Tudásolimpia 2023 - Döntő

Tudásolimpia 2023 - Döntő

2023-06-01 11:06:42
Szerző: Hajdúdorogi Főegyházmegye
Metropólia
Ifjúsági
Szent Atanáz Görögkatolikus Hittudományi Főiskola
Iskola
A Szent Atanáz Görögkatolikus Hittudományi Főiskola szervezésében május 26-án volt a Görögkatolikus Tudásolimpia elnevezésű tehetséggondozó verseny országos döntője, melyre hagyományosan a legjobbak kaptak meghívást.

A versenyen több mint 1500 általános iskolás és középiskolás tanuló vett részt az ország különböző katolikus iskoláiból. 150 tanuló első és második fordulós eredménye alapján személyesen vehetett részt az utolsó, döntő fordulóban.

A rendezvényt Kocsis Fülöp érsek-metropolita által vezetett imaóra és köszöntő beszéd nyitotta meg. A főpásztor a közelgő pünkösd ünnepét középpontba állítva bátorította a diákokat a megmérettetés előtt. A főszervező, dr. Inántsy-Pap Ágnes a megnyitóban kiemelte azt a bizalmat és hitet, amivel erre a versenyre a diákok tekintettetek, amikor vállalták az ezzel járó felkészülést, továbbá azt a kitartást, amit e viszonylag hosszú ideig tartó verseny alatt tanúsítottak az indulók.

Dr. Odrobina László főiskolai rektor arra buzdította a diákokat, hogy bármerre is vezet az útjuk, a továbbtanulásról való gondolkodásban a hitéletről se feledkezzenek el. Kiemelte, hogy a Szent Atanáz-főiskolán a pedagógiai pályán gondolkozó diákoknak lehetőségük van a Nyíregyházi Egyetemmel, a Miskolci Egyetemmel és remélhetőleg hamarosan a Debreceni Egyetemmel együttműködésben is különböző szakpárokat hallgatni.

A közel 1500 jelentkező a meghirdetett 16 kategóriában a következő oktatási/nevelési intézményekből érkezett:

  1. Báthory István Katolikus Óvoda, Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola és Gimnázium, Nyírbátor
  2. Dudás Miklós Görögkatolikus Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola, Máriapócs
  3. Fáy András Görögkatolikus Technikum és Szakgimnázium, Miskolc
  4. Fényi Gyula Jezsuita Gimnázium, Miskolc
  5. Fráter György Katolikus Gimnázium, Miskolc
  6. Korányi Frigyes Görögkatolikus Általános Iskola, Gimnázium és Kollégium
  7. Móricz Zsigmond Görögkatolikus Óvoda és Kéttannyelvű Általános Iskola, Mátészalka
  8. Szent Anna Görögkatolikus Gimnázium, Budapest
  9. Szent Bazil Oktatási Központ, Általános Iskola, Hajdúdorog
  10. Szent Bazil Oktatási Központ, Gimnázium, Hajdúdorog
  11. Szent Efrém Görögkatolikus Óvoda, Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Intézmény, Debrecen
  12. Szent György Görögkatolikus Általános Iskola, Kisvárda
  13. Szent Imre Kat. Gimn. és Általános Iskola, Nyíregyháza
  14. Szent Miklós Görögkatolikus Általános Iskola, Nyíregyháza
  15. Szent Miklós Görögkatolikus Általános Iskola, Edelény
  16. Szent László Katolikus Gimnázium, Kisvárda
  17. Szent Mihály Görögkatolikus. Általános. Iskola, Nyíradony
  18. Szent Piroska Görögkatolikus. Általános Iskola, Nyíracsád
  19. Szent László Görögkatolikus Gimnázium, Debrecen
  20. Szent János Görögkatolikus Gimnázium, Edelény
  21. Szent Miklós Görögkatolikus Gimnázium, Nyíregyháza
  22. Szent Péter és Pál Görögkatolikus Általános Iskola, Nyírlugos

A verseny után és az eredményhirdetés előtt sem telt unalmasan a várakozás ideje. A szervezők ebédről és programokról is gondoskodtak a résztvevőknek. Kondás Kristóf, a Görögkatolikus Médiaközpont szerkesztő-operatőre tartott motivációs előadást, amelyben személyes életútján keresztül megerősítette a diákságot abban, hogy bár mindannyian hozhatunk rossz döntéseket, változtathatunk elképzeléseinken, de végül ezek a döntések mind segítenek abban, hogy az életünket abba az irányba tereljük, ami számunkra a legtöbb örömet adó és legsikeresebb lehet.

