek, fiatalok, tanulók, felnőtt tanulók, tanárok, pedagógusok, egyetemi oktatók, trénerek, ifjúsági munkások, oktatási, képzési vagy ifjúsági területen működő szervezetek munkatársai számára nyújt részvételi lehetőséget. A pályázatokat intézmények, szervezetek nyújthatják be, az egyéni részvétel ezeken keresztül valósulhat meg.
Mely országok vesznek részt az Erasmus+ programban?
A program teljes jogú résztvevői:
Partner országok (elsősorban a felsőoktatási együttműködések esetében):