Liturgikusének-verseny: lezajlott a döntő Máriapócson

Liturgikusének-verseny: lezajlott a döntő Máriapócson

2024-03-22 16:15:15
Szerző: Hajdúdorogi Főegyházmegye/BSZI
Máriapócs
Metropólia
Ifjúsági
Köszönet a szervezőknek, a zsűrinek, a felkészítő pedagógusoknak és persze a diákoknak is, hogy ilyen fantasztikus versenyen vagyunk túl.

A kegytemplomban gyülekeztek a gyerekek a kísérő pedagógusokkal és persze egy-két szülő is elkísérte csemetéjét a megmérettetésre. A III. Imaórával vette kezdetét az idei évi Liturgikusének-verseny döntője Máriapócson, a rövid szertartást Kocsis Fülöp metropolita és Orosz Atanáz miskolci megyéspüspök vezette. A Szentlélekhez imádkoztak, hogy segítsen a versenyzőknek, szervezőknek és a zsűri tagjainak is, hogy a mai napon minden jól sikerüljön. 

Közel kétszáz gyermek részvételével rendezték meg a találkozót. Hálásan köszönjük mindenkinek, aki azon munkálkodott, hogy a verseny zökkenőmentesen zajlódjon le.  A szervező, Rakaczkiné Vadász Viktória, a Hajdúdorogi Főegyházmegye pasztorális és hitoktatási iroda munkatársa olyan segítőket tudhatott maga mellett, mint a Nyíregyházi Egyházmegye Hitoktatási Iroda munkatársai: Orosz Beáta és Sütőné Görgényi Mónika. A zsűri tagja volt Királyné Kocsis Magdolna, Radics Teréz, Nemes József, Hoskó Imola, Kocsis Fülöp, Kökényessy Zoltán, Juhászné Drabik Tünde, Benedek-Paládi Krisztina és Ignácz Gyula, akiknek szintén nagyon hálásak vagyunk, hogy minden alkalommal szakmai tudásukkal segítik a fiatalokat. Köszönet jár még a Máriapócsi Nemzeti Kegyhely munkatársainak is, akik biztosították a helyszínt, és mindenben segítségünkre voltak. 

A diákoknak nem volt egyszerű feladatuk: a verseny értékelésénél a dallam pontossága, a tisztaság, a parlando előadásmód is szempont volt, csakúgy, mint a jó kántori kiállás. Végül megszületett a végeredmény:

I. korcsoport

Egyéni versenyzők

Arany minősítés

Mező Dorka
Korányi Frigyes Görögkatolikus Általános Iskola, Gimnázium és Kollégium
Felkészítő: Bódi Viktória

Magyar Gréta
Szent Miklós Görögkatolikus Általános Iskola
Felkészítő: Szabadosné Majoros Gabriella

Glevitzky Milán
Szent Efrém Görögkatolikus Általános Iskola
Felkészítő: Deli Gabriella, Sivadó Miklós

Ezüst minősítés

Gyurkovics Miron
Szent Miklós Görögkatolikus Általános Iskola
Felkészítő: Szabadosné Majoros Gabriella

Dervishaj Debóra
Szent Efrém Görögkatolikus Általános Iskola
Felkészítő: Deli Gabriella, Sivadó Miklós

Oceák Ilona
Szent Efrém Görögkatolikus Általános Iskola
Felkészítő: Deli Gabriella, Sivadó Miklós

Kömlei Delani
Miskolci Görögkatolikus Általános Iskola
Felkészítő: Bakné Orosz Teodóra

Kelemen Hanna
Miskolci Görögkatolikus Általános Iskola
Felkészítő: Bakné Orosz Teodóra

Csapatok

Arany minősítés

Mosolygó Angyalok: Karikó István, Kecskés Kadosa, Komjáthy Sára, Mocsár Melissza, Mocsár Tifani, Szabó Iván
Istenszülő Oltalmáról Elnevezett Görögkatolikus Óvoda és Általános Iskola
Felkészítő: Káposznyákné Papp Ibolya

