Ezzel a mottóval indultunk útnak ebben az évben a Debreceni Görögkatolikus Parókia gyermekeivel, hogy egy szép hetet eltölthessünk az idei táborunkban, Hajdúdorogon. Otthonunk a Szent Bazil oktatási Központ volt, hiszen a szállásról, az étkezősről és sportolási lehetőségről is itt gondoskodtak számunkra, amiért oly hálásak vagyunk. Első úti célunk Hajdúböszörmény volt, ahol felkerestük a Népi Hajdúházat. Részt vettünk egy tárlatvezetésen és kézműves foglalkozásokon: volt csuhé-fonás, gyöngy-fűzés, nemezelés, fonás, gipszfestés, ráadásul kapunk finom limonádét és kenyérlángost is. Délután érkeztünk meg Hajdúdorogra, ahol elfoglalva szobáinkat tábornyitást tartottunk, így elsétáltunk a Hajdúdorogi Székesegyházba, hogy Istenünk áldását kérjük erre a táborra.
Kedden strandon voltunk, egész nap a fürdőzésé és a napozásé volt a főszerep. A gyermekek jó magaviseletéért pedig nem maradhatott el a jutalom fagyi sem.
Szerda délelőtt lelki napot tartunk. Szent Liturgián vettünk részt a székesegyházban. Volt gyónásra és lelki beszélgetésre lehetőség, majd Boksay Péter atya bemutatta nekünk a templomot, szentbeszédében pedig kifejtette számunkra, hogy mit jelent az életünkben a só, s hogyan válhatunk mi is lelki értelemben sóvá emberi életünkben. Utána a kollégiumban egy-egy tartalmas és elgondolkoztató mesét és filmet néztünk meg. Közben volt sportolási lehetőség is, s a már szokássá vált Ki mit tud?-ra készültünk, amit este megtekintettünk és értékeltünk. Az önfeledt nevetésé és szórakozásé volt a főszerep, s persze a finom jutalom sem maradhatott el. Csütörtökön Tanya napot tartunk Orosz Mihály és családja tanyáján, ahol volt póni lovaglás, szalmába ugrálás, kézműves foglalkozások, stráf-kocsikázás, s persze főzés is, hogy a tanyasi élet ízeit is megérezzük.
Pénteken még volt játék, sport, s megtekintettük a Krisztus katonákat bemutató filmet is. Majd érkezett a táborbontás. Ez a pillanat egyik évben sem könnyű, hiszen idén is mindannyian jól éreztük magunkat, sőt szerettünk volna még maradni. De tudjuk, hogy a föld sójaként hivatást és küldetést kaptunk arra, hogy Istenhez, s Egyházunkhoz való tartozásunkat az év minden napján, legyünk bárhol ebben a világban, ugyanabban az örömben és lelkesedésben meg- és átélhetjük, mint ebben a néhány napban.
A projekt az EFOP-1.3.5-16-2016-00515 azonosítószámú, „Hagyományőrző programok és rendezvények a Debreceni Görögkatolikus Egyházközségben” című pályázat keretében valósult meg.