Sok aranyat termett a XI. Liturgikusének minősítő verseny

Sok aranyat termett a XI. Liturgikusének minősítő verseny

2019-04-08 12:58:53
Szerző: Görögkatolikus Metropólia, fotó: Sütőné Görgény Mónika és Orosz Beáta
Ifjúsági
Liturgikus
NEK
Április 6-án XI. alkalommal rendezték meg kicsik és nagyok számára az országos liturgikusének-versenyt Máriapócson. Az indulók négy korcsoportban mérettették meg magukat. Az idei verseny különlegessége volt, hogy a versenyzők nem helyezéseket kaptak, hanem mindenki valamilyen minősítésben részesült.

A rendezvényen Orosz Atanáz püspök atya, és Kocsis Fülöp érsek-metropolita köszöntötte az énekelni szerető és tudó versenyzőket. Emlékeztettek arra, hogy a döntőbe azok jutottak be, akik megnyerték saját kategóriájukat a három egyházmegyében megrendezett egyházmegyei döntőkben. Érsek atya kiemelte, hogy énekelni sokan szeretnek, de a liturgikuséneket az szereti, aki a Jóistent is szereti, hiszen ezek a dallamok őt dicsőítik. A versenyen 30 csapat illetve 1 család indult, míg egyénileg összesen 45-en mérték össze tudásukat és énekhangjukat.

Az eredmények:

I. Korcsoport 

Egyéni versenyzők

Gulybán Zsófia (Budapest-Rákosmenti Görögkatolikus Parókia, felkészítő: Gulybánné Király Márta) Arany minősítés 

Kristóf Kinga (Istenszülő Oltalmáról Elnevezett Görögkatolikus Óvoda és Általános Iskola, Újfehértó; felkészítő tanár: Káposznyákné Papp Ibolya) Arany minősítés 

Rakaczki János (Miskolci Görögkatolikus Általános Iskola,  felkészítők: Báthoryné Izsépy Gabriella és Béres Gáborné) Arany minősítés 

Antal Veronika (Szent Miklós Görögkatolikus Óvoda, Általános Iskola és Gimnázium Nyíregyháza, felkészítő tanár: Szabadosné Majoros Gabriella) Ezüst minősítés 

Geszti Réka  (Miskolci Görögkatolikus Általános Iskola,  felkészítők: Báthoryné Izsépy Gabriella és Béres Gáborné) Ezüst minősítés 

Kaskötő Jázmin (Szent Bazil Görögkatolikus Általános Iskola, felkészítő: Kissné Dalanics Ildikó) Ezüst minősítés 

Nyirán Rozália (Szent Efrém Görögkatolikus Általános Iskola, felkészítők: Deli Gabriella, Sivadó Miklós) Ezüst minősítés 

Szilágyi Anna (Szent Miklós Görögkatolikus Óvoda, Általános Iskola és Gimnázium Nyíregyháza, felkészítő tanár: Szabadosné Majoros Gabriella) Ezüst minősítés 

Takács Ádám (Miskolci Görögkatolikus Általános Iskola,  felkészítők: Báthoryné Izsépy Gabriella és Béres Gáborné) Ezüst minősítés 

Lovász Katalin (Szegedi Görögkatolikus Parókia, felkészítő: Királyné Kocsis Magdolna) Bronz minősítés

I. Korcsoport 

Csapatok

Hírhozók csapata: (5 fő) (Rakaczki János, Lénárt András, Lénárt Péter, Takács Ádám, Takács Bálint, Miskolci Görögkatolikus Általános Iskola  felkészítők: Báthoryné Izsépy Gabriella és Béres Gáborné) Arany minősítés 

Szent Efrém 2. osztályos csapata (4fő) (Szent Efrém Görögkatolikus Általános Iskola, felkészítők: Deli Gabriella, Sivadó Miklós) Arany minősítés 

Mécses csapat: (4 fő) (Hlatky Luca, Asztalos Kincső, Krajnyák Hanna, Németh Viola (Szent Miklós Görögkatolikus Óvoda, Általános Iskola és Gimnázium Nyíregyháza, felkészítő tanár: Szabadosné Majoros Gabriella) 4  fő Ezüst minősítés 

Örömhír dalnokai: (5 fő) (Aleksza Boglárka, Geszti Réka, Kovács László, Laczkó Jázmin, Turcsányi Vendel, Miskolci Görögkatolikus Általános Iskola  felkészítők: Báthoryné Izsépy Gabriella és Béres Gáborné) Ezüst minősítés 