Angyali Kar: Balogh Bella, Jurkinya Gréta, Király Boróka, Magyar Gréta, Spitzmüller Laura
Szent Miklós Görögkatolikus Általános Iskola
Felkészítő: Szabadosné Majoros Gabriella

Efrém – Csipet-csapat: Budai Luca, Glevitzky Milán, Hart Anita, Kele Zsuzsanna, Májer Liza, Oceák Ilona, Tikász Réka, Tóth Levente
Szent Efrém Görögkatolikus Általános Iskola
Felkészítő: Deli Gabriella, Sivadó Miklós

Ezüst minősítés

Alleluja: Csengő Dóra, Galambvári Simon, Katona Flóra, Kelemen Hanna, Kömlei Delani, Nagy Norina
Miskolci Görögkatolikus Általános Iskola
Felkészítő: Bakné Orosz Teodóra

Szent Cecília: Dervishaj Debóra, Háláhán Szófia, Kuszka Szabolcs, Nyirán Sára, Reszegi Rezeda
Szent Efrém Görögkatolikus Általános Iskola
Felkészítő: Deli Gabriella, Sivadó Miklós

Bronz minősítés

Csicsergők: Jaczkó Csilla, Kiss Csanád, Soltész Adél, Parti Kata, Balogh Bence
Miskolci Görögkatolikus Általános Iskola
Felkészítő: Hornyákné Gál Andrea

Csicsergő madarak: Kamarai Vivien Malgorzata, Vártás Emma, Zsemkó Borka Mária
Szent Miklós Görögkatolikus Általános Iskola, Óvoda és Alapfokú Művészeti Iskola
Felkészítő: Trestyánszki Rita

Legkisebb Szeráfok: Molnár Zsejke, Szabó Lili, Szilágyi Boglárka, Kun Bella, Fazekas Petra
Móricz Zsigmond Görögkatolikus Óvoda és Kéttannyelvű Általános Iskola
Felkészítő: Ivancsó Sándorné

II. korcsoport

Egyéni versenyzők:

Arany minősítés

Orosz Léna
Korányi Frigyes Görögkatolikus Általános Iskola, Gimnázium és Kollégium
Felkészítő: Bódi Viktória

Papp Veronika
Szent Efrém Görögkatolikus Általános Iskola
Felkészítő: Deli Gabriella, Sivadó Miklós

Erdei Csenge
Szent Efrém Görögkatolikus Általános Iskola
Felkészítő: Deli Gabriella, Sivadó Miklós

Murvai Zita
Szent Erzsébet Katolikus Általános Iskola
Felkészítő: Dr. Mellesné Boross Kinga

Ezüst minősítés

Smidt-Selmeczki Adél
Miskolci Görögkatolikus Általános Iskola
Felkészítő: Fedorné Severnyák Rita

Babay Frida
Miskolci Görögkatolikus Általános Iskola
Felkészítő: Ambrus Annamária

Tóth Zselyke
Szent Efrém Görögkatolikus Általános Iskola
Felkészítő: Deli Gabriella, Sivadó Miklós

Csákányos Bendegúz
Korányi Frigyes Görögkatolikus Általános Iskola, Gimnázium és Kollégium
Felkészítő: Bódi Viktória

Bronz minősítés

Szöllősi Noel
Szent Miklós Görögkatolikus Általános Iskola
Felkészítő: Szabadosné Majoros Gabriella

Soltész András
Miskolci Görögkatolikus Általános Iskola
Felkészítő: Béres Gáborné

Csapatok

Arany minősítés

Szentlélek hárfája: Bucsku Lilla, Erdei Csenge, Papp Veronika, Pilka Sára, Szabó Panni, Ungvári Sára
Szent Efrém Görögkatolikus Általános Iskola
Felkészítő: Deli Gabriella, Sivadó Miklós

