Tóth Elek 1993. július 31-én született Nyíregyházán. Nagyapja és édesapja is egyházi szolgálatnak szentelték életüket, így Demecserben, Miskolcon és Nyíracsádon is lakott. Mind a parókiai közösségek, mind a jezsuita gimnázium sokat segítettek hivatása kibontakozásában. 2012-ben jelentkezett a Görögkatolikus Papnevelő Intézetbe, 2019-ben teológiai, 2020-ban hittanár-nevelőtanári diplomát szerzett a Szent Atanáz Hittudományi Főiskolán. Rövid, pécsi szolgálata után jelenleg is a hajdúdorogi Szent Bazil Oktatási Központ tanára és kollégiumi nevelője. Feleségével, Polyák Dominikával idén nyáron házasodott össze.
„Uram a te szolgád vagyok, szolgád vagyok, szolgálódnak fia.”
Balázs Mihályt augusztus 22-én szenteli fel Fülöp metropolita a debreceni főszékesegyházban a 10 órakor kezdődő Szent Liturgián.
Balázs Mihály 1995. március 20-án született Debrecenben. Gyermekkorát szülőfalujában, Pocsajban töltötte, ahol a hite és a hivatásának kibontakozása szempontjából sokat köszönhet a felmenőinek és az akkori egyházközségének.
Középiskoláját Debrecenben, a Szent József Gimnáziumba végezte, majd ezt követően 2013-ban felvételt nyert a Görögkatolikus Papnevelő Intézetbe. Szociális éve alatt a Nemzetpolitikai Államtitkárság által indított szórványmagyarságot segítő Petőfi Sándor Program ösztöndíjasaként tevékenykedhetett Felvidékén, a Zoboralji térségben. Meghatározó volt számára az ott töltött 9 hónap, hiszen megtapasztalhatta azt, hogy milyen érzés kissebségben élni, és hogy mennyire fontos az odafigyelés, a segítségnyújtás, és ami a legfontosabb a hit és az Istenkapcsolat. 2019-ben főszervezőként tevékenykedett a Szent Damján Táborban.
Teológiai diplomáját 2020-ban szerezte meg a Szent Atanáz Görögkatolikus Hittudományi Főiskolán, majd idén nyáron hittanár-nevelőtanár mesterdiplomával is gyarapodott. Az elmúlt egy esztendőt Kecskeméten töltötte, mint lelkipásztori munkatárs. Feleségével, Antal Krisztinával 2021 júliusában kötött házasságot.
„Minden lehetséges annak, aki hisz” (Mk 9,23)