Ünnepi szertartásrend
 

Debrecen - Főszékesegyház

Áprilils 14. Virágvasárnap

6.30 Szent Liturgia 7.15 Utrenye 8.30 Szent Liturgia Barkaszentelés 10.00 Szent Liturgia Barkaszentelés, nagyböjti lelkigyakorlat I. vezeti:Dr.Seszták István főhelynök atya 12.00 Szent Liturgia 17.30 Szent Liturgia, Vecsernye

Április 15.-16. Nagyhétfő, Nagykedd

6.30 Utrenye 17.00 Előszenteltek liturgiája - Nagyböjti lelkigyakorlat II.

Április 17. Nagyszerda

6.30 Utrenye 17.00 Előszenteltek liturgiája - Fülöp érsek metropolita atya vezetésével

Április 18. Nagycsütörtök - Az utolsó vacsora emlékezete

6.30 Utrenye 10.00 Nagy Szent Bazil liturgiája alkonyati Istentisztelettel, lábmosás szertartása 17.00 Kínszenvedési evangéliumok olvasása Minden szertatást Fülöp metropolita atya vezet ezen a napon

Április 19. Nagypéntek - Jézus Krisztus kereszthalála

7.30 Királyi imaórák 17.00 Sírbatételi vecsernye 21.00 Kis esti zsolozsma Minden szertatást Fülöp metropolita atya vezet ezen a napon

Április 20. Nagyszombat - Jézus Krisztus sírban való nyugalma

7.30 Jeruzsálemi utrenye 17.00 Nagy Szent Bazil liturgiája alkonyati Istentisztelettel - felnőttek keresztelése 23.30 Éjféli zsolozsma Minden szertatást Fülöp metropolita atya vezet ezen a napon

Április 21. Húsvétvasárnap - Jézus Krisztus feltámadása

Minden Szent Liturgia után lesz pászkaszentelés 0.00 Éjféli Feltámadási szertartás, utána püspöki Szent Liturgia 6.30 Szent Liturgia 8.30 Szent Liturgia 10.00 Szent Liturgia 12.00 Szent Liturgia 17.30 Szent Liturgia 18.30 Vecsernye

Április 22. Húsvéthétfő

6.30 Szent Liturgia 7.15 Utrenye 8.30 Szent Liturgia 10.00 Szent Liturgia, körmenet 12.00 Szent Liturgia 17.30 Szent Liturgia 18.30 Vecsernye

Április 23. Húsvétkedd

6.30 Szent Liturgia 7.15 Utrenye 8.30 Szent Liturgia 10.00 Szent Liturgia 17.30 Szent Liturgia 18.30 Vecsernye

Álmosd

2019. Április 18. Nagycsütörtök - A titkos vacsora és Jézus Krisztus kínszenvedésének emléke

16.30 Alkonyati istentisztelet Nagy Szent Bazil Liturgiájával (Bagamér) 18.00 Alkonyati istentisztelet Nagy Szent Bazil Liturgiájával – kínszenvedési evangéliumok (Álmosd)

2019. Április 19. Nagypéntek - Jézus Krisztus kereszthalála

8.00 Királyi imaórák (Álmosd) 16.30 Nagy alkonyati istentisztelet - Sírbatétel (Bagamér) 18.00 Nagy alkonyati istentisztelet - Sírbatétel (Álmosd)

2019. Április 20. Nagyszombat – Jézus síri nyugalma

8.00 Reggeli istentisztelet – Jeruzsálemi utrenye (Álmosd) 16.30 Alkonyati istentisztelet Nagy Szent Bazil Liturgiájával – (Bagamér) 18.00 Alkonyati istentisztelet Nagy Szent Bazil Liturgiájával – feltámadási szertartás (Álmosd)

2019. Április 21. Húsvét szent és nagy vasárnapja – Jézus Krisztus feltámadása

8.00 Szent Liturgia (Kokad) 9.30 Szent Liturgia (Álmosd) 11.00 Szent Liturgia (Bagamér)

2019. Április 22. Fényes Hétfő

8.00 Szent Liturgia (Kokad) 9.30 Szent Liturgia (Álmosd) 11.00 Szent Liturgia (Bagamér)

2019. Április 23. Fényes Kedd – György nagyvértanú

9.30 Szent Liturgia (Álmosd) 11.00 Szent Liturgia (Bagamér)

Budaörs

Nagyhétfő

(16:00 Vecsernye Zsámbékon)