Az eredményhirdetésen Szabó Tamás, a Nyíregyházi Egyházmegye pasztorális helynöke mondta el gondolatait, és biztatta a diákságot céljaik bátor megvalósítására. Az okleveleket és az ajándékokat Fülöp metropolita, Szabó Tamás atya és Molnár Attila atya adták át a díjazottaknak.

Az eredményes versenyzés után a résztvevőknek lehetőségük volt megtekinteni a május 1-jén megnyitott Görögkatolikus Múzeum kiállításait. A nap zárásaként pedig Angyalszárnyakon címmel a Szent Efrém Férfikar adott szabadtéri koncertet, melyen Bolyki Sára énekelt a kórus vendégművészeként. 

EREDMÉNYEK 

Történelem 7-8

  1. helyezett: Molnár Levente, Fráter György Katolikus Gimnázium és Kollégium, Miskolc
  2. helyezett: Halász Botond, Fráter György Katolikus Gimnázium és Kollégium, Miskolc
  3. helyezett: Tóth Zsuzsanna, Szent Piroska, Görögkatolikus Általános Iskola, Nyíracsád 

Történelem 9-10

  1. helyezett: Sipos Zsombor, Szent Imre Katolikus Gimnázium, Nyíregyháza
  2. helyezett: Horváth Renáta, Szent László Görögkatolikus Gimnázium és Technikum, Debrecen
  3. helyezett: Tóth Eszter, Szent Imre Katolikus Gimnázium, Nyíregyháza 

Angol 7-8

      1.helyezett: Demkó Dorottya, Fráter György Katolikus Gimnázium és Kollégium, Miskolc

  1. helyezett: Bisztrán Bernadett, Szent Piroska, Görögkatolikus Általános Iskola, Nyíracsád
  2. helyezett: Vona Dóra, Dudás Miklós Görögkatolikus Két Tanítási nyelvű Általános Iskola, Máriapócs 

Angol 9-10

  1. helyezett: Pásztor Panna, Szent Imre Katolikus Gimnázium, Nyíregyháza
  2. helyezett: Bakos Petra, Báthory István Katolikus Általános Iskola, Nyírbátor
  3. helyezett: Szabó Piroska, Fráter György Katolikus Gimnázium és Kollégium, Miskolc 

Informatika

  1. helyezett: Riczu Zsombor, Szent Imre Katolikus Gimnázium, Nyíregyháza
  2. helyezett: Ricsák Hella, Szent Imre Katolikus Gimnázium, Nyíregyháza
  3. helyezett: Daku Zsófia, Szent Bazil Oktatási Központ, Gimnázium, Hajdúdorog 

Magyar Nyelv 7-8

  1. helyezett: Vadász Kristóf, Szent László Katolikus Gimnázium, Technikum, Kisvárda
  2. helyezett: Mezei Virág, Szent Mihály Görögkatolikus Általános Iskola, Nyíradony
  3. helyezett: Hajdú Tamás, Szent László Katolikus Gimnázium, Technikum, Kisvárda 

Magyar Nyelv 9-10

  1. helyezett: Riczu Zsombor, Szent Imre Katolikus Gimnázium, Nyíregyháza
  2. helyezett: Bodnár Kristóf, Szent László Katolikus Gimnázium, Technikum, Kisvárda
  3. helyezett: Gánicz Dávid, Szent Imre Katolikus Gimnázium, Nyíregyháza 

Matematika 7-8

  1. helyezett: Lukács Lilla, Szent Bazil Oktatási Központ, Általános Iskola, Hajdúdorog
  2. helyezett: Orosz Dominik, Szent Mihály Görögkatolikus Általános Iskola, Nyíradony
  3. helyezett: Mezei Virág, Szent Mihály Görögkatolikus Általános Iskola, Nyíradony 

