A táborra korosztályi megkötés nélkül várták a gyerekek jelentkezését. A nagyobbak örömmel segédkeztek is a programokban.

Mivel egyházunkban június 24-én Keresztelő Szent János próféta születését ünnepeltük, ezért az ő neve a három nap során több alkalommal is előtérbe került. A résztvevők minden napot imával kezdtek és zártak, új imádságokat és dicsőítő éneket is tanultak.
Az első napon az imádságot követően ismerkedős játékokkal igyekeztek megalapozni a jó hangulatot. Bálegáné Szilágyi Edina mozgás- és önbizalom-fejlesztő gyakorlatokat mutatott. Kaskötő Miklós atya dicsőítő énekeket tanított gitárkísérettel. Emellett volt lehetőség sportolni, játszani, a nap végén pedig a táborozók csapatai egy-egy bibliai történetet mutattak be.

Másnap egy rövid ugrálóvárazás után hittanos kvíz következett. A napot közös filmezéssel zárták. Paddington maci szórakoztató történetében olyan értékek is felbukkantak, mint kitartás és az igazság melletti kiállás.

A tábor harmadik napja Keresztelő Szent János születésének ünnepére esett, ezért a gyerekek a napindító ima után az ünnepi szertartás énekeit gyakorolták. Az éneklést vidám sorverseny követte. Ezután pedig a Szent Liturgián is részt vettek, amit még ünnepibbé tett a sok újdonsült ministráns és a padsorokból hangzó csodaszép ének. A Keresztelő Szent János születését leíró evangéliumi részletből tudjuk, hogy az életét övező csodák miatt sokan kérdezték: „Vajon mi lesz ebből a gyerekből?” (Lk 1,66). Miklós atya a Szent Liturgián ugyanezt a kérdést tette fel a gyerekeknek. Kifejtette: az ő életútjuk alakulása is ott van már a Jóisten gondolataiban, nekünk pedig meg kell hallani a hangját lelkünkben, s imádkozni azért, hogy az ő akarata teljesüljön. János a pusztában kiáltó előhírnöke volt. Mindannyian, kicsik és nagyok arra kaptunk küldetést, hogy családunk, barátaink, szeretteink körében vigyük el Isten hírét.

A Szent Liturgia után a gyerekek zsugorfóliából készítettek táboros emléket. Végül a Nagyberek Néptáncegyüttes két tagja, Balogh Boglárka és Fúró Tímea tartott táncházat.
A tábor híre kedvező fogadtatásra került a közösségben. A legnépesebb napon 35 gyerek érkezett a görögkatolikus közösségi ház udvarára. S nem volt hiány segítőkből sem. A helyi csigakészítő kör tagjai az első napon slambucot főztek a táborozóknak, amihez az alapanyagot is ők ajánlották fel. De takarítással, tereprendezéssel és egyéb felajánlásokkal (fagyi, dinnye, gyümölcs, üdítő) is többen hozzájárultak a tábor sikeréhez.

Kaskötő Miklós atyától, a Nyírábrányi Görögkatolikus Parókia tavaly kinevezett papjától a tábort követően megtudtuk: a háromnapos programmal igyekeztek az élményeken, a közös játékokon, imán és éneklésen keresztül közelebb vinni a gyerekeket Istenhez és a templomhoz. Tervei szerint a tábort minden évben megszervezik majd, a parókia pedig további programokkal igyekszik minél több helyi lakost megszólítani. Kiemelte: napjainkban sok támadás éri az egyházakat, ezért kiemelten fontos megmutatni annak valódi arcát, a közösséget, a szolgálatot és az értékeket.