Nagykedd

08:00 Utrenye

Nagyszerda

18:00 Előszenteltek Liturgiája

Nagycsütörtök

08:00 Vecsernye Szt. Bazil Liturgiával 18:00 a 12 evangéliumi szakasz olvasása

Nagypéntek

08:00 Királyi imaórák (Zsoltárok imádkozása) 18:00 Sirbatételi vecsernye

Nagyszombat

08:00 Vecsernye Szt. Bazil Liturgiával 19:40 Éjféli zsolozsma (a Sírlepel bevitele) 20:00 Föltámadási szertartás

Húsvét vasárnap

10:00 Szent Liturgia – Pászkaszentelés 14:00 Vecsernye

Húsvét hétfő

09:15 Utrenye 10:00 Szent Liturgia

Húsvét kedd

09:15 Utrenye 10:00 Szent Liturgia

Budapest

2019.04.18. csütörtök

Nagy Alkonyati Istentisztelet Szent Bazil Liturgiájával 16:30 Nagypénteki reggeli istentisztelet, Jézus Krisztus kínszenvedésének emléke 18:00

2019.04.19. péntek

Királyi imaórák 7:30 Nagy Alkonyati Istentisztelet- Sírbatétel 17:00

2019.04.20. szombat

Nagyszombati Reggeli Istentisztelet 7:30 Nagy Alkonyati Istentisztelet Szent Bazil Liturgiájával 17:30 Éjféli zsolozsma 23:30

2019.04.21. vasárnap

Feltámadási szertartás 0:00 Aranyszájú Szent János Liturgiája 7:30, 9:00, 10:00, 12:00, 18:00 Nagy Alkonyati Istentisztelet 17:10

2019.04.22. hétfő

Reggeli Istentisztelet 8:10 Aranyszájú Szent János Liturgiája 7:30, 9:00, 10:00, 12:00, 18:00 Nagy Alkonyati Istentisztelet 17:10

2019.4.23. kedd

Reggeli Istentisztelet 9:10 Aranyszájú Szent János Liturgiája 7:30, 10:00, 18:00 Alkonyati Istentisztelet 17:10

Budapest - Buda

2019.04.18. csütörtök

Nagy esti zsolozsma, lítia és kenyéráldás, Reggeli Istentisztelet 8.00 Nagypénteki reggeli istentisztelet, Jézus Krisztus kínszenvedésének emléke 17.30

2019.04.19. péntek

Királyi imaórák 8.00 Nagy Alkonyati Istentisztelet- Sírbatétel 17.30

2019.04.20. szombat

Nagyszombati Reggeli Istentisztelet 8.00 Nagy Alkonyati Istentisztelet Szent Bazil Liturgiájával 17.30

2019.04.21. vasárnap

Feltámadási szertartás 20.00 Aranyszájú Szent János Liturgiája 7.30, 9.00, 11.00, 17.30 Nagy Alkonyati Istentisztelet 18.30

2019.04.22. hétfő

Reggeli Istentisztelet 8.30 Aranyszájú Szent János Liturgiája 9.00, 11.00, 17.30 Nagy Alkonyati Istentisztelet 18.30

2019.4.23. kedd

Reggeli Istentisztelet 8.00 Aranyszájú Szent János Liturgiája 9.00, 17.30 Alkonyati Istentisztelet 18.30

Budapest - Csepel

2019.04.19. péntek

Nagy Alkonyati Istentisztelet- Sírbatétel 18.00

2019.04.21. vasárnap

Feltámadási szertartás Szombat 18.00 Aranyszájú Szent János Liturgiája 11.30

2019.04.22. hétfő

Aranyszájú Szent János Liturgiája 11.30

Budapest - Kispest

2019.04.18. csütörtök

Nagy Alkonyati Istentisztelet Szent Bazil Liturgiájával 8.00 Nagypénteki reggeli istentisztelet, Jézus Krisztus kínszenvedésének emléke 18.00

