A résztvevőket Czövek Éva a Hajdúdorogi Főegyházmegye oktatási referense köszöntötte.
Garda László intézményvezető röviden ismertette az iskola múltját, infrastrukturális fejlesztéseit, képzési kínálatát.
A Katolikus Pedagógiai Intézet részéről Szenthe-Tormássi Anna és Csókay László tartottak előadást a KAPI gyermekvédelmi stratégiájáról. A KAPI meghívott vendégei arról beszéltek, hogy miért fontos a gyermekvédelem a köznevelési intézményekben. Kiemelték, hogy szakemberként a pedagógusok szembesülnek elsőként a gyermekeknél jelentkező problémákkal. Tudatosabb gyermek és ifjúságvédelmi munkát akkor tudnak végezni az intézmények, ha kialakítanak egy gyermekvédelmi stratégiát, elkészítik a gyermekvédelmi munkatervet és a protokollt. Hangsúlyozták a megvalósult projekt eredményeit, mint pl. a családlátogatások fontosságát, a prevenció szemléletet és a megvalósult képzések és gyermekprogramok hasznosságát.
Őri Tiborné, Czirjákné Szabó Katalin és Czentyéné Kerti Judit arról beszélt, miképp alakította ki saját gyermekvédelmi szervezeti projektjét a nyíracsádi iskola.
Őri Tiborné ismertette az elkészült éves munkatervet, kiegészítve a gyermekvédelmi stratégiai tervvel és a protokollal. Hangsúlyozta, hogy fontos a megelőzés a veszélyeztetettség elkerülése érdekében. Biztosítani kell azokat a pedagógiai tevékenységeket, amivel a szociális hátrányok csökkenthetők.
Czirjákné Szabó Katalin a szabadidő hasznos eltöltéséről beszélt. Az iskolában eltöltött időmennyiség jelentős mértékben növekedett, ezért nagyobb szerep hárul az intézményekre. Beszámolójában kitért arra is, hogy mennyire fontos a szülőkkel való szoros kapcsolattartás, a közös programok szervezése, a közösségfejlesztés.
Czentyéné Kerti Judit a projekt által megvalósult képzésekről és programokról tartott előadást. A mentálhigiénés támogatás iránti igény egyértelművé vált, ezért fontos a pedagógusok érzékenyítése.
Délután az intézmények vezetői szakmai megbeszélésen vettek részt.
Az intézmények munkatársai a konferencián hasznos tapasztalatokat szereztek, és lehetőségük volt a vélemények cseréjére, megosztásra is.