Tamás apostol nagypénteki szomorúságából kiindulva tette fel Érsek úr a kérdést, hogy miért Jézus sebeinek az érintését állította hite mércéjéül Tamás? Emberi természetünkhöz hozzá tartozik, hogy nem elég csupán ismerni, eszünkkel felfogni, vagy érteni valamit, több kell, mint Tamásnak! Bizánci szertartásaink ebbe a több-be, a hús és csont érintésébe hívnak meg. Bíztatott, hogy engedjük, érintse meg minden érzékszervünket a feltámadás élménye! Egész emberi természetünkben éljük meg az ünnep örömét, az új élet előízét, amely Jézus sebeiből fakad.
A jókedvű együttlétre a városban élő görögkatolikusokon túl nyitott szívű érdeklődők és a környékbeli görögkatolikusok is eljöttek. Külön ki kell emelnünk a gyulaiakat, akik estébe nyúló jelenlétükkel tettek tanúságot egyházszeretetükről.
Érsek atya előadását követően lehetőség volt személyes találkozásra, beszélgetésre. Az este a Páduai Szent Antal székesegyházban római katolikus szentmisével folytatódott. Ezt követően Fülöp érsek úrral és a Szent Efrém férfikar közreműködésével vecsernyét végeztünk. Többen megköszönték ezt az órát, mert olyan élményben volt részünk, amely egész életünkben elkísér majd.
Az est lezárásaként a Szent Efrém férfikar hangáhítata emelt a menny magasságába.
Köszönetünket fejezzük ki Érsek úrnak, a Szent Efrém férfikarnak, a szolgálatot tevőknek a lelkes jelenlétükért, Szigeti Antal plébános atyának és a békéscsabai római katolikus testvéreknek a vendégszeretetükért és nagyvonalú anyagi támogatásukért.