Matematika 9-10

  1. helyezett: Riczu Zsombor, Szent Imre Katolikus Gimnázium, Nyíregyháza
  2. helyezett: Mészáros Tünde, Fáy András Görögkatolikus Szakgimnázium, Miskolc
  3. helyezett: Daku Zsófia, Szent Bazil Oktatási Központ, Gimnázium, Hajdúdorog 

Biológia

  1. helyezett: Pataki Júlia, Szent Imre Katolikus Gimnázium, Nyíregyháza
  2. helyezett: Balogh Andrea Kiara, Szent Miklós Görögkatolikus Gimnázium, Nyíregyháza
  3. helyezett: Szojka Levente, Szent Miklós Görögkatolikus Gimnázium, Nyíregyháza 

Liturgikus ismeretek 7-8

  1. helyezett: Fedor Judit, Szent Miklós Görögkatolikus Általános Iskola, Nyíregyháza
  2. helyezett: Markovits Koppány Tamás, Szent Miklós Görögkatolikus Általános Iskola, Nyíregyháza
  3. helyezett: Gyulaházi Anna, Szent Piroska Görögkatolikus Általános Iskola, Nyíracsád 

Liturgikus ismeretek 9-10

  1. helyezett: Apáti Nándor, Szent Imre Katolikus Gimnázium, Nyíregyháza
  2. helyezett: Szepesi Anna, Fényi Gyula Jezsuita Gimnázium, Miskolc
  3. helyezett: Dubay Laura Luca, Fényi Gyula Jezsuita Gimnázium, Miskolc 

Német 7-8

  1. helyezett: Molnár Csenge, Szent Imre Katolikus Gimnázium, Általános Iskola, Nyíregyháza
  2. helyezett: Suta Kinga, Szent Imre Katolikus Gimnázium, Általános Iskola, Nyíregyháza 

Német 9-10

  1. helyezett: Osikóctki Panna, Korányi Frigyes Görögkatolikus Gimnázium, Nagykálló
  2. helyezett: Kádár Zita, Korányi Frigyes Görögkatolikus Gimnázium, Nagykálló
  3. helyezett: Szeles Fruzsina, Báthory István Katolikus Általános Iskola, Nyírbátor

 

Forrás: www.szentatanaz.hu, fotók: Farkas Friderika, Pacsai Cirill, Vándor Ilka

VEZETŐ HÍREK
Koszorúzást tartanak Debrecenben - a bombamerénylet áldozataira emlékeznek

Vannak, akik kiemelt figyelmet igényelnek - szakmai nap Nyíracsádon

Újra vár a Teológia Bár!
 
AKTUÁLIS
KAPCSOLÓDÓ GALÉRIA
VEZETŐ HÍREK
Koszorúzást tartanak Debrecenben - a bombamerénylet áldozataira emlékeznek

Vannak, akik kiemelt figyelmet igényelnek - szakmai nap Nyíracsádon

Újra vár a Teológia Bár!
 
AKTUÁLIS
EZEKET OLVASTA MÁR?
 
Vannak, akik kiemelt figyelmet igényelnek - szakmai nap Ny...
Vannak, akik kiemelt figyelmet igényelnek - szakmai nap Ny...
 
Koszorúzást tartanak Debrecenben - a bombamerénylet áldo...
Koszorúzást tartanak Debrecenben - a bombamerénylet áldo...
 
Keleti teológia, bizánci lelkiség: a Közel-keleti keresz...
Keleti teológia, bizánci lelkiség: a Közel-keleti keresz...
 
Idén is élelmiszert gyűjtenek a nagyböjt idején
Idén is élelmiszert gyűjtenek a nagyböjt idején
 
Hamarosan elkezdődhet a Tócóskerti templom belső festés...
Hamarosan elkezdődhet a Tócóskerti templom belső festés...
 
Liturgikusének- és hittanverseny: lezajlott az egyházmegy...
Liturgikusének- és hittanverseny: lezajlott az egyházmegy...