2016. június 16-17-én harmadik alkalommal képviselte intézményünket nevelőszülői hálózatunkban élő nyolc gyermek az Országos Nyárköszöntő Fóti Gyermekfesztiválon a fóti Károlyi István Gyermekközpontban. Csapatunk vonattal utazott a kora reggeli órákban.
A vasúti csatlakozás szoros volt, de hamar megmutatkozott gyerekcsapatunk talpraesettsége, jó alkalmazkodóképessége.
A táborba délelőtt 11 óra körül érkeztünk, majd a szálláshely elfoglalása és otthonossá tétele után fiataljaink hamar feltérképezték a helyszínt és aktívan ismerkedtek a gyermekfesztivál programjaival, a fesztiválfalu és a park nyújtotta lehetőségekkel és állandó programokkal. Lehetőségük nyílt például az NRSZH jóvoltából életvitelt segítő eszközök megismerésére, a Nemzeti Közlekedési Hatóság által szervezett programon a szabályos és biztonságos közlekedésről szerezhettek a gyerekek ismereteket és tapasztalatokat, kreatív foglalkozáson vehettek részt, kipróbálhatták a csacsi-taxit, az íjászatot, apadhatatlan energiáikat ugrálóvárban és trambulinon vezethették le.
Máshonnan érkező fiatalokkal is hamar megtalálták a közös hangot, barátságokat kötöttek.
A nap végén a táborozóknak Varga Viktor és Gáspár Laci koncertje és egy három órás buli segített maga mögött hagyni az iskolai tanévet.
A második napon fiataljaink lelkesen neveztek horgászversenyre és focibajnokságra, ahol szép eredményeket értek el.
A horgászversenyen két fiunk második és harmadik helyezést ért el, a focibajnokságon pedig fiúkból és lányokból verődött lelkes csapatunk negyedik helyen végzett.
Az eredményhirdetéseket és az ebédet követően szálláshelyünkről nyomainkat eltüntetve hazaindultunk.
A vonatúton visszatekintettünk az elmúlt két napra.
A gyerekek már a jövő évi fóti tábort tervezték, jól érezték magukat, és jövőre is ezzel a csapattal szeretnének utazni.
Szent Lukács Görögkatolikus Gyermekvédelmi Központ