Házasság Hete 2024 - debreceni programok

Házasság Hete 2024 - debreceni programok

2024-01-30 08:36:21
Szerző: Hajdúdorogi Főegyházmegye
Szabadidő
Debrecen
Az idei mottó: állandó megújulásban

Hazánkban 2024-ben tizenhetedik alkalommal rendezik meg a Házasság hetét a keresztény egyházak és civil szervezetek széles körű összefogásával. 2024. február 11-18. között Debrecenben is színes programokkal készülnek a szervezők, többek között a görögkatolikus egyházon belül is.

A házasság hetét mára 4 kontinens 21 országában ünneplik. Hazánkban az országos eseménysorozatot 2008 óta rendezik meg a keresztény egyházak és civil szervezetek széles körű összefogásával, számtalan nagyváros, település, közösség részvételével. Az országos rendezvénysorozat célja, hogy felhívja a figyelmet a házasság, a család értékeire és fontosságára, valamint hogy segítséget nyújtson a házasságra készülőknek vagy a párkapcsolati problémákkal szembesülőknek. A központi programok fővédnöke Novák Katalin köztársasági elnök és férje, Veres István.

A Házasság Hete Szervezőbizottságának gondolatai ez alkalomból

A házasság Isten csodálatos ajándéka és gondoskodása az ember számára, amelyben a felek megtapasztalhatják a feltétel nélküli szeretet, a hűség és az őszinte megbocsátás értékét egy nekik rendelt, de nem tökéletes társon keresztül. A házasságban egy férfi és egy nő saját elhatározásából elkötelezi magát, hogy egymás bátorítására, segítésére és védelmére törekszik egész életében. Ilyen módon a házasság felelősségteljes, biztonságos és meghitt közösséget jelent számukra, és áldásul szolgál életük minden más területén is. A házasság hete olyan széles körű összefogásra törekszik, mely gyakorlati példamutatással, tudományos kutatások eredményeivel, bibliai és erkölcsi érvekkel támasztja alá a házasság örökkévaló értékét.

Bátorít minden olyan helyi kezdeményezést, amely hidat épít az adott közösség környezetében élő házaspárok és családok felé, amely segíti életüket, boldogulásukat. Nyíltan beszél a házasság mindennapi valóságáról, örömeiről és feszültségeiről. Igyekszik bölcs és gyakorlati tanácsokkal ellátni a házasokat és házasulandókat, valamint a teljes helyreállás reményét ébren tartani azokban, akiknek a kapcsolata válságban van, illetve valamilyen ok miatt megszakadt.

A Hajdúdorogi Főegyházmegye által szervezett debreceni programok

 

Február 9. péntek

18:30: MYRA Kávézó, Debrecen, Petőfi tér 9.

A művészet terápiás hatásai – dr.Papp Miklós görögkatolikus pap, morálteológus előadása

Február 12. hétfő

17:30: Érseki Hivatal, kápolna, Debrecen, Petőfi tér 8.

Vecsernye - ima a házaspárokért

Február 13. kedd

18:30: MYRA Kávézó, Debrecen, Petőfi tér 9.

KávéHÁZAS utazás - Párkapcsolati Műhely

Képzeletbeli utazás a házasság, mint „nevezetesség” megtekintésével, a KEMENCE (KEresztény MENtalhigiénés CEntrum) vezetésével

Ez egy képzeletbeli játékos utazás, ahol a házaspárok a házasság, mint nevezetesség részeit járhatják körbe. Az utazás megkezdése előtt bepakolják a bőröndöket kívánságokkal. A beszállókártyák elkészítése is közös feladat lesz. Természetesen a szuvenir ajándékozás és képeslapírás sem marad el.

Február 14. szerda

17:30: Érseki Hivatal, kápolna Debrecen, Petőfi tér 8.

Előszenteltek Liturgiája

18:30: Házasság a Bibliában, Németh István atya előadása

Február 15. csütörtök

18:30: MYRA Kávézó, Debrecen, Petőfi tér 9.

A Házasság négy évszaka – kerekasztal beszélgetés házaspárokkal a KEMENCE (KEresztény MENtalhigiénés Centrum) vezetésével

Résztvevők:

  • Fekete András, hajdúszoboszlói parókus és felesége, dr. Kiss Mária tisztelendőasszony
  • dr. Horváth Zsolt, a Szent Lukács Görögkatolikus Korai Fejlesztő és Gyermekrehabilitációs Központ intézményvezetője és felesége: dr. Joó Katalin, gyermekszemész szakorvos
  • Gaál Richárd diakónus és felesége, Gaál-Dudás Borbála, óvodapedagógus

Február 16. péntek

17.30: Előszenteltek Liturgiája, koliba áldás, Svetits Gimnázium kápolnája, Debrecen, Szent Anna utca 24.

Február 17. szombat

16:00: MYRA Kávézó, Debrecen, Petőfi tér 9.

Kapcsolati Műhely - „A játszótársam, mondd, akarsz-e lenni?”- HÁZAStársas játék a KEMENCE (KEresztény MENtalhigiénés Centrum) vezetésével

DOBJ és LÉPJ! Válaszolj a párodnak a mezőn lévő kérdésre, vagy húzz egy kártyát és fejezd be a mondatot! Ha szerencsésen dobsz, akár szerelem-kuponokat is összegyűjthetsz. Mind eközben szurkolhatsz, hogy párod a BÓK mezőre lépjen és akkor valami igazán kedveset és szépet kell megfogalmaznia.

Február 18. vasárnap

Házaspárok megáldása (templomainkban)

 

A programokon való részvételi szándékukat kérjük jelezzék a: toviskes.maria@hd.gorogkatolikus.hu vagy a kemence@hd.gorogkatolikus.hu email címen. A programok ideje alatt gyermekfelügyeletet biztosítunk. Amennyiben igényli szolgáltatásunkat, kérjük jelezze a megadott email címek valamelyikén.

 

VEZETŐ HÍREK
Karbantartót keres a debreceni diákotthonunk!

Pótfelvételit hirdet a debreceni Szent Miklós Görögkatolikus Diákotthon

Vámos és farizeus vasárnapjával kezdődik a Triód
 
AKTUÁLIS
KAPCSOLÓDÓ GALÉRIA
VEZETŐ HÍREK
Karbantartót keres a debreceni diákotthonunk!

Pótfelvételit hirdet a debreceni Szent Miklós Görögkatolikus Diákotthon

Vámos és farizeus vasárnapjával kezdődik a Triód
 
AKTUÁLIS
EZEKET OLVASTA MÁR?
 
Pótfelvételit hirdet a debreceni Szent Miklós Görögkato...
Pótfelvételit hirdet a debreceni Szent Miklós Görögkato...
 
A reménykedő ember áldás társainak: legyünk minél tö...
A reménykedő ember áldás társainak: legyünk minél tö...
 
Velünk az Isten! – Keresztes Szilárd aranyjubileuma
Velünk az Isten! – Keresztes Szilárd aranyjubileuma
 
Szilárd püspök jubileuma: élőben is követhetik az ünn...
Szilárd püspök jubileuma: élőben is követhetik az ünn...
 
A visszaszámlálás elkezdődött: jövő héten veszi kezd...
A visszaszámlálás elkezdődött: jövő héten veszi kezd...
 
Beszélgessetek a házasságotokért! – idén ezzel a mott...
Beszélgessetek a házasságotokért! – idén ezzel a mott...