2019.04.19. péntek

Királyi imaórák 6.30 Nagy Alkonyati Istentisztelet- Sírbatétel 15.00 Kis esti zsolozsma 21.00

2019.04.20. szombat

Nagyszombati Reggeli Istentisztelet 8.00 Nagy Alkonyati Istentisztelet Szent Bazil Liturgiájával 18.00 Éjféli zsolozsma 19.30

2019.04.21. vasárnap

Feltámadási szertartás 20.00 Aranyszájú Szent János Liturgiája 10.00 Nagy Alkonyati Istentisztelet 18.00

2019.04.22. hétfő

Reggeli Istentisztelet 9.00 Aranyszájú Szent János Liturgiája 10.00 Nagy Alkonyati Istentisztelet 18.00

2019.4.23. kedd

Reggeli Istentisztelet 09.00 Aranyszájú Szent János Liturgiája 10.00 Alkonyati Istentisztelet 18.00

Budapest - Rákosmente

Vasárnap - Virág-vasárnap

07:00 Szent Liturgia (Gyömrő) 08:30 Szent Liturgia (Pécel) 09:30 Utrenye 10:30 Szent Liturgia 18:00 Böjti nagyvecsernye

Nagyhétfő

18:00 Előszenteltek Liturgiája

Nagykedd

18:00 Előszenteltek Liturgiája

Nagyszerda

17:00 Imaóra 18:00 Előszenteltek Liturgiája

Nagy-csütörtök

08:00 Nagy Szent Bazil Liturgiája Vecsernyével 18:00 Kínszenvedési Evangéliumok

Nagypéntek

07:00 Királyi imaórák 18:00 Sírbatételi Vecsernye 21:00 Jeruzsálemi Utrenye

Nagy-szombat

08:00 Nagy Szent Bazil Liturgiája Vecsernyével 21:00 Föltámadási szertartás

Húsvét-vasárnap - A Föltámadás ünnepe

Gyömrő: 06.00 Feltámadási szertartás, Szent Liturgia, Pászkaszentelés Pécel: 08:30 Szent Liturgia, Pászkaszentelés 09:30 Utrenye 10:30 Szent Liturgia, Pászkaszentelés 18:00 Vecsernye

Húsvéthétfő

09:30 Utrenye 10:30 Szent Liturgia

Húsvétkedd - Szent György

08:00 Utrenye 09:00 Szent Liturgia 18:00 Szent Liturgia

Budapest - Újpest

2019.04.18. csütörtök

Nagypénteki reggeli istentisztelet, Jézus Krisztus kínszenvedésének emléke 16.00

2019.04.19. péntek

Nagy Alkonyati Istentisztelet- Sírbatétel 16.00

2019.04.20. szombat

Nagy Alkonyati Istentisztelet Szent Bazil Liturgiájával 16.00

2019.04.21. vasárnap

Aranyszájú Szent János Liturgiája 8.45, 10.30. 16.30.

2019.04.22. hétfő

Aranyszájú Szent János Liturgiája 8.45, 10.30. 16.30.

2019.4.23. kedd

Aranyszájú Szent János Liturgiája 8.45, 10.30. 16.30.

Debrecen Csapókert, Hajdúsámson

április 14. VIRÁGVASÁRNAP

8.30 Utrenye 9.30 Szent Liturgia barkaszenteléssel 11.00 HAJDÚSÁMSON Szent Liturgia 17.00 Vecsernye

április 15. NAGYHÉTFŐ

18.00 Előszenteltek liturgiája

április 16. NAGYKEDD

18.00 Előszenteltek liturgiája

április 17. NAGYSZERDA

18.00 Előszenteltek liturgiája

április 18. NAGYCSÜTÖRTÖK

Nagy Szt Bazil liturgia lábmosás szertartása (Attila tér, főszékesegyház) 17.00 Kínszenvedési evangéliumok

április 19. NAGYPÉNTEK

8.00 királyi imaórák 16.00 HAJDÚSÁMSON Sírbatételi vecsernye 18.00 Sírbatételi vecsernye utána VIRRASZTÁS

