Már hagyomány, hogy a metropolita szenteli meg a Tiszát
2017. január 5-én, csütörtökön szentelte meg a Tisza folyót Kocsis Fülöp metropolita Szolnokon. Az ünnepélyes esemény után Vecsernyét is tartott a helyieknek Nagy Szent Bazil Liturgiával a szolnoki görögkatolikus templomban.