Szent Bazil hangjai: Balogh Boglárka,Gulyás Hanna, Koszta Ágnes, Simon Sára
Szent Bezil Görögkatolikus Általános Iskola
Felkészítő: Kissné Dalanics Ildikó

Hozsanna: Éles Bendegúz, Juhász Bálint, Szilágyi Ábel
Miskolci Görögkatolikus Általános Iskola
Felkészítő: Fedorné Severnyák Rita

Ezüst minősítés

Borsodi Madárkák: Bán Elena, Aleksza Hanga, Gáll Dorottya, Hudák Menta, Viszóczki Laura, Rakaczki Zsófia
Miskolci Görögkatolikus Általános Iskola
Felkészítő: Béres Gáborné

Muzsi-Kálló Negyedikesek: Harangozó Lili, Kerecsen Lora, Marinka Vince, Győző Gréta
Korányi Frigyes Görögkatolikus Általános Iskola, Gimnázium és Kollégium
Felkészítő: Bódi Viktória

Csengettyű: Csekk Máté, Danó Sándor, Szarka Judit, Szilágyi Luca
Szent Miklós Görögkatolikus Általános Iskola
Felkészítő: Szabadosné Majoros Gabriella

Glória: Babay Frida, Czurkó Zsófia, Senkár Sára, Sveda Hanga, Trifonov Veronika
Miskolci Görögkatolikus Általános Iskola
Felkészítő: Ambrus Annamária

Szent Efrém hada: Tóth Zselyke, Kuszka Szabolcs, Szabó Dominik, Tikász Edvard, Vona Hunor
Szent Efrém Görögkatolikus Általános Iskola
Felkészítő: Deli Gabriella, Sivadó Miklós

Kispacsirták: Homoki Anna, Kerti Balázs, Tóth Amina, Sira Csenge
Bárdos Lajos Görögkatolikus Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola
Felkészítő: Asztalosné Szűcs Edina

III. korcsoport

Egyéni versenyzők

Arany minősítés

Mikló Anna
Miskolci Görögkatolikus Általános Iskola
Felkészítő: Bárdos-Simon Katalin

Piros Abigél
Szegedi Görögkatolikus Parókia
Felkészítő: Királyné Kocsis Magdolna

Lovász Katalin Édua
Szegedi Görögkatolikus Parókia
Felkészítő: Királyné Kocsis Magdolna

Ezüst minősítés

Dalanics Réka
Szent Bazil Görögkatolikus Általános Iskola
Felkészítő: Feczák László

Sütő Emma
Szent György Görögkatolikus Óvoda és Általános Iskola
Felkészítő: Kovács Róbertné

Bárdos Csepke Bejke
Görömbölyi Görögkatolikus Parókia 
Felkészítő: Bárdos-Simon Katalin

Bronz minősítés

Leleszi Réka
Szent György Görögkatolikus Óvoda és Általános Iskola
Felkészítő: Kovács Róbertné

Gerner Zselyke
Szent Miklós Görögkatolikus Általános Iskola
Felkészítő: Szabadosné Majoros Gabriella

Gerberi Hanna
Sajópálfalai Görögkatolikus Paróka
Felkészítő: Gerberiné Kovács Anikó

Csapatok

Arany minősítés

Kerubok és Szeráfok: Farkas-Szabados Gréta, Soltész Ágnes, Bárdos Cseppke Bejke, Bárdos Bercel István, Orosz Vencel Vajk
Miskolci Görögkatolikus Általános Iskola
Felkészítő: Orosz-Tokár Edina, Bárdos-Simon Katalin

Görög Angyalok: Kucsma Kincső, Mikló Anna, Nagya Lilla, Nagy Panna, Póliska Johanna, Csupka Réka
Miskolci Görögkatolikus Általános Iskola
Felkészítő: Bárdos-Simon Katalin

Nika: Asztalos Kincső, Hlatky Luca, Krajnyák Hanna, Németh Viola
Szent Miklós Görögkatolikus Általános Iskola
Felkészítő: Szabadosné Majoros Gabriella

