Magyarországi támogatással pasztorális központ épült Királyhelmecen
2020-01-07 13:21:54
Szerző: Hajdúdorogi Főegyházmegye
Kocsis Fülöp érsek
Határontúl
Hajdúdorogi Főegyházmegye
Királyhelmecen megáldották és átadták rendeltetésének a Keresztény Központot, amely nemcsak a bodrogközi és Ung-vidéki görögkatolikusoknak nyújt majd lehetőséget találkozásra, előadások, előadássorozatok, konferenciák és egyéb rendezvények megtartására. A magyar kormány támogatásával megépült pasztorális központ a helyiek önbecsülését is erősíti.
Milan Chautur kassai megyéspüspök és Kocsis Fülöp érsek-metropolita atya közösen áldotta meg az új épületet. A beruházás tervezésében, kivitelezésében nagy szerepe volt a Magyarországi Görögkatolikus Metropóliának – adta hírülaz ma7.sk