április 20. NAGYSZOMBAT

8.00 Vecsernye, Nagy Szt Bazil liturgia 17.00 HAJDÚSÁMSON Feltámadási szertartás

április 21. HÚSVÉTVASÁRNAP

5.00 Feltámadási szertartás, pászkaszentelés 9.30 Ünnepi Szt. Liturgia, pászkaszentelés 11.00 HAJDÚSÁMSON Szt Liturgia, pászkaszt. 17.00 Vecsernye

április 22. HÚSVÉTHÉTFŐ

8.45 Utrenye 9.30 Szent Liturgia 11.00 HAJDÚSÁMSON Szent Liturgia 17.00 Vecsernye

április 23. HÚSVÉTKEDD

8.45 Utrenye 9.30 Szent Liturgia

Dunakeszi - Vác

Április 14. Úr Jézus bevonulása Jeruzsálembe, Virágvasárnap

8.00 Vác, Szent Liturgia 10.00 Dunakeszi, Szent Liturgia 17.00 Dunakeszi, Vecsernye – böjti nagy alkonyati istentisztelet

Április 15. Nagyhétfő

17.30 Dunakeszi, Előszenteltek Liturgiája

Április 16. Nagykedd

17.30 Dunakeszi, Előszenteltek Liturgiája

Április 17. Nagyszerda

17.30 Dunakeszi, Előszenteltek Liturgiája

Április 18. Nagycsütörtök – A titkos vacsora emléke

9.00 Dunakeszi, Utrenye – reggeli istentisztelet 10.00 Dunakeszi, Nagy alkonyati istentisztelet Nagy Szent Bazil Liturgiájával 17.00Dunakeszi, Nagypénteki Utrenye Jézus Krisztus Kínszenvedésének emléke (12 kínszenvedési evangélium)

Április 19. Nagypéntek – Jézus Krisztus kereszthalála - Szigorú böjt!

10.00 Dunakeszi, Királyi imaórák 17.00 Dunakeszi, Sírba tételi vecsernye, körmenet

Április 20. Nagyszombat – Jézus Krisztus síri nyugalma – Böjt!

9.00 Jeruzsálemi Utrenye 10.00 Nagy alkonyati istentisztelet Nagy Szent Bazil Liturgiájával 20.00 Éjféli zsolozsma, Feltámadási szertartás, körmenet

Április 21. HÚSVÉT SZENT ÉS NAGY VASÁRNAPJA – JÉZUS KRISZTUS FELTÁMADÁSÁNAK ÜNNEPE

8.00 Vác, Szent Liturgia, Pászkaszentelés 10.00 Dunakeszi, Szent Liturgia, Pászkaszentelés 17.00 Dunakeszi, Vecsernye – nagy alkonyati istentisztelet

Április 22. HÚSVÉT HÉTFŐ

9.00 Dunakeszi, Utrenye – reggeli istentisztelet 10.00 Dunakeszi, Szent Liturgia, körmenet 17.00 Dunakeszi, Vecsernye – nagy alkonyati istentisztelet

Április 23. HÚSVÉT KEDD – Szent György nagyvértanú

9.00 Dunakeszi, Utrenye – reggeli istentisztelet 10.00 Dunakeszi, Szent Liturgia, búzaszentelés 17.00 Dunakeszi, Vecsernye – nagy alkonyati istentisztelet

Április 27. Fényes szombat

17.00 Dunakeszi, Vecsernye – nagy alkonyati istentisztelet

Április 28. Ötvened második Tamás apostolról elnevezett vasárnapja 1. hang

9.00 Dunakeszi, Utrenye – reggeli istentisztelet 10.00 Dunakeszi, Szent Liturgia, 17.00 Dunakeszi, Vecsernye – nagy alkonyati istentisztelet

Esztergom

2019.04.18. csütörtök

Nagypénteki reggeli istentisztelet, Jézus Krisztus kínszenvedésének emléke 18.00

2019.04.19. péntek

Nagy Alkonyati Istentisztelet- Sírbatétel 18.00

2019.04.21. vasárnap

Feltámadási szertartás 18.00 Aranyszájú Szent János Liturgiája 10.00

2019.04.22. hétfő

Aranyszájú Szent János Liturgiája 10.00

2019.4.23. kedd

Aranyszájú Szent János Liturgiája 10.00

Érd

Nagyhét: Kápolna (Érd Riminyáki u. 85)

Csütörtök

8:00 Nagy Alkonyati Istentisztelet Szent Bazil Liturgiájával 17:00 Jézus Krisztus kínszenvedésének emléke.

