Pünkösdhétfőn a találkozót szervező észt iskolát látogattuk meg virtuálisan Tartu-ban.
Kedden már a diákok is bekapcsolódhattak a munkába. A tanárok által tartott online bemutató segítségével "elutaztunk" a projektben résztvevő országokba, megismerkedtünk természeti, nemzeti, kulturális kincseikkel. Magyarországot Demeter Ágnes tanárnő mutatta be. A finn diákok hazájukról készítettek a tanulóknak egy Kahoot kvíz játékot, melyen a 6.a osztály tanulói vettek részt. Észtország kulturális örökségébe a 8. osztályosok tekintettek be, majd egy virtuális társasjátékban mérkőztek meg a nemzetközi mezőnnyel. Délután a 7. osztályosok az Észt Nemzeti Múzeumban tettek online látogatást.
A szerdai napunk is eseménydús volt. A spanyol diákok bemutatták az elsősegélynyújtás alapjait. Ebben Grézné Fekete Erzsébet védőnő nyújtott nekünk szakszerű segítséget. Kertiné Ternován Erzsébet vöröskeresztes tanárként volt jelen, míg Kökényesi Alexandra tanárnő a fordításban segítette a munkát. A 3.a osztály tanulói nagy igyekezettel próbálták a gyakorlatban alkalmazni az interneten látottakat. Délután a nemzetközi csapat tanárai bővíthették tudásukat. Az egyik észt kolléganő egyszerű programozási feladatokat mutatott nekünk. Egy másik tanárnő pedig a tanítási órák színesítéséhez, mozgalmassá tételéhez adott ötleteket.
Csütörtökön a magyar foglalkozást tartottuk meg. Kerti Benedek (8.a) és Csontos Fanni (iskolánk volt diákja) néptáncot tanítottak a külföldi diákoknak. Nagyon jól sikerült, a gyerekek élvezettel vetették bele magukat a tanulásba. Ebéd után minden ország megosztotta egy-egy virtuális múzeum elérhetőségét, melyek között volt művészeti, történelmi, tudományos témájú. A pénteki napon a cseh diákok környezetvédelmi témájú „Online world cafe” foglalkozást tartottak a többi tanulónak. Nem volt könnyű a feladat, de a program izgalmas lehetőséget kínált a megbeszélésekhez és a csoportos munkához.
A tanárok minden nap találkoztak, hogy a projekt előrehaladásának és lezárásának kérdéseit megbeszéljék: a disszeminációs felületek kezelése (weboldal, eTwinning), az elektronikus könyv és a beszámoló készítése, az aktuális kérdések tárgyalása.
Korábban már rutinszerűen zajlottak a nemzetközi találkozók, hiszen sok éves tapasztalattal rendelkeznek a szervező iskolák tanárai. Az online tér leszűkítette a lehetőségeket, a technika meghatározta a minőséget. Intézményünk nagyon jól felszerelt, így zökkenőmentesen tudtuk végezni a munkát. Iskolánk informatikusa, Szlifka György támogató segítségével és jelenlétével erősítette a csapatmunkát.
A találkozó előkészítésében és lebonyolításában oroszlánrészt vállalt Illés Gabriella tanárnő.
A tanároktól és a diákoktól nemcsak angol nyelvi, hanem magas szintű informatikai tudást is igényelt az esemény lebonyolítása. Erre méltán lehetünk büszkék! Új, 21. századi élményben volt részünk és kipróbálhattuk magunkat a digitális világban. Nagy örömünkre helyt álltunk és tudásban gazdagodva zártuk a találkozót.