A 14-kor kezdődő előadások sorát Juhász Géza atya, a Miskolci Egyházmegye elsőhelynöke nyitotta meg. Géza atya az aranyhal három kívánságával kapcsolatosan tartotta meg interaktív módon előadását. A jelenlévők három kívánsága mind-mind olyan dolgokról szóltak, amelyeket nem lehet pénzzel megfizetni, mint amilyen a szeretet, békesség és nyugalom.
Szünet után Kapin István atya, a máriapócsi kegyhely volt igazgatója tartott előadást. István atya előadásában a cigány emberek tradicionális értékeire hívta fel a figyelmet. A sok tanulságos és vicces anekdota mellett komoly tanítást kaptunk arról, hogy mennyire fontos a cigány közösségeink identitás ápolása a mai világban.
A következő pauza után Nagy Zoltán a Nyíregyházi Egyházmegye cigányügyi referense tartotta meg előadását a „hitben és reménységben” mottó alapján. Zoltán a cigányság jelenére és jövőjére koncentrálva keresett válaszokat arra, hogy cigány közösségeinket hogyan tudja megtartani az Istenbe vetett hit és a reményteli hívő élet.
18-tól a kegytemplomban ünnepi vecsernyén vettünk részt, majd ezt követően közösen, meghitt beszélgetések mellett vacsoráztunk. Sajnos az időjárási körülmények következtében a tábortűz elmaradt, viszont az előadások helyszínéül szolgáló nagy teremben 23-ig karizmatikus énekeket énekeltünk, beszélgettünk, körkérdéseket tettünk fel és válaszoltunk. Az ünnepi böjthöz alkalmazkodva finom gyümölcsökkel vendégeltük meg a virrasztó híveket. István atya és jómagam gyóntatásban segítettük a közösségeinket, hogy méltó módon tudjanak felkészülni a másnapi cigány nyelvű liturgiára.