A Szent Miklós szolgálóházban gyűltek össze a pedagógusok, akiknek Szilágyi Gábor atya a Szent Bazil Oktatási Központ igazgatója jó előkészületet kívánt húsvétra és áldott ünnepet.Mivel fél éve tartoznak a pedagógusok a görögkatolikus egyház kötelékébe, ezért számukra Czövek Éva az Érseki Hivatal oktatási irodájának vezetője tartott tájékoztatót a Főegyházmegye oktatásrendszeréről. Ennek során felidézte, hogy maga a katolikus oktatás a rendszerváltást követő 2-3 évben kezdett ismét felvirágozni és az első intézmények egyike volt a hajdúdorogi Szent Bazil Oktatási Központ, amit egyházunk, mint fenntartó újraalapított (ehhez csatlakozott tagintézményként a debreceni) és azóta is intézményeket alapít vagy intézmények fenntartói jogát veszi át.
Utóbbi kapcsán azt mondta: a folyamatra igyekeznek mindig kellő időt fordítani és mindent úgy végigvinni, hogy tulajdonképpen az új felállás ne hozzon hirtelen gyökeres változást se pedagógus, se pedig diák és szülei számára. Irodavezetőnk kihangsúlyozta: egyházunk célja azzal, hogy nevelési-oktatási intézményeket működtet egyfelől az, hogy legyen választása a görögkatolikus vallású szülőknek, másfelől pedig „az evangelizációs küldetés” vagyis, hogy a keresztényi értékrend minél szélesebb körben elterjedjen. A három egyházmegye területén mintegy tizenháromezer ezer fiatalról gondoskodnak egészen óvodás kortól a középiskolásig. A munkavállalók száma pedig eléri az ezer főt. Ez az oktatási vezető szerint azt bizonyítja, hogy egy „nagycsalád” része lett a debreceni tanári kar.
A bevezetők után Kiss László atya az iskola lelki igazgatója vette át a szót. Egyik elmélkedésének alapjául Lukács evangéliumát vette (Lk 19,39–40) ami ezt mondja: „A tömegből néhány farizeus azt mondta neki: »Mester, hallgattasd el tanítványaidat!« Jézus azonban így válaszolt: »Mondom nektek, ha ők elhallgatnak, a kövek fognak kiáltozni”. Ennek kapcsán a világ és az ember létezéséről kezdett el beszélni felidézve Pierre Teilhard de Chardin francia-jezsuita teológust is, aki szerint nem a Biblia, hanem a tudósok feladata az, hogy kutassák: hogyan fejlődött ki a világ. A Szentírás arról tesz tanúbizonyságot, hogy az univerzum egy „intelligens létezőhöz” köthető, nem a véletlen műve.László atya abban bízott, hogy az így eltöltött délután révén kellő inspirációt kaptak a tanárok az élet mindennapi dolgaihoz.
A lelkigyakorlat közös imádkozással ért véget a Metropóliai Hivatal kápolnájában.