Ezüst minősítés

Ikon: Dobos-Varró Eszter, Gerner Zselyke, Gincsai Eszter, Jakab Zóra, Németh Emili, Pázmándi Lotti
Szent Miklós Görögkatolikus Általános Iskola
Felkészítő: Szabadosné Majoros Gabriella

Örömhírvivők: Borkó Hanna, Leleszi Réka, Sütő Emma, Vágó Boglárka
Szent György Görögkatolikus Óvoda és Általános Iskola
Felkészítő: Kovács Róbertné

Bronz minősítés

#szeretünkénekelni: Nyírán Rozália, Bodnár Zelina, Tóth Dorottya, Kapin Léda
Szent Efrém Görögkatolikus Általános Iskola
Felkészítő: Nemes József, Sivadó Miklós

Zempléni Angyalok: Monok Kinga, Jákób Lili, Maros Gréta
Sátoraljaújhelyi Görögkatolikus Parókia
Felkészítő: Jászter Beáta, Molnár Ádám

IV. korcsoport

Egyéni versenyzők:

Arany minősítés

Apáti Nándor
Felkészítő: Hoskó Imola

Simon Kristóf
Hajdúdorogi Görögkatolikus Parókia
Felkészítő: Feczák László

Ezüst minősítés

Varga Emese
Szent János Görögkatolikus Gimnázium, Szakgimnázium, Technikum és Kollégium
Felkészítő: Flaskó Attiláné

Horváth Kiara Renáta
Szent János Görögkatolikus Gimnázium, Szakgimnázium, Technikum és Kollégium
Felkészítő: Flaskó Attiláné

Csapatok

Arany minősítés

Seraphim: Hajós Eszter, Hajós Gertrúd, Urbán Janka, Urbán Tamás, Apáti Nándor

Ezüst minősítés

Tündérkék: Horváth Kiara Renáta, Szintai Réka, Takács Flóra, Varga Emese
Szent János Görögkatolikus Gimnázium, Szakgimnázium, Technikum és Kollégium
Felkészítő: Flaskó Attiláné

Szent Pál Kamarakórus: Oroszné Koleszár Mária, Burkus Noémi, Kocsis Márta,Mitrov Mihály, Sidor Jurij

Bronz minősítés

Szent János csapat: Juhász István, Szintai Réka, Takács Flóra, Varga Emese, Vasmán Csaba, Zeutschel Tim
Szent János Görögkatolikus Gimnázium, Szakgimnázium, Technikum és Kollégium
Felkészítő: Flaskó Attiláné

VEZETŐ HÍREK
Futózarándoklatot rendeztek Máriapócson

Nemzetközi keleti kánonjogi konferencia

Szakmai ankétra várják az érdeklődőket a Görögkatolikus Múzeumba
 
AKTUÁLIS
KAPCSOLÓDÓ GALÉRIA
VEZETŐ HÍREK
Futózarándoklatot rendeztek Máriapócson

Nemzetközi keleti kánonjogi konferencia

Szakmai ankétra várják az érdeklődőket a Görögkatolikus Múzeumba
 
AKTUÁLIS
EZEKET OLVASTA MÁR?
 
Futózarándoklatot rendeztek Máriapócson
Futózarándoklatot rendeztek Máriapócson
 
S.E.R. Michael W. Banach magyarországi apostoli nuncius bes...
S.E.R. Michael W. Banach magyarországi apostoli nuncius bes...
 
Igazgatási referenst keres a Gyermekvédelmi Iroda
Igazgatási referenst keres a Gyermekvédelmi Iroda
 
Szakmai ankétra várják az érdeklődőket a Görögkatoli...
Szakmai ankétra várják az érdeklődőket a Görögkatoli...
 
Nemzetközi keleti kánonjogi konferencia
Nemzetközi keleti kánonjogi konferencia
 
Ülésezett a Hierarchák Tanácsa
Ülésezett a Hierarchák Tanácsa