Szent Bazil 1. osztályos csapata (4fő) (Szent Bazil Görögkatolikus Általános Iskola, felkészítő: Kissné Dalanics Ildikó) Ezüst minősítés 

Tömjénfüst csapat: (4 fő) (Dohán Piroska, Horváth Hanna, Grósz Annamária, Szilágyi Anna (Szent Miklós Görögkatolikus Óvoda, Általános Iskola és Gimnázium Nyíregyháza, felkészítő tanár: Szabadosné Majoros Gabriella) 4 fő Ezüst minősítés 

II. korcsoport

Egyéni versenyzők: 

Jármi Dorottya (Miskolci Görögkatolikus Általános Iskola,  felkészítő: Csőszné Lőrincz Judit) Arany minősítés 

Seszták Dóra (Szent Efrém Görögkatolikus Általános Iskola, felkészítő: Deli Gabriella, Sivadó Miklós) Arany minősítés 

Papp Rebeka (Szent Efrém Görögkatolikus Általános Iskola, felkészítők: Deli Gabriella, Sivadó Miklós) Arany minősítés 

Aros Vivien (Szent Miklós Görögkatolikus Óvoda, Általános Iskola és Gimnázium Nyíregyháza, felkészítő tanár: Szabadosné Majoros Gabriella) Ezüst minősítés 

Bene Zsófia (Miskolci Görögkatolikus Általános Iskola, felkészítő: Fedorné Severnyák Rita) Ezüst minősítés 

Bige Fanni (Istenszülő Oltalmáról Elnevezett Görögkatolikus Óvoda és Általános Iskola, Újfehértó; felkészítő tanár: Dr. Szilassyné Mészáros Márta) Ezüst minősítés 

Domokos Lilla (Hajdúdorogi Főegyházmegye) Bronz minősítés 

Németh Zsombor (Miskolci Görögkatolikus Általános Iskola, felkészítő: Fedorné Severnyák Rita) Bronz minősítés 

Polgár Noémi (Sárospataki Református Általános Iskola, felkészítő: Kiss Anett) Bronz minősítés

II.korcsoport

Csapatok: 

Szent Efrém 4. osztályos csapata: (3fő) (Szent Efrém Görögkatolikus Általános Iskola, felkészítők: Deli Gabriella, Sivadó Miklós) Arany minősítés 

Szent Cecília csapat: (3 fő) (Gánicz Annamária, Kepics Veronika, Klepács Karina (Szent Miklós Görögkatolikus Óvoda, Általános Iskola és Gimnázium Nyíregyháza, felkészítő tanár: Szabadosné Majoros Gabriella) Arany minősítés  Egri kántorpalánták (4 fő) (Birinyi Dorka, Brunczel Annamária, Buday Soma Vendel, Girhiny Virág, Egri Görögkatolikus Szervezőlelkészség, felkészítő: Demkóné Ács Katalin) Ezüst minősítés 

Szent Efrém 3. osztályos csapata: (3fő) (Szent Efrém Görögkatolikus Általános Iskola, felkészítők: Deli Gabriella, Sivadó Miklós) Ezüst minősítés 

Alleluja kórus (5 fő) (Bakos Flóra, Bene Zsófia, Németh Zsombor, Lukács Lara Dorka, Lakatos Kiara, Miskolci Görögkatolikus Általános Iskola,  felkészítő: Fedorné Severnyák Rita) Bronz minősítés 

Oltalom gyermekei: (4 fő) (Ádám Melinda, Papp Antónia Lili, Gonda Melissza, Tóth Sára Zsófia (Istenszülő Oltalmáról Elnevezett Görögkatolikus Óvoda és Általános Iskola, Újfehértó; felkészítő tanár: Dr. Szilassyné Mészáros Márta) Bronz minősítés 

Szent Bazil 3. osztályos csapata: (3fő) Szent Bazil Görögkatolikus Általános Iskola, felkészítő: Boksay Bernadett) Bronz minősítés 

III.  korcsoport

Egyéni versenyzők:

Gánicz Gábor (Szent Miklós Görögkatolikus Óvoda, Általános Iskola és Gimnázium Nyíregyháza, felkészítő tanár: Szabadosné Majoros Gabriella) Arany minősítés 

