A Hajdúdorogi Főegyházmegye és a NYÍRERDŐ Zrt. közötti megállapodásról ez év februárjában a Debreceni Erdészetnél történt látogatáson döntött Hidas Tibor és Fülöp metropolita.
„Közös szándékok találkoztak össze” – kezdte köszöntőjét az érsek-metropolita. A NYÍRERDŐ Zrt. nemcsak a fák és az erdő rendben tartását tartja feladatának, hanem az ezekkel kapcsolatos gondolkodás formálását is, különös tekintettel a gyerekekre. „Jó lehetőségnek látjuk, hogy a gyerekeket közel vigyük a természethez nemcsak kirándulásokkal, hanem beszélgetésekkel, találkozásokkal és tevékeny módon is” – folytatta Fülöp atya. A közös gondolkodás eredményeképp a NYÍRERDŐ Zrt. nemcsak nagymennyiségű facsemetét ajándékoz a Hajdúdorogi Főegyházmegyének, de a faültetésbe is bevonják a gyerekeket.
Hidas Tibor, a NYÍRERDŐ Zrt. vezérigazgatója kiemelte: feladatuknak tekintik az utánunk jövő, a természettől eltávolodott generáció környezeti nevelését, s ezt a tevékenységet két megyeszékhelyen, két erdei iskolában és az erdészetekben is kiemelt fontossággal végzik. A görögkatolikus egyháznak egyrészt suhángokat biztosítanak, másrészt a gyerekek segíthetnek a Nagyerdőn zajló erdőfelújítási munkálatokban. Ez számukra nemcsak kirándulás, de munka és tapasztalatszerzés is.
A Hajdúdorogi Metropolitai Egyház és a NYÍRERDŐ Nyírségi Erdészeti Zrt. által kötött megállapodás értelmében:
A Hajdúdorogi Főegyházmegye – összhangban a katolikus egyház és Ferenc pápa Laudatio Si’ enciklikájával – elkötelezett a teremtett világ megőrzése, táplálása, gyarapítása iránt. Mindezek mellett örömmel fogadja a NYÍRERDŐ Zrt. felajánlását, melynek keretei között a Hajdúdorogi Főegyházmegye oktatási intézményeiben/lakásotthonaiban tanuló/élő fiatalok részt vesznek a NYÍRERDŐ Zrt. által biztosított alábbi projektekben:
a. fásítás. A NYÍRERDŐ Zrt. a CO2-csökkentés elérése érdekében illetékességi körébe tartozó köznevelési intézmények/lakásotthonok számára 50 db facsemetét ajánl fel
b. szemléletformálás. A NYÍRERDŐ Zrt. a 2025-ös évben három alkalommal szervez erdei iskolai programot, mely alkalmakkor tudásmegosztással (bemutató, interaktív program) járul hozzá a fiatalok környezettudatos ismereteinek megtartásához, előmozdításához. Az erdei iskolai programok részeként, a Hajdúdorogi Főegyházmegye szervezésében a fiatalok (alkalmanként 20-30 fővel) a Debreceni Erdészet területén, erdészek irányításával vesznek részt erdőfelújításban, csemeteültetésben, makkvetésben.