Az előadásokat érdekesebbé tette, hogy szinte minden témához sikerült nyugat- és kelet-európai előadókat is megszólítani, és az is örvendetes volt, hogy több magyar tudós véleményét is hallhattuk, megismerhettük a magyar lakta területeken végzett kutatásaik eredményét. Két, több esetben egymástól markánsan eltérő nézőpontból láthattuk ugyanazt a problémát. Ez különösen is két téma esetében, a "Ha a lélek kibillen az egyensúlyából: a COVID-19 világjárvány pszichoszociális következményei" és az "Élő közvetítés az Úr házából? Tapasztalatok és impulzusok a járványügyi korlátozások idejéből" nyilvánult meg.
Roppant tanulságos volt ezeken túl Sven Giegold zöldpárti európai parlamenti képviselő és Prof. Dr. Dr. Máté-Tóth András szegedi egyetemi tanár "Európa válaszúton - egység vagy szembenállás - a korona-krízis és európai következményei" című beszélgetése, amelyet Jean-Claude Hollerich SJ bíboros, az Európai Unió Püspöki Konferenciáinak Bizottsága (COMECE) elnökének rövid videóbejátszása vezetett be. Fő téma a szolidaritás, felelősségvállalás, és a politika ezekben játszott szerepe volt.
A konferenciát, a Renovabis jó szokásához híven, ismét sikerült izgalmas tartalmakkal megtölteni, de azért ez esetben is nyilvánvaló lett, az élő találkozást semmilyen zoom-beszélgetés nem pótolhatja, még akkor sem, ha a fellépő technikai hibáktól el is tekintünk. Talán ez az egyik tanulság, amit végül is minden előadásból, legyen az akár egyházi, akár társadalmi szempontú, le lehetett vonni.