Lóczi Lotti (Szent Miklós Görögkatolikus Óvoda, Általános Iskola és Gimnázium Nyíregyháza, felkészítő tanár: Szabadosné Majoros Gabriella) Arany minősítés 

Prepuk Inez (Hajdúnánási Görögkatolikus Parókia, felkészítő: Szaplonczay Gergely) Arany minősítés 

Simon Kristóf (Szent Bazil Görögkatolikus Általános Iskola, felkészítő: Boksay Bernadett) Arany minősítés 

Ecsedi Panna (Szent Imre Katolikus Gimnázium Nyíregyháza; felkészítő tanár: Gyöngyössy Boglárka) Ezüst minősítés 

Kerékgyártó Lili (Szent Bazil Görögkatolikus Általános Iskola, felkészítő: Boksay Bernadett) Ezüst minősítés 

Molnár Dzsenifer (Komlóskai Görögkatolikus Egyházközség felkészítő: Szikoráné Király Ágnes) Ezüst minősítés 

Papp Grácia (Szent Imre Katolikus Gimnázium Nyíregyháza; felkészítő tanár: Gyöngyössy Boglárka és Dr. Pappné Petrasevits Anasztázia) Ezüst minősítés 

Juhász István (Szent Miklós Görögkatolikus Általános Iskola, Óvoda és Alapfokú Művészeti Iskola-Edelény, felkészítő: Kálmán Rita) Bronz minősítés 

Kovács Bálint (Szent Miklós Görögkatolikus Általános Iskola, Óvoda és Alapfokú Művészeti Iskola-Edelény, felkészítő: Kálmán Rita) Bronz minősítés 

Levcsenkó Tódor (Korányi Frigyes Görögkatolikus Általános Iskola, Gimnázium és Kollégium Nagykálló; Ladikné Szabó Csilla) Bronz minősítés 

Szilvasán Nikoletta (Miskolci Görögkatolikus Általános Iskola, felkészítő: Telenkóné Tóth Cecília) Bronz minősítés 

Szűcs Ákos (Szent Piroska Görögkatolikus Általános Iskola, felkészítő: Tatai Zoltán) Bronz minősítés 

Család kategória

Brunczel család (Brunczel Annamári, Brunczel Ágota, Brunczel Borbála, Brunczel Andrásné Balogh Mária,Egri Görögkatolikus Szervezőlelkészség, Felkészítő: Demkóné Ács Katalin) Arany minősítés 

III.  korcsoport

Csapatok:

Iszon csapat (5 fő) (Brunczel Annamária, Brunczel Borbála, Estók Éva, Figeczki Flóra, Girhiny Csenge,Egri Görögkatolikus Szervezőlelkészség, felkészítő: Demkóné Ács Katalin) Arany minősítés 

Szent Efrém 7. osztályos csapata (5fő) (Szent Efrém Görögkatolikus Általános Iskola,  felkészítő: Nemes József) Arany minősítés 

Canterella csapat (4 fő) (Lóczi Lotti, Smied Gabriella, Kepics Borbála, Klepács Klementina (Szent Miklós Görögkatolikus Óvoda, Általános Iskola és Gimnázium Nyíregyháza, felkészítő tanár: Szabadosné Majoros Gabriella) Ezüst minősítés 

Ikon csapat (4 fő) (Horváth Tamás, Sivadó Márton Barnabás, Sivadó Zsombor, Toka Levente (Szent Miklós Görögkatolikus Óvoda, Általános Iskola és Gimnázium Nyíregyháza, felkészítő tanár: Szabadosné Majoros Gabriella) Ezüst minősítés 

Szent Bazil 5. osztályos csapata (3 fő) Szent Bazil Görögkatolikus Általános Iskola, felkészítő: Boksay Bernadett, Boksay Péter) Ezüst minősítés 

„Szent Imre” csapat (3 fő) (Ecsedi Panna, Szabó Luca, Papp Grácia (Szent Imre Katolikus Gimnázium Nyíregyháza; felkészítő tanár: Gyöngyössy Boglárka és Dr. Pappné Petrasevits Anasztázia) Ezüst minősítés 

Szent Nikéforosz csapat (3 fő) Demkó Balázs, Juhász István, Kovács Bálint, Szent Miklós Görögkatolikus Általános Iskola, Óvoda és Alapfokú Művészeti Iskola-Edelény, felkészítő: Kálmán Rita) Ezüst minősítés 