Péntek

17:00 Nagy Alkonyati Istentisztelet - Sírbatétel.

Szombat

8:00 Nagy Alkonyati Istentisztelet Szent Bazil Liturgiájával 19:30 Gellért utcai római katolikus templomban Feltámadási szertartás.

Húsvét

Vasárnap

8:30 Csóka utcai római katolikus templomban Aranyszájú Szent János Liturgiája 10:30 Gellért utcai római katolikus templomban Aranyszájú Szent János Liturgiája

Hétfő

8:30 Csóka utcai római katolikus templomban Aranyszájú Szent János Liturgiája 10:30 Gellért utcai római katolikus templomban Aranyszájú Szent János Liturgiája.

Kedd

8:30 Csóka utcai római katolikus templomban Aranyszájú Szent János Liturgiája 17:00 Kápolna Aranyszájú Szent János Liturgiája

Gödöllő

2019.04.18. csütörtök

Nagy Alkonyati Istentisztelet Szent Bazil Liturgiájával 18.00 Nagypénteki reggeli istentisztelet, Jézus Krisztus kínszenvedésének emléke 19.00

2019.04.19. péntek

Nagy Alkonyati Istentisztelet- Sírbatétel 18.00

2019.04.20. szombat

Nagy Alkonyati Istentisztelet Szent Bazil Liturgiájával 16.00

2019.04.21. vasárnap

Feltámadási szertartás 18.00, 20.00, Aranyszájú Szent János Liturgiája 9.30

2019.04.22. hétfő

Reggeli Istentisztelet 8.45 Aranyszájú Szent János Liturgiája 9.30, 11.15

2019.4.23. kedd

Aranyszájú Szent János Liturgiája 18.00 Alkonyati Istentisztelet 17.15

Győr

2019.04.18. csütörtök

Nagy esti zsolozsma, lítia és kenyéráldás, Reggeli Istentisztelet Sopronban Nagy esti Zsolozsma 18.00 Nagy Alkonyati Istentisztelet Szent Bazil Liturgiájával Győr: 17.00

2019.04.19. péntek

Nagy Alkonyati Istentisztelet- Sírbatétel Győr 15.00

2019.04.21. vasárnap

Feltámadási szertartás Szombathely: 17.00 Győr: 20.00 Aranyszájú Szent János Liturgiája Győr: 10.00

