Jorge Bucay nagysikerű könyvéből csemegézett Szentesi Csaba atya a Házasság Hetének harmadik napján. A józsai kápolnában sok fiatal és örökifjú gyűlt össze.
Jorge Bucay: 20 lépés előre – a könyv
A könyv alcíme: Ki vagyok? Hová megyek? Kivel? A világhírű argentin pszichológus egyik legnépszerűbb könyve húsz rövid fejezetben húsz tanácsot fogalmaz meg, melyeket követve harmonikusabb, gazdagabb s talán boldogabb lehet az életünk. Egyszerű tanácsok ezek: igyekezzünk megismerni önmagunkat, használjuk ki jobban az időnket, rakjunk rendet magunk körül, tanuljuk meg meghallgatni a másik embert, ne féljünk kockázatot vállalni.
Ám a szerző minden tanácshoz elgondolkodtató történeteket is elmesél. S ezektől könyve nemcsak élvezetes olvasmány lesz, hanem egy-egy meghökkentő csavarral, nézőpontváltással, egy kis humorral vagy öniróniával olyan új megvilágításba helyezi mindennapos problémáinkat, hogy egyszeriben megoldhatónak tűnik az, amivel annyit küszködtünk - hiába. Húsz jó tanács, de egyiket sem először halljuk. A könyvet olvasva ókori bölcsek, vallásalapítók, filozófusok, költők eszméi köszönnek vissza. Ezeket az irányelveket időről időre, egy-egy kor embereinek sajátos igényei szerint újra kell fogalmazni. Felvetődhet a kérdés, hogy vajon a szerzőnek sikerült végigbotorkálni mind a 20 lépésen? Valószínűleg igen: hiszen most egy kis spanyol faluban él, olvas és ír, és a világ különböző országait járja, hogy az embereknek saját példájával és közvetlen hangú előadásaival bizonyítsa: a boldogság kék madara márpedig megfogható…
A Házasság Hetének harmadik napján is Szent Liturgiával kezdődött az este, a józsai egyházközség volt a vendéglátó. Szentesi Csaba atya és felesége, Szentesiné Miklós Andrea, aki klinikai szakpszichológus, családterapeuta – ők segítettek a résztvevőknek, hogy kicsit ízlelgessék a különleges könyv sorait…
A házasság napos oldala. Ezt a címet kapta az este. De vajon mi lehet a napos oldal? Kötetlen beszélgetés során keresték rá a válaszokat. A legfőbb cél viszont valóban megfogalmazódott: a házastársak célja a közös üdvözülés legyen. Hiszen a keresztény családokban is vannak nehezebb napok, pillanatok, de mégis van egy olyan közös hitük, ami minden napra újult erőt ad nekik a folytatáshoz!