A program célja, a katolikus és az ortodox szentek példáján át a Szentlélek munkálkodásának bemutatása a keresztény ember életében. A misszió kezdete: a megújulás. "Mindnyájunk feladata és felelőssége, hogy egyházunk és benne mi magunk is a Lélekben megújuljunk" – mutatott rá ősszel érsek atya. A lelki nap keretében libanoni Szent Charbel tiszteletére tartott Szent Liturgia homíliájában Fülöp atya arról beszélt, mit is jelent Isten gyermekének lenni, és hogyan segít a Szentlélek abban, hogy minél inkább Abbának, azaz Atyának valljuk Istent (Róm 8,14-21).
Sokszor felmerülhet a kérdés életünk során bennünk és környezetünkben is, hogy vajon minden ember Isten gyermeke-e, aki a világon van, vagy csak a megkereszteltek azok. "Azt kellene megérteni" – mondta erre válaszul az érsek-metropolita atya – "mennyivel többet jelent a keresztségben belebonyolódni Jézus Krisztus testébe, majd testvérévé lenni annak az egy testnek, amely az egyház. A görögkatolikus papoknak vannak saját, vér szerinti gyermekeik, de a hívek is ugyanúgy a gyermekei, hiszen ők is atyának szólítják őt. Valahogy így lehet az Isten is a keresztségben hozzá tért és még a világban kóborló juhaival."
Szent Pál szavai szerint, ha Isten szolgáinak tekintjük magunkat, akkor sokszor a félelem irányít bennünket. De ha a fogadott fiúság lelkét vesszük magunkra, akkor ez a Lélek azt mondatja velünk: Abba, atya. Nem célszerű az emberiséget kettéválasztani: olyanokra, akik a törvényt akarják betartani, és olyanokra, akik lélekből élnek, akiket az Isten lelke vezérel. Mások bekategorizálása helyett a saját életünkben kellene megtalálnunk a törésvonalat, mert sok templomba járó, imádkozni tudó embert is a parancsok vezetnek: mit szabad és mit nem.
"Mindenkit a Lélek tanít meg helyesen imádkozni. Jézus is így tanította az apostolokat és minket is az Úr imádságára. Hányszor szólítjuk valóban atyánknak Istent, amikor elmondjuk a Miatyánkot?" – tette fel a cseppet sem egyszerűen megválaszolható kérdést Fülöp atya. "A Lélek tud segíteni abban, hogy bűnös gyermekeként atyának szólítsuk az Istent, és így megtapasztalhassuk, hogy bármit is csinálunk, Isten magához ölel minket. Minél inkább a Lélek vezet, annál jobban szívemből tudom kimondani az atyám szót, annál jobban megértem a különbséget az Isten végtelen jósága és az én gyarló, földhözragadt énem között. Minél inkább Lélekből élek, minél inkább figyelek a Lélek szavára, annál inkább tudok imádkozni" – világított rá szavaival Fülöp érsek-metropolita atya. Amikor azt tapasztaljuk, nem megy az ima, nem tudunk odafigyelni, akkor hívjuk segítségül a Lelket! Ezért is énekeljük minden Liturgia elején a Mennyei királyt, a Lélek hívó imádságát.
"Szent Charbel és az összes szentek azért váltak szentté, mert a Lélek vezette őket. A keresztény élet nem más, mint a szentté válás útja: minél inkább kérem a Lelket, hogy tanítson engem imádkozni, annál inkább fedezem fel, mit kell tennem életem során. Ezáltal megélhetem, hogy az Isten szeretete hogyan vezet el engem az emberek szeretetéhez, és azt, hogy nem a saját erőfeszítésemmel kell jónak lennem, hanem a Lélekből. Akiket Isten lelke vezérel, azok Isten fiai" - zárta beszédét Fülöp atya.
A Budapest-gazdagréti Szent Angyalok római katolikus templomban 2016-tól négy maronita, keleti katolikus szerzetes (Szent Charbel, Szent Rafka, Szent Nimatulla és Boldog Esteban) ereklyéje található. Az ereklyés kápolnában lévő oltárt 2018-ban Béchara Boutros Rai, maronita pátriárka áldotta meg. E szentek tiszteletére a Dél-Budai Görögkatolikus Szervezőlelkészség és a Paraklétosz Közösség 2019 szeptemberétől minden hónap 22-én közös imádságot és Szent Liturgiát szervez, melyet ereklyés áldással zárnak.