A Frissmedia számolt be arról, hogy az egyesület kilenc éve tevékenykedik ezen a területen és ma már elmondható, hogy Szabolcs-Szatmár-Bereg megye jelentős, értékteremtő és iránymutató, formáló egyesületei közé tartozik. Kiss András, az egyesület főtitkára elmondta, hogy munkájukat nagy elhivatottsággal végzik, próbálják minél szélesebb körben elérni a fiatalokat. Felhívni a figyelmet az önkéntesség a civil szféra fontosságára.
Napi szinten helytállva a világban civilként, olyan programokat megvalósítva – kilépve az egyházi életből – értékeket, értékrendet közvetítve – fogalmazott a főtitkár. Kiss András újságírói kérdésre elmondta, hogy talán a 2018-as év két legfontosabb projektje az egyesület számára külhoni Civil Információs Centrumok, valamint a Szent László örökségút, amelyhez immáron 49 település kapcsolódott.
A Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Civil Információs Centrum kiemelt feladatának tartja a határon átívelő magyar-magyar civil együttműködések erősítését. Szabolcs-Szatmár-Bereg megye háromhatármenti jellegéből is adódóan ez nekünk kiemelten fontos, hiszen egyszerre vagyunk határosak Kárpátaljával, a romániai Szatmár-megyével, valamint a Felvidékkel. 2015 óta folyamatosan bővítjük a külhoni Civil Információs Centrumok hálózatát. 2018 januárjától összesen három országban, tíz külhoni CIC irodát működtetünk, nyolcat Erdélyben, egyet Kárpátalján és egyet felvidéken – mondta Kiss András.
A rendezvényen került sor a 10 külhoni Civil Információs Centrum vezetőinek 2019-es megbízóleveleinek átadásra.
Ezeknek az irodáknak kiemelt feladata az adott térség magyar civil szervezeteinek összefogása, rendezvények és programok szervezése, az anyaországi és a külhoni civil szervezetek közötti együttműködés erősítése.
A közgyűlésen beszédet mondott Szocska Ábel, a Nyíregyházi Görögkatolikus Egyházmegye püspöke, dr. Tilki Attila országgyűlési képviselő, Kapin István, a Hierotheosz egyesület elnöke, Kovács Sándor, a térség országgyűlési képviselője.