2019.04.22. hétfő

Aranyszájú Szent János Liturgiája Győr: 10.00 Sopron: 17.00

2019.4.23. kedd

Aranyszájú Szent János Liturgiája Győr: 17.00

Hajdúböszörmény

április 14. VIRÁG-VASÁRNAP

08.00 Utrenye 09.00 Szent Liturgia 18.00 Vecsernye

április 15. Nagy-hétfő

18.00 Előszenteltek Liturgiája

április 16. Nagy-kedd

18.00 Előszenteltek Liturgiája

április 17. Nagy-szerda

18.00 Előszenteltek Liturgiája

április 18. Nagy-csütörtök

18.00 12 Kínszenvedési evangélium

április 19. Nagy-péntek

08.00 Királyi imaórák 18.00 Sírbatételi vecsernye

április 20. Nagy-szombat

08.00 Jeruzsálemi utrenye 22.00 FELTÁMADÁSI SZERTARTÁS

április 21. HÚSVÉT-VASÁRNAP

09.00 Szent Liturgia 18.00 Vecsernye

április 21. HÚSVÉT-HÉTFŐ

08.15 Utrenye 09.00 Szent Liturgia 18.00 Vecsernye

április 21. HÚSVÉT-KEDD

08.15 Utrenye 09.00 Szent Liturgia

Hajdúdorog

április 14. Virágvasárnap

Szokásos vasárnapi liturgikus rendet tartunk

április 15. Nagyhétfő

17:00 gyóntatás 17:30 Előszentelt Áldozatú Liturgia Lelkigyakorlat első estéje

április 16. Nagykedd

17:00 gyóntatás 17:30 Előszentelt Áldozatú Liturgia Lelkigyakorlat 2. estéje

április 17. Nagyszerda

17.00 –gyóntatás, 17.30 Előszentelt Áldozatú Liturgia Lelkigyakorlat harmadik estéje Egyházközségünk húsvéti lelkigyakorlatát Terdik János atya tartja. A lelkigyakorlat ideje alatt is lehetőség van a húsvéti szentgyónás elvégzésére!

április 18. Nagycsütörtök

7:00 Nagy Szent Bazil Liturgiája vecsernyével 17:00 Kínszenvedési evangéliumok olvasása

április 19. Nagypéntek

7:00 Királyi imaórák 17:00 Sírbatételi nagyvecsernye, utána virrasztás egész éjszaka a szent sírnál 20:00 Jeruzsálemi utrenye

április 20. Nagyszombat

6:30 Gyóntatás 17:00 Nagy Szent Bazil liturgiája vecsernyével 23:30 Éjféli zsolozsma Éjfélkor: Feltámadási szertartás

április 21. Húsvét vasárnap

6:00 Szent Liturgia pászkaszenteléssel 7:00 Szent Liturgia a Kápolnában (pászkaszenteléssel) 8:00 Ünnepi püspöki Szent Liturgia pászkaszenteléssel 17:00 Vecsernye 18:00 Szent Liturgia

április 22. Húsvét hétfő, április 23. Húsvét kedd:

6:15 Szent Liturgia 7:00 Utrenye 8:00 Szent Liturgia 9.00 Szent Liturgia 10:00 Ünnepi Liturgia 17:00 Vecsernye 18:00 Szent Liturgia Húsvét másodnapján a 10:00-kor kezdődő Szent Liturgia végén körmenetet tartunk!

Hajdúnánás

Nagykedd

Előszenteltek Liturgiája 17 óra

Nagyszerda

Előszenteltek Liturgiája 17 óra

Nagycsütörtök

Kínszenvedési Evangéliumok 17 óra

Nagypéntek

Sírbatételi Vecsernye 17 óra

Nagyszombat

Pászkasütés a parókia udvaron 10-15 óra, Szent Bazil liturgiája alkonyati Istentisztelettel 17 óra Feltámadási Szertartás 21 óra

Húsvétvasárnap

Feltámadási Szent Liturgia és Pászkaszentelés 9:30

Húsvéthétfő

Szent Liturgia és körmenet 9:30

Húsvétkedd

Szent Liturgia 9:30

Halásztelek

2019.04.18. csütörtök

Nagy Alkonyati Istentisztelet Szent Bazil Liturgiájával 17.00

2019.04.19. péntek

Nagy Alkonyati Istentisztelet- Sírbatétel 16.00

2019.04.20. szombat

Nagyszombati Reggeli Istentisztelet 9.00 Tököl: 11.00

2019.04.21. vasárnap

Feltámadási szertartás 16.00 Aranyszájú Szent János Liturgiája 9.30

2019.04.22. hétfő

Reggeli Istentisztelet 8.30 Aranyszájú Szent János Liturgiája 9.30

2019.4.23. kedd

Aranyszájú Szent János Liturgiája 9.30

Jászberény

Nagykedd

16:30 Előszenteltek liturgiája - Nagykáta rk.templom

Nagypéntek

15:00 Sírbatételi vecsernye - Jászberény Porcinkula kápolna

Húsvét vasárnap

7:00 Feltámadási utrenye 8:00 Szent Liturgia pászkaszenteléssel - Jászberény,Porcinkula kápolna 11:00 Szent Liturgia pászkaszenteléssel - Nagykáta rk. templom

Létavértes - Nagyléta

Nagyhétfő, Nagykedd

LELKIGYAKORLAT 17.30-tól: Előszenteltek Liturgiája

Nagyszerda

17.30 Előszenteltek Liturgiája

Nagycsütörtök

7.30 Liturgia Nagytemplomban: 17órától 12. Evangélium

Nagypéntek

Sírba tételi - Vecsernye (körmenet) Nagytemplomban: 15 órától Templomunk 20 óráig nyitva tart - egyéni ima a Megváltó sírjánál!