Szirmai kántorok (3 fő) (Galajda Emma, Telenkó Miklós Hetény, Telenkó János Regő Miskolc-Szirmai Görögkatolikus Egyházközség,  felkészítő: Telenkóné Tóth Cecília) Ezüst minősítés 

IV. korcsoport

Egyéni versenyzők: 

Borsai Bianka (Szent János Görögkatolikus Gimnázium, Szakgimnázium és Kollégium, Felkészítő: Flaskó Attiláné) Arany minősítés 

Ládi Bálint (Mályi Görögkatolikus Szervezőlelkészség, Felkészítő: Koleszárné Vatamány Viktória) Arany minősítés

Csopják Dániel ( Budapest-Rákosmenti Görögkatolikus Parókia  Felkészítő tanár: Gulybánné Király Márta) Arany minősítés 

Mikita Róza (Szent Bazil Gimnázium, felkészítő: Boksay Péter) Arany minősítés 

Vajda Zsanett (Szent Bazil Gimnázium, felkészítő: Boksay Péter) Arany minősítés 

Pető Márk (Szent János Görögkatolikus Gimnázium, Szakgimnázium és Kollégium, Felkészítő: Flaskó Attiláné) Ezüst minősítés 

Tóth Eszter (Szent Miklós Görögkatolikus Óvoda, Általános Iskola és Gimnázium Nyíregyháza, felkészítő tanár: Szabadosné Majoros Gabriella) Ezüst minősítés 

IV. korcsoport

Csapatok: 

Majumei Szent Kozmasz kórus: (8 fő) (Szent László Görögkatolikus Gimnázium, felkészítő: Kovács Liliána, Urbán Evariszt) Arany minősítés 

Szegedi parókia csapata (6fő) Arany minősítés 

Szent Bazil középiskola csapata: (4 fő) (Szent Bazil Görögkatolikus Gimnázium, felkészítő: Boksay Péter) Arany minősítés 

Szent János csapat: (3 fő) (Borsai Bianka, Mida Károly, Préda Dávid, Szent János Görögkatolikus Gimnázium, Szakgimnázium és Kollégium, felkészítő: Flaskó Attiláné) Arany minősítés 

Paraklisz csapat: (8 fő) ( Bélteki Dániel, Kovalcsik Angelika, Tóth Eszter, Tóth Piroska, Zsíros Gréta, Labbancz Laura, Lelesz Fanni, Szabó Stella, Szent Miklós Görögkatolikus Óvoda, Általános Iskola és Gimnázium Nyíregyháza, felkészítő tanár: Szabadosné Majoros Gabriella) Ezüst minősítés 

Sasok csapat: (3 fő) (Mida Károly, Pető Márk,  Préda Dávid, Szent János Görögkatolikus Gimnázium, Szakgimnázium és Kollégium, felkészítő: Flaskó Attiláné) Ezüst minősítés

 

VEZETŐ HÍREK
Nagycsütörtöki napi imakönyv családok, magányosok, otthon imádkozók számára

Szinaxárion, nagycsütörtök

Credo Fülöp metropolitával ma este!
 
AKTUÁLIS
Módosul az óvodai beiratkozás ideje és eljárásrendje

Szent Damján tábor 2020

Te vagy az út - IV. Pray&Run Futózarándoklat május 16-án
 
VEZETŐ HÍREK
Nagycsütörtöki napi imakönyv családok, magányosok, otthon imádkozók számára

Szinaxárion, nagycsütörtök

Credo Fülöp metropolitával ma este!
 
AKTUÁLIS
Módosul az óvodai beiratkozás ideje és eljárásrendje

Szent Damján tábor 2020

Te vagy az út - IV. Pray&Run Futózarándoklat május 16-án
 
EZEKET OLVASTA MÁR?
 
Te vagy az út - IV. Pray&Run Futózarándoklat május 16-á...
Te vagy az út - IV. Pray&Run Futózarándoklat május 16-á... class=
 
Szent Damján tábor 2020
Szent Damján tábor 2020 class=
 
Módosul az óvodai beiratkozás ideje és eljárásrendje
Módosul az óvodai beiratkozás ideje és eljárásrendje  class=
 
Ismét görögkatolikus áhítattal indul a nap a Duna TV-be...
Ismét görögkatolikus áhítattal indul a nap a Duna TV-be... class=
 
Szinaxárion, nagycsütörtök
Szinaxárion, nagycsütörtök class=
 
Credo Fülöp metropolitával ma este!
Credo Fülöp metropolitával ma este! class=