Április 30-án hajnalban indultunk Nyíradonyból. 1221 kilométert utaztunk, hogy újra találkozhassunk barátainkkal. Este 9 órakor érkeztünk meg, majd izgatottan vártuk, ki melyik fogadócsaládhoz kerül. Másnap családi nap volt, kipihenhettük a hosszú utazás fáradalmait, délután különböző programokkal készültek a családok.
Voltak, akik Berlinbe utaztak, mások Rathenowba az Optikparkba, volt családi majális, hajókirándulás. Szerdán Nennhausen-túrán vettünk részt, megnéztük a település legrégebbi lakóházát, az evangélikus templomot, egy fűrészüzemet és egy pékség kulisszatitkaiba is betekintést nyertünk. Délután a testvériskolánkban működő szakkörökkel ismerkedtünk meg. Volt kézműves foglalkozás, dob szakkör és kutyaápolás. Csütörtökön Brandenburgba utaztunk.
Délelőtt a városi tűzoltóságot mutatták meg nekünk: megnéztük a mentő- és tűzoltóautók felszereléseit, kipróbáltuk a gyakorlópályát, imitált tüzet oltottunk. Délután egy minigolf pályán játszottunk együtt német barátainkkal. Pénteken tanítási órákon vettünk részt, megismerkedtünk a német tanórák menetével, aktívan bekapcsolódtunk a német – ének - sport és angol órákba. Délután Grossderschauba utaztunk, ahol a telepesek udvarán pizzát készítettünk.
Itt átélhettük azt is, hogyan mostak 100 évvel ezelőtt a telepesek. Szombaton Potsdamba utaztunk, Nagy Frigyes porosz király nyári rezidenciáját, a Sanssouci kastélyt és parkját csodáltuk meg. Vasárnap egy Dinoszaurusz parkba és a Karls Erdbeerhofba vittek el bennünket, ahol mindannyian remekül szórakoztunk. A hétfői napot az iskolában töltöttük, délelőtt sportversenyeken vettünk részt, délután elültettük a „Barátság fáját” és a búcsúpartin elköszöntünk német barátainktól. Kedd hajnalban szép élményekkel gazdagodva indultunk haza. Útközben már a jövő évet terveztük, amikor német barátaink fognak Nyíradonyba, a Szent Mihály Görögkatolikus Általános Iskolába látogatni.
Köszönet mindenkinek, aki a program megvalósulásához erkölcsi és anyagi támogatást nyújtott.