Nagyszomat

Jézus feltámadása - Nagytemplomban 19 óra (Gyertyás körmenet)

Húsvét vasárnap

7.30 Ünnepi Liturgia – Kistemplomban ( Pászkaszentelés) 9.30 Ünnepi Liturgia – Nagytemplomban ( Pászkaszentelés)

Húsvét hétfő

MINDKÉT TEMPLOMBAN vasárnapi rend szerint ( 8 óra és 9.30 )

Húsvét kedd

Nagytemplom 9.30-kor

Makó

Nagycsütörtök

17:00h Nagy Szent Bazil Liturgiája 18:00h Kínszenvedési evangéliumok

Nagypéntek – Szigorú Böjt

8:00h Nagypénteki Királyi Imaórák 18:00h Sírba tételi nagyvecsernye

Nagyszombat

8:30h Nagy Szent Bazil Liturgiája 20:00h Feltámadási szertartás

Húsvét vasárnap (ápr. 21.)

10:00h Szent Liturgia, majd Pászkaszentelés

Húsvét hétfő

7:30h Utrenye 8:30h Szent Liturgia

Húsvét kedd

8:30h Szent Liturgia

Tamás vasárnap (ápr. 28.)

7:30h Utrenye 8:30h Szent Liturgia

Nyíradony

NAGYCSÜTÖRTÖK

18.00: a 12 kínszenvedési evangélium olvasása

NAGYPÉNTEK

7.30: Királyi imaórák 15.00: sírbatételi vecsernye

NAGYSZOMBAT

7.30: utrenye 17.00: Bazil-liturgia vecsernyével 21.00: Feltámadási szertartás körmenettel - HÚSVÉT

HÚSVÉTVASÁRNAP

8.00: Ünnepi Liturgia, pászkaszentelés 10.00: Ünnepi Liturgia, pászkaszentelés 18.00: húsvéti vecsernye

HÚSVÉTHÉTFŐ és -KEDD

8.00: utrenye 9.00: ünnepi Liturgia, körmenet, miroválás, ill. búzaszentelés 17.00: húsvéti vecsernye 18.00: esti Liturgia

Pécs

2019.04.14. Virágvasárnap

9.00 Utrenye Xavér-templom 10.00 Szent Liturgia Xavér-templom 17.00 Gyóntatás Siklóson 18.00 Szent Liturgia Siklóson

2019.04.15. Nagyhétfő

18.00 Előszenteltek Liturgiája Xavér-templom

2019.04.16. Nagykedd

18.00 Előszenteltek Liturgiája Xavér-templom

2019.04.17. Nagyszerda

18.00 Előszenteltek Liturgiája Xavér-templom

2019.04.18. Nagycsütörtök

18.00 Jézus Krisztus kínszenvedésének emléke Xavér-templom

2019.04.19. Nagypéntek

9.00 Királyi imaórák Xavér-templom 18.00 Sírbatételi vecsernye Xavér-templom

2019.04.20 Nagyszombat

18.00 Vecsernye Nagy Szent Bazil Liturgiájával Xavér-templom 22.00 Feltámadási Szertartás (pászkaszentelés) Xavér-templom

2019.04.21. Húsvét-vasárnap

10.00 Ünnepi Szent Liturgia (pászkaszentelés) Xavér-templom 15.00 Szent Liturgia Áta

2019.04.22. Húsvéthétfő

9.00 Utrenye Xavér-templom 10.00 Szent Liturgia Xavér-templom 18.30 Szent Liturgia Kaposvár

2019.04.23 Húsvétkedd (Szent György vértanú)

9.00 Szent Liturgia Xavér-templom

2019.04.27 Húsvétszombat

18.00 Szent Liturgia Szekszárd

2019.04.28 Tamás vasárnap

9.00 Utrenye Xavér-templom 10.00 Szent Liturgia Xavér-templom

Pomáz

2019.04.18. csütörtök

Nagy Alkonyati Istentisztelet Szent Bazil Liturgiájával 8.00 Nagypénteki reggeli istentisztelet, Jézus Krisztus kínszenvedésének emléke 18.00

2019.04.19. péntek

Királyi imaórák 8.00 Nagy Alkonyati Istentisztelet- Sírbatétel 18.00

2019.04.20. szombat

Nagy Alkonyati Istentisztelet Szent Bazil Liturgiájával 18.00

2019.04.21. vasárnap

Feltámadási szertartás 7.30 Aranyszájú Szent János Liturgiája 8.30, Szentendre: 11.00

2019.04.22. hétfő

Aranyszájú Szent János Liturgiája 9.00, Szentendre: 11.00

2019.4.23. kedd

Reggeli Istentisztelet 9.00

Szeged

Nagyhétfő

17.00 Gyóntatás 18.00 Előszenteltek liturgiája evangéliummal

Nagykedd

17.00 Gyóntatás 18.00 Előszenteltek liturgiája evangéliummal

Nagyszerda

17.00 Gyóntatás 18.00 Előszenteltek liturgiája evangéliummal

Nagycsütörtök

12.00 Nagy Szent Bazil liturgiája esti zsolozsmával 18.00 A 12 kínszenvedési evangélium olvasása

Nagypéntek

09.00 Királyi Imaórák 18.00 Sírbatételi vecsernye

Nagyszombat

09.00 Jeruzsálemi utrenye 12.00 Nagy Szent Bazil liturgiája esti zsolozsmával 20.00 Feltámadási szertartás

Húsvét vasárnap

10.00 Ünnepi Szent Liturgia, Pászkaszentelés 18.00 Vecsernye

Húsvét 2. napja

09.00 Utrenye 10.00 Szentliturgia, körmenet

Húsvét 3. napja, Szent György nagyvértanú

18.00 Szentliturgia, búzaszentelés

Szigetszentmiklós

2019.04.18. csütörtök

Nagypénteki reggeli istentisztelet, Jézus Krisztus kínszenvedésének emléke 17.30 Sz.miklós

2019.04.19. péntek

Királyi imaórák 10.00 Szoc.otth. Sz.halom Nagy Alkonyati Istentisztelet- Sírbatétel 16.00 Sz.halom 17.30 SzSz.miklós

2019.04.20. szombat

Nagy Alkonyati Istentisztelet Szent Bazil Liturgiájával 17.30 Szszmiklós

2019.04.21. vasárnap

Feltámadási szertartás 06.00 Szszmiklós 08.00 Sz.halom Aranyszájú Szent János Liturgiája 09.00 Sz.halom 11.00 Szszmiklós

2019.04.22. hétfő

Reggeli Istentisztelet 08.00 Szhalom Aranyszájú Szent János Liturgiája 09.00 Szhalom 11.00 Szszmiklós

2019.4.23. kedd

Aranyszájú Szent János Liturgiája 09.00 Szhalom 11.00 Szszmiklós

Szombathely

2019.04.21. vasárnap

Feltámadási szertartás Szombat 16.30

Veszprém

2019.04.18. csütörtök

Nagy esti zsolozsma, lítia és kenyéráldás, Reggeli Istentisztelet 18.00 Nagypénteki reggeli istentisztelet, Jézus Krisztus kínszenvedésének emléke 19.00

2019.04.19. péntek

Királyi imaórák 8.00 Nagy Alkonyati Istentisztelet- Sírbatétel 18.00

2019.04.20. szombat

Nagy Alkonyati Istentisztelet Szent Bazil Liturgiájával 17.30

2019.04.21. vasárnap

Feltámadási szertartás 18.00 Aranyszájú Szent János Liturgiája 9.30

2019.04.22. hétfő

Aranyszájú Szent János Liturgiája 9.30

2019.4.23. kedd

Aranyszájú Szent János